(276:37 / 4544.63Mb / просмотров видео: 79)

Didžioji Putino spaudos konferencija

(atnaujinta 16:13 2020.12.18)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rengia kasmetinę spaudos konferenciją. Šiemet pandemija pakoregavo renginio formatą, tačiau jis nebuvo atšauktas. Tradiciškai konferencija prasideda vidurdienį

Pats Rusijos lyderis yra ne Pasaulio prekybos centre (WTC) Maskvoje, o Novo-Ogariovo rezidencijoje, netoli Maskvos, kur įrengta speciali studija.

Bendravimas vyksta su tradicinės tiesioginės linijos elementais, kurie šiais metais neįvyko gyvai dėl pandemijos. Kiekvienas gali nusiųsti klausimus prezidentui per specialią mobiliąją programėlę.

Žurnalistai dalyvauja spaudos konferencijoje per vaizdo transliaciją iš Pasaulio prekybos centro, taip pat iš specialių vietų kiekvienoje federalinėje apygardoje.

Pats WTC salė šįkart atrodo kitaip. Pakeitimai turėjo įtakos vietų skaičiui. Jei anksčiau buvo ištisos sėdimų vietų eilės, dabar kėdės sustatytos taip, kad būtų palaikytas socialinis atstumas — žurnalistai sėdės 1,5 metro atstumu. Nuo ikikovidinių laikų liko Dmitrijaus Peskovo — prezidento atstovo spaudai — kėdė. Kaip ir anksčiau, jis vadovaus spaudos konferencijai iš WTC.

Susisiekiama su visais žurnalistais iš visų Rusijos federalinių apygardų.

Putinas pristatė didelių spaudos konferencijų rengimo praktiką 2001 metais per savo pirmąją prezidento kadenciją, dabartinė bus šešioliktoji. Dažniausiai jos vyksta metų pabaigoje, gruodį. Pastaraisiais metais spaudos konferencija vyko Pasaulio prekybos centre, kuris ir šį kartą taps pagrindine platforma.

Tiesioginę transliaciją, kaip ir praėjusiais metais, vykdys "Rossija 1", "Rossija 24", "Pervyj kanal", "NTV", radijo stotys "Majak", "Vesti FM" ir "Radio Rossii", taip pat televizijos kanalas "OTR", kuris transliaciją lydės gestų kalba. Šiemet prie jų prisijungs televizijos kanalas "MIR".

Kaip įprasta, Rusijos televizijos kanalai spaudos konferencijai skyrė tris valandas eterio. Tačiau transliavimo tinklas šiuo atveju yra gana savavališkas, nes iš tikrųjų nėra laiko apribojimų. Pernai spaudos konferencija truko 4 valandas ir 18 minučių, o per visus ankstesnius metus Putinas tokiam bendravimui skyrė daugiau nei 50 valandų.

Trumpiausias šio formato istorijoje buvo prezidento ir žurnalistų pokalbis 2001 metais, jis truko tik pusantros valandos. 2008 metai šia prasme išlieka rekordiniais, kai Putinas per 4 valandas ir 40 minučių atsakė į 106 klausimus.

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą

(atnaujinta 16:23 2021.02.25)
Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą nuo geležinkelio bėgių. Apie tai praneša "Lietuvos geležinkeliai" Facebook paskyroje.

Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu.

"Po kelių metų pertraukos sniego valymo traukinys ir vėl išriedėjo rinkti sniego stotyse ir privažiuojamuosiuose keliuose", — teigiama pranešime.

Kaip pranešama, valytuvą valdo trys kvalifikuoti mašinistai, be to, traukinį sudaro priekinė mašina, du tarpiniai pusvagoniai ir galinis pusvagonis. Bendrai valytuvas sveria 180 tonų ir gali surinkti apie 350 m3 sniego.

Tegai:
vaizdo įrašas, žiema, sniegas, Lietuvos geležinkeliai

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou

(atnaujinta 21:49 2021.02.24)
Paskutinį kartą dešimtys bepiločių orlaivių į orą buvo paleisti sausio mėnesį, Naujųjų metų proga. Šį kartą renginys buvo skirtas karinei šlovei

Minint Tėvynės gynėjo dieną, danguje virš Anapos buvo surengtas dronų šviesos šou. Vaizdo įrašą Rusijos gynybos ministerija paskelbė savo YouTube kanale.

Šviesos šou organizavo "Era" karinio technopolio mokslo kuopų operatoriai. Jam sukurti reikėjo specialaus bepiločių orlaivių autonominės sąveikos algoritmo.

Naktiniame danguje bepiločiai orlaiviai suformavo žodį "Anapa", skaičių "23", rusišką trispalvę ir penkiakampę žvaigždę.

Sausį panašus šou jau vyko, tik tada jis buvo surengtas Naujųjų metų proga.

Tėvynės gynėjo diena minima Rusijoje, Baltarusijoje, Tadžikistane, Kirgizijoje vasario 23 dieną. Ši šventė yra karinės šlovės diena Rusijai, taip pat minima daugelyje kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių. Šią dieną sveikinami vyrai ir moterys, kurie gina Tėvynę.

Tegai:
Tėvynės gynėjo diena, Rusijos gynybos ministerija
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus