Nufilmuotas unikalus čiuožėjos Samodelkinos keturgubas šuolis

(atnaujinta 19:22 2020.12.14)
Taip pat kadruose galima pamatyti keturgubo Salchovo šuolio atlikimą, kurį sportininkė anksčiau pademonstravo Rusijos Taurės etape Maskvoje

Rusijos čiuožėja Sofja Samodelkina atliko kilpinį šuolį su keturiais apsisukimais. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas sportininkės trenerio Sergejaus Davydovo Instagram paskyroje.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip 13-metė čiuožėja atlieka sudėtingą šuolį. Taip pat vaizdo įraše užfiksuotas ir keturgubo Salchovo šuolio atlikimo momentas, šį šuolį Samodelkina anksčiau atliko Rusijos Taurės etape Maskvoje.

Komentaruose vartotojai žavėjosi sportininkės technika ir palinkėjo jai sėkmės.

"Kilpinis šuolis, tai jau visai rimta! Yra šansas tapti pirmąja atlikusia jį varžybose!" — parašė vera.nika187.

"Šaunuolė, Sofja, tęsk, išeik ir įveik visus, aš sergu už jūsų komandą", — pažymėjo sharafutdinova434.

"Bravo, Sonečka! Aš prašau, niekada nepalik savo trenerio, kuris į tave įdeda tiek daug jėgų, meilės ir tikėjimo", — parašė turbulencesss.

Moterų čiuožimo istorijoje kilpinis šuolis su keturiais apsisukimais niekada nebuvo atliktas varžybose, tačiau treniruočių metu jį atlieka ir Aleksandra Trusova.

Samodelkina tapo antrąja Rusijos čiuožėja istorijoje, vienoje programoje atlikusia keturgubą šuolį ir trigubą akselį. Anksčiau tai pavyko atlikti trenerio Eterio Tutberidzės mokinei Sofjai Akatjevai.

Kilpinis šuolis taip pat vadinamas "ritbergeriu". Jis pavadintas vokiečių dailiojo čiuožėjo Vernerio Ritbergerio, kuris pirmą kartą jį atliko 1910 metais, vardu.

Tegai:
vaizdo įrašas, Rusija, dailusis čiuožimas

Pirmą kartą istorijoje: Trampui apkalta paskelbta antrą kartą

(atnaujinta 11:35 2021.01.18)
Donaldas Trampas tapo pirmuoju Amerikos prezidentu, kuriam du kartus paskelbta apkalta, sausio 13 dieną žemieji Kongreso rūmai balsavo už Trampo pašalinimą iš valdžios

JAV Atstovų rūmai balsavo už Donaldo Trampo apkaltą. Balsavimas vyko sausio 13 dieną — savaitę po to, kai dabartinio prezidento šalininkai užpuolė Kapitolijų. Už apkaltą balsavo 232 žemųjų rūmų nariai, įskaitant dešimt respublikonų, prieš — 197.

"Mes žinome, kad JAV prezidentas paskatino šį maištą, ginkluotą sukilimą prieš mūsų bendrą šalį. Jis turi pasitraukti. Jis yra akivaizdus ir aktualus pavojus šaliai, kurią visi mylime", — sakė Nensė Pelosi, JAV Atstovų rūmų pirmininkė.

Prezidentas kaltinamas ypač sunkiais nusikaltimais ir maišto kurstymu. Kas laukia Trampo toliau — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
apkalta, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Du kartus atstumtas: kuo įsimintini ketveri Trampo prezidentavimo metai
Trampui išėjus, FT paskelbė apie ES planus sumažinti "dolerio dominavimą"
Makolis Kalkinas palaikė idėją iškirpti epizodą su Trampu iš filmo "Vienas namuose"
(0:00 / .00Mb / просмотров видео: 88)

Didžioji Sergejaus Lavrovo spaudos konferencija. Vaizdo transliacija

(atnaujinta 10:32 2021.01.18)
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį atsako į žurnalistų klausimus didelėje spaudos konferencijoje apie 2020 metų darbo rezultatus. Pirmą kartą tokia spaudos konferencija vyksta tik internetu

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį atsako į žurnalistų klausimus didelėje spaudos konferencijoje apie 2020 metų darbo rezultatus. Pirmą kartą tokia spaudos konferencija vyksta tik internetu.

Renginys vyksta kasmet, pirmomis sausio darbo savaitėmis. Paprastai bendravimas su žiniasklaidos atstovais trunka nuo pusantros iki dviejų valandų. Konferencija skirta praėjusių metų rezultatams, be to, užduodama daug klausimų dėl naujųjų metų lūkesčių.

Šį kartą pagrindinės temos buvo koronaviruso pandemija ir jos poveikis tarptautinei politikai. Pernai dėl infekcijos plitimo Rusijos diplomatų tiesioginių kontaktų su užsienio partneriais skaičius smarkiai sumažėjo. Daugelį svarbių įvykių teko atidėti arba perkelti į bendravimą nuotoliniu būdu.

Nepaisant pandemijos, 2020 metai tarptautinėje politikoje buvo neramūs. Baltarusijoje po prezidento rinkimų kilo masiniai neramumai, o Kalnų Karabache karas, kuris buvo sustabdytas tik tarpininkaujant Rusijai. "Normandijos formato" viršūnių susitikimo, vykusio Paryžiuje, 2019 metų gruodžio mėnesį susitarimai liko neįvykdyti. Įtampa išliko su JAV. Bendradarbiavimą su ES šalimis paveikė daugelio Europos sostinių pareiškimai apie tariamą tinklaraštininko Aleksejaus Navalno apnuodijimą nuodinga "Novičok" grupės medžiaga.

2021 metai taip pat žada daug iššūkių. Jungtinėse Valstijose į valdžią ateina demokratinė administracija, kuriai vadovauja prezidentas Džo Baidenas. START sutarčiai, kuri baigs galioti vasario 5 dieną, pratęsti lieka vos pora savaičių.

Tegai:
Rusija, Sergejus Lavrovas