Nufilmuota, kaip atrodo saugios kelionės Vilniaus viešajame transporte

(atnaujinta 19:34 2020.12.11)
Vilniaus viešasis transportas įgyvendina daugybę saugumo priemonių, tačiau keleivių taip pat prašoma laikytis nustatytų reikalavimų

"Vilniaus viešasis transportas" parodė, kaip vyksta kelionės viešuoju transportu karantino metu. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas bendrovės Facebook puslapyje.

Bendrovė patikino, kad siekia užtikrinti saugumą, todėl nuolat analizuoja keleivių srautus. Transporto priemonių skaičius maršrute yra reguliuojamas, autobusai ir troleibusai vėdinami po kiekvienos kelionės, o dienos pabaigoje kruopščiai dezinfekuojami.

Vaizdo įraše vilniečiai raginami laikytis saugaus atstumo laukiant autobuso, dėvėti apsauginę kaukę, taip pat pačiame transporte. Į autobusą galima įeiti pro visas duris, išskyrus priekines.

Vienkartinių bilietų iš vairuotojo įsigyti negalima, todėl būtina iš anksto pasirūpinti kelionės apmokėjimu, lengvai galima pasinaudoti e-bilietų programėlėmis. 

Keleiviai gali užimti tik sėdimas vietas, laikydamiesi mažiausiai vieno metro atstumu vienas nuo kito. Jei visos vietos užimtos, žmonės raginami palaukti kito troleibuso ar autobuso.

Transporto priemonės viduje yra rankinių dezinfekcinių priemonių, keleiviai raginami dezinfekuoti rankas įlipdami ir išlipdami iš autobuso ar troleibuso.

Maršruto pabaigoje atidaromos visos durys ir transporto priemonė vėdinama. Autobusų ir troleibusų dezinfekcija atliekama du kartus per dieną.

Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 77 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė 637 žmonės.

Lietuvoje lapkričio 7 dieną paskelbtas karantinas galios iki gruodžio 31 dienos imtinai. 

Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas, viešasis transportas, Vilniaus viešasis transportas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)
Dar šia tema
Mauricas: Lietuva pagal COVID-19 atvejų vienam gyventojui skaičių gali aplenkti Švediją
Kauno klinikose pradėta rinkti koronavirusu persirgusiųjų imuninė kraujo plazma

Niagaros krioklys suledėjo dėl anomalaus šalčio

(atnaujinta 14:58 2021.02.24)
Filmuotoje medžiagoje matyti ledo luitai ir vaivorykštė virš vandens. Šis reiškinys pritraukia daugybę turistų

Niagaros krioklys yra iš dalies užšalęs dėl didelių šalčių, užklupusių kai kuriuos JAV ir Kanados regionus.

Dėl tokio atšalimo keliose valstijose nutrūko elektros energijos tiekimas, naftos gavyba šalyje sumažėjo trečdaliu, sutriko vandens tiekimas, paralyžiuotas greitkelių eismas, o 20 valstijų sužlugdyti skiepijimo planai, pranešė "The New York Times".

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip turistai masiškai fotografuojasi priešais ledu padengtą Niagaros krioklį. Viename iš vaizdo įrašų taip pat matoma ryški vaivorykštė.

Krentantis vanduo pradėjo stingti po kelių savaičių anomalaus šalčio Šiaurės Amerikoje. Šaltis pasiekė net pietinius JAV regionus. Teksaso valstija paskelbta stichinės nelaimės zona: staigios šalnos čia sukėlė didžiulius energijos ir vandens tiekimo sutrikimus.

Tegai:
šaltis, Niagaros kriokliai

"Perseverance" aparatas perdavė pirmuosius garsus Marso

(atnaujinta 09:52 2021.02.24)
Vis dėlto nepavyko įrašyti garso tūpimo metu dėl programinės įrangos problemų, kurios sutrukdė kontaktą tarp mikrofono ir įrenginio, analoginius signalus paverčiančio skaitmeniniais duomenimis

"Perseverance" tyrimo aparatas pirmą kartą įrašė ir perdavė garsus į Žemę iš Marso paviršiaus. Tai paskelbė NASA mokslo skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Zurbuchenas (Thomas Zurbuchen) per nuotolinę spaudos konferenciją, vykusią NASA reaktyvinių variklių laboratorijoje (JPL).

Pasak jo, mokslininkai gavo dešimtis naujų nuotraukų ir pirmųjų garsų, užrašytų Marso paviršiuje.

Roveris praėjusią savaitę nusileido Raudonojoje planetoje. Ateinantį mėnesį specialistai patikrins visas roverio sistemas ir mokslinius instrumentus, o po to prietaisas pradės tirti uolienas Jezero kraterio dugne.

Taip pat mokslininkai planuoja paleisti pirmąjį Marso sraigtasparnį "Ingenuity", jei jis visiškai išlaikys patikrinimus prieš skrydį.

Kaip pridūrė roverio tūpimo proceso vaizdo ir garso įrašymo projekto vadovas Deivas Gruelis (Dave Gruel), nepavyko įrašyti garso tūpimo metu dėl programinės įrangos problemų, kurios sutrukdė kontaktą tarp mikrofono ir įrenginio, analoginius signalus paverčiančio skaitmeniniais duomenimis.

Pasak jo, NASA inžinieriai atmetė mikrofono aparatūros problemų tikimybę.

Pagrindinė "Perseverance" užduotis bus įvertinti Marse praeityje buvusią gyvybę ir ieškoti galimų gyvybės pėdsakų.

Roveris ne tik ištirs nuosėdinių uolienų savybes, bet ir surinks jų pavyzdžius į specialią laive įmontuotą spintelę. Planuojama, kad mineralus į Žemę grąžins speciali bendra Europos kosmoso agentūros (ESA) ir NASA misija MSR, kuri bus išsiųsta į Raudonąją planetą ne anksčiau kaip 2026 metais.

Tegai:
NASA, Marsas
Dar šia tema
Šių metų astronominiai reiškiniai: supermėnulis, užtemimai, meteorų lietus
Baidenas pasveikino NASA su sėkmingu "Perseverance" marsaeigio nusileidimu Marse
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)