Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva pasakojo apie "Rosneft" naftos projektą "Vostok", kuris lemia naftos telkinių plėtrą Krasnojarsko teritorijoje.
Pasak jo, nepaisant padėties naftos rinkose, šiemet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir "Rosneft" vadovas Igoris Sečinas daugelyje susitikimų aptarė keletą kitų dalykų.
"Šiais metais, atrodo, su "Rosneft" būtina aptarti, kaip krito barelis, kiek laiko jis toks išliks ir kitas perspektyvas, ar paklausa atsigaus ir panašiai. Pagrindinis dėmesys skiriamas ne tiek pandemijai ir jos poveikiui pasaulio naftos rinkai, o šiam projektui — "Vostok Oil". 2009 metais "Rosneft" padarė gana svarbų atradimą — "Vankor" naftos ir dujų kondensato telkinį. Vyksta plėtra. Ten yra daug naftos. <...> Kalbant apie dujas, kurių taip pat yra, jų ten susikaupę apie 300 milijardų kubinių metrų, daugiau nei pakankamai", — sakė ekspertas.
Marcinkevičius teigė, kad Rusijos įmonė turi licencijuotas teritorijas Taimyro pusiasalyje, kur Chatangos upė įteka į Laptevo jūrą. Pirmasis naftos telkinys ten buvo atrastas pernai.
"Kai "Rosneft" išpirko licenciją, be kitų įsipareigojimų, ji turėjo atlikti geologinius tyrimus. Visi laukė, kaip "Rosneft" tai pavyks. Pavyko. Telkinys prasideda žemyne ir eina į jūrą. Buvo užregistruota 80 milijonų tonų naftos. Neblogai", — sakė jis.
Pasak geologų, regionas yra perspektyvus, tačiau didžioji dalis telkinių bus sausumoje. "Rosneft" atsakomybė apima tolesnį tyrimą tiek jūroje, tiek žemyninėje dalyje. Neatmetama galimybė, kad bus daugiau nei vienas pagrindinis naftos vamzdynas, nes galima rasti naujų telkinių.
Sputnik Lietuva korespondentas paklausė vilniečių, kaip jie vertina naujos ministrės pirmininkės vadovaujamos Ingridos Šimonytės vyriausybės darbą, palyginti su Sauliaus Skvernelio ministrų kabinetu.
Dauguma respondentų mano, kad dar anksti vertinti naujosios vyriausybės darbą, tačiau kai kurie pažymi, kad vyriausybės darbo pradžia nėra pati geriausia
"Nieko dar negaliu dėl dabartinės valdžios pasakyti, kadangi dar mažai laiko parėjo, o kaip ten bus toliau — matysis. Pagyvensim — pamatysim", — sakė respondentė.
"Premjero Skvernelio vyriausybė, skaitau, kad buvo geresnė už Šimonytės", — sakė garbaus amžiaus vyras.
Kiti pažymėjo, kad niekas labai nepasikeitė, ir apskritai naujoji vyriausybė susitvarko su savo užduotimis. Tačiau kai kas atkreipė dėmesį, jog Skvernelio vyriausybė dirbo ketverius metus, o Šimonytės — vos kelis mėnesius.
Tačiau pensininkai ypač vertina, kad Skvernelios vyriausybės valdymo laikotarpiu padidėjo pensijos.
Spalį Lietuvoje vyko Seimo rinkimai, po kurių į valdžią atėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija. Ji aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
Muzikos grupė "The Roop" pristatė naują dainą, su kuria atstovaus Lietuvai konkurse "Eurovizija-2021".
Pernai "Roop" nariai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Nepaisant to, vaizdo įrašas sulaukė nepaprastos sėkmės ir iš karto padarė Lietuvą viena iš konkurso favoričių.
Nauja daina vadinasi "Discoteque". Pasak grupės narių, klipą įkvėpė 1980-ųjų stilius ir kinematografija — "Alisa stebuklų šalyje" ir "Tvin Pyksas". Klipo kūryboje dalyvavo režisierius Saulius Baradinskas.
"Nauja daina "Discoteque" kalba apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti musų vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai, nenoras priimti savo kūną, netgi mūsų patrauklumo ribojamas", — apie klipą papasakojo grupė.
Nuspręsta "Euroviziją" surengti Roterdame. Pagal taisykles praėjusių metų dainos negali būti teikiamos kitų metų konkursui, o kiekvienos šalies atlikėjų pasirinkimas priklauso transliuotojams.
VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) surengė bendrą susitikimą su Didžiosios Britanijos ambasadoriumi John Brian Olley. Apie tai Facebook pranešė Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.
Posėdžio iniciatyva priklausė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkui Laurynui Kasčiūnui ir pačiam John Brian Olley.
"Jungtinės Karalystės karinis dalyvavimas Baltijos šalyse - pati didžiausia išorinė šios mūsų strateginės partnerės operacija pasaulyje (tūkstantis britų karių, tankai, koviniai sraigtasparniai, 6 kartus dalyvavimas NATO oro policijoje ir kt.). Telieka pasakyti God Save the Quenn ir padaryti viską, kad Brexit, kaip visi sutarėme bendrame posėdyje, būtų ne iššūkis, o dar didesnė galimybė pagilinti mūsų dvišalį bendradarbiavimą užsienio politikos, saugumo ir gynybos srityje su Jungtine Karalyste", — rašė jis.
Pavilionis taip pat sakė, kad kitą savaitę Užsienio reikalų komitete bus svarstomi ekonominiai santykiai su JK ir galimybė sustiprinti bendradarbiavimą užsienio ir saugumo politikoje.
JK ir Europos Sąjunga baigė pereinamąjį "Brexit" laikotarpį ir įsigaliojo šalių susitarimas dėl prekybos ir bendradarbiavimo. Didžioji Britanija tapo nepriklausoma po 47 metų narystės ES ir 4,5 metų po "Brexit" referendumo.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad piliečiai, kurie jau yra Jungtinėje Karalystėje ir yra gavę vieną iš dviejų ES piliečiams ir jų šeimos nariams (nuolatiniams ar iš anksto apgyvendintiems) suteiktus gyventojo statusus, nepajus jokių pokyčių.