Policijos pareigūnai ir Kauno "Žalgiris" nufilmavo vaizdo klipą, raginantį šalies gyventojus dėvėti atšvaitus. Vaizdo įrašas paskelbtas Youtube.
Socialinės akcijos, vaizdo klipo "Kad šventes sutiktų kiekvienas!", tikslas — ir priminti atšvaito dėvėjimo svarbą, ir paraginti tai daryti kiekvieną eismo dalyvį tam, kad visi ne tik saugiai pasiektų savo kiekvienos kelionės tikslą, bet ir artėjančias šventes pasitiktų kiekvienas, t. y. keliuose nežūtų nė vienas pėsčiasis eismo dalyvis.
"Jau žinau, ką šiemet, dar net nesulaukęs švenčių, dovanosiu brangiems žmonėms — kiekvienam po atšvaitą! Tą mažą smulkmeną, kuri gali tiek daug. Noriu žinoti, kad man brangūs žmonės, kiekvienas jų, savo namuose puoš eglutę, dengs šventinį stalą, o ne rizikuos likti nepastebėtas neapšviestame kelio ruože. Jei toks, iš pažiūros, mažas daiktas kaip atšvaitas gali išsaugoti gyvybę, gali užtikrinti, kad keliuose žūtų mažiau pėsčiųjų, mes ne tik turime, bet ir privalome juos dėvėti ir apie tai kalbėti", — komandos vardu mintimis dalijasi Kauno "Žalgirio" komandos įžaidėjas Rokas Jokubaitis.
Rusijos kosmonautas savo telefone iš TKS nufilmavo šiaurės pašvaistę ir paskelbė savo Instagram paskyroje. Neįtikėtinai gražūs kadrai — mūsų vaizdo įraše.
Pasak Kudo-Sverčkovo, oranžinė aureolė virš Žemės, patekusi į kadrą, yra pačios Žemės švytėjimas, kurio praktiškai nematyti iš planetos paviršiaus. Jis atsiranda dėl procesų viršutinėje atmosferos dalyje.
Taip pat vaizdo įraše galite pamatyti, kaip vos pasirodžiusią saulės šviesą išsklaido azoto atomai, kurie horizonte sukuria ryškiai mėlyną juostą ir keletą skraidančių objektų. Pagal astronauto prielaidą, jie yra Žemės palydovai.
Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą apie strateginių raketnešių "Tu-160" degalų papildymą danguje virš Volgos regiono.
Kaip sakė gvardijos tolimojo nuotolio aviacijos gvardijos generolas majoras Olegas Pčela, tai yra pirmoji skrydžio pamaina 2021 metais. Skrydyje dalyvavo ir patyrę įgulos nariai, ir jauni karininkai.
Lakūnų užduotis buvo priartinti "Tu-160" prie oro tanklaivio "Il-78". Šie veiksmai buvo atlikti šešių tūkstančių metrų aukštyje ir iki 600 kilometrų per valandą greičiu.
Iš viso pratybose dalyvavo penki lėktuvai "Tu-160" ir "Il-78" su skirtingomis įgulomis.
Taip pat pratybose dalyvavo specialioji ir automobilių įranga.
Atlikę papildymą degalais ore, pilotai gali pratęsti buvimą skrydžio režimu ir suteikti tolimą nuotolį. Be to, tai leidžia orlaiviui pakilti su minimaliu reikalingu degalų kiekiu ir maksimaliu krovinio kiekiu.
"Tu-160" yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis lėktuvas karo aviacijos istorijoje. Jis turi 46 pasaulio atstumus, greitį, svorį ir dar daugiau. Tu-160 pilotai vadinami "Baltąja gulbe".
VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Tie, kurie sirgo COVID-19, įgauna imunitetą nuo viruso mažiausiai penkiems mėnesiams, tačiau gali likti ligos nešiotojais, rodo Anglijos visuomenės sveikatos (PHE) tyrimas, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.
"Tyrime dalyvavę mokslininkai padarė išvadą, kad natūraliai įgytas imunitetas dėl ligos 83% labiau apsaugo nuo pakartotinės infekcijos nei tie, kurie nesusirgo. Imunitetas trunka mažiausiai penkis mėnesius nuo ligos momento", — teigiama pranešime.
Tai reiškia, kad žmonėms, susirgusiems per pirmąją koronaviruso bangą praėjusį pavasarį, jau yra rizika vėl susirgti.
"PHE taip pat įspėja, kad nors tie, kurie turi antikūnų, tam tikru mastu yra apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19, pirminiai kito tyrimo etapo duomenys rodo, kad kai kurie iš šių žmonių sulaiko didelius viruso kiekius ir gali juos perduoti kitiems", — sakoma pranešime.
"Todėl labai svarbu, kad visi ir toliau laikytųsi taisyklių ir liktų namuose, net jei turėjo COVID-19, kad išvengtų viruso perdavimo kitiems", — sakė agentūra.
Tyrimas prasidėjo birželį ir jo metu buvo ištirti 20 787 žmonės. Nustatyta, kad 6614 dalyvių turi antikūnų prieš koronavirusą.