Kalėdų spąstai: sunkvežimių vairuotojai ir policija susirėmė JK pasienyje

(atnaujinta 16:15 2020.12.24)
Šią savaitę Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos valdžios institucijos sutiko priimti vairuotojus, kurių koronaviruso testas buvo neigiamas. Šiuo metu Doverio uoste veikia mobilieji greito COVID-19 testavimo centrai

Tūkstančiai sunkvežimio vairuotojų per Kalėdas įstrigo Didžiosios Britanijos Kento grafystėje, ministrai pripažįsta, kad spūstys gali užtęsti kelias dienas, pranešė "The Sun".

"Minios piktų sunkvežimių vairuotojų trečiadienį susirėmė su policija Doveryje, kai įtampa pasiekė virimo tašką — net kai po 48 valandų blokados pagaliau atsivėrė siena su Prancūzija", — pažymima laikraštyje.

Filmuotoje medžiagoje matomas kautynių epizodas. Nepatenkinti sunkvežimių vairuotojai po susidūrimo bandė pralaužti policijos užtvaras.

Dėl vėlavimo tūkstančiai vairuotojų, kurių dauguma yra iš Europos, susiduria su tikimybe Kalėdas praleisti užstrigę Kente.

Komentaruose socialiniuose tinkluose daugelis vartotojų palaikė sunkvežimių vairuotojus ir pasmerkė Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną už sienos uždarymą.

"Keli naktiniai keltai šios problemos neišspręs. Vairuotojams buvo pranešta, kad jie liks įstrigę čia iki Kalėdų", — rašo OLD RED.

"Visi Europos vairuotojai negrįš namo per Kalėdas. Taigi, kas uždarė sieną? Teisingai, tai buvo Makronas", — pažymi Tony Hilas.

"Protestuoti turi ir prancūzai. Jie uždaro sieną, o ne britai. Mes negalime sulaukti, kol paliksite mūsų šalį", — rašo briggaskinas.

"Bus įdomu pamatyti, kiek laiko policininkai gali išsilaikyti be atsargų, kurias teikia sunkvežimių vairuotojai", — pažymi Remedy.

Antradienį, gruodžio 22 dieną, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos valdžios institucijos susitarė dėl vairuotojų, kuriems koronaviruso testas buvo neigiamas, priėmimo. Šiuo metu Doverio uoste yra mobilieji greito COVID-19 testavimo centrai. Numatoma, kad tyrimų rezultatai bus gauti per 20 minučių.

Anksčiau pranešta apie naujų koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijų nustatymą JK. Daugelis šalių nutraukė susisiekimą oro transportu su Didžiąja Britanija, įskaitant Lietuvą.

JK susiduria su sunkia koronaviruso situacija. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 2,15 milijono užsikrėtusių žmonių, mirė daugiau nei 69 tūkstančiai žmonių. Londono ir kelių pietryčių Anglijos regionų gyventojams Kalėdų dieną uždrausta susitikti su kitomis šeimomis. Leista pasimatyti tik su vienu pažįstamu ir tik gryname ore.

Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas, Prancūzija, Didžioji Britanija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1137)
Dar šia tema
Lietuvos piliečiai bus parskraidinti iš JK gruodžio pabaigoje
"Dar labiau užkrečiamas": Didžiojoje Britanijoje rasta dar viena COVID-19 mutacija
Rusijoje pasiūlyta pristabdyti skrydžius su visomis šalimis

Atskleista neteisėta prekyba alkoholiu "Facebook"

(atnaujinta 18:23 2021.01.21)
Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai nustatė asmenis, kurie socialiniame tinkle "Facebook" skelbėsi prekiaujantys alkoholiu

"Pardavėjams" surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia nemenkos baudos, rašoma policijos pranešime.

Sausio 13 dienos vakarą pareigūnai parašė socialinio tinklo vartotojui ir susitarė dėl prekių įsigijimo. Kadangi pardavėjas tuo metu negalėjo pristatyti užsakymo, jį atvežė ir akcizais apmokestinamas prekes, neturėdamas tam licencijos, realizavo jo draugas. 

Jis pardavė alkoholį ir gaiviuosius gėrimus su nemažu antkainiu, be to, paprašė 5 eurų ir už pristatymą.

Patikrinus pardavėjo duomenis, nustatyta, kad prekes jis atvežė automobiliu "Mercedes Benz" neturėdamas teisės vairuoti. Vyras prisipažino, kad ir pats užsiima šiuo "verslu", kadangi jis yra gana pelningas, o su draugu dalinasi klientais. Vyrui už vertimąsi ūkine komercine veikla neturint licencijos surašytas protokolas ir jam gresia bauda nuo 390 eurų iki 1 100 eurų. Medžiaga dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo perduota nagrinėti į Kelių policijos valdybą, už vairavimą neturint teisės vairuoti gresia bauda nuo 300 iki 450 eurų.

Sausio 19 dieną pareigūnai vėl organizavo patikrinimą ir nustatė net tris jaunus asmenis (gimusius 1992, 1996 ir 1993 metais), kurie skelbėsi prekiaujantys alkoholiu socialiniame tinkle "Facebook".

Pareigūnus nustebino itin platus pardavėjų turimas alkoholio asortimentas: nuo trauktinių iki įvairiausių rūšių brendžio ar viskio. Pardavėjai, pristatę užsakytą alkoholį, su savimi turėjo ir daugiau kitų rūšių alkoholio tam atvejui, jei pakeliui gaus dar užsakymų.

Pardavėjų pasiaiškinimai, kaip ilgai jie prekiauja alkoholiu, buvo nenuoširdūs, kiekvienas stengėsi sumažinti prekybos alkoholiu "stažą". Visi įkliuvo pirmą kartą. Atlikus "reviziją" vieno iš pardavėjų namuose, aptikta ir kontrabandinių cigarečių. Vyrams gresia baudos nuo 390 eurų iki 1 100 eurų.

Tegai:
alkoholis, prekyba

Nufilmuota, kaip Baltijos laivyno laivas "Jaroslav Mudryj" paleidžia raketas

(atnaujinta 14:21 2021.01.21)
Raketų šaudymą į oro taikinius vykdė Baltijos laivyno patrulinio laivo "Jaroslav Mudryj" įgula suplanuotų pratybų jūroje metu

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Baltijos laivyno laivo "Jaroslav Mudryj" šaudymą raketomis. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas ministerijos YouTube kanale.

Įgula paleido šūvius į oro taikinius. Filmuotoje medžiagoje parodytas pasiruošimas ir pats šaudymas.

Laivyno jūrų aviacijos priekinės linijos bombonešiai Su-24M ir priešpovandeniniai Ka-27 sraigtasparniai, imituojantys greitaeigius ir žemai skrendančius oro taikinius, atliko priešo vaidmenį.

"Jaroslav Mudryj" yra naujausias daugiafunkcis patrulinis laivas, laivyne yra nuo 2009 metų. Skirtas ieškoti ir aptikti priešo povandeninius laivus ir juos sekti, teikti prieš laivus ir povandeninius laivus gynybą jūroje, remti sausumos pajėgų kovines operacijas ir užtikrinti jūrų desantininkų išsilaipinimą.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Rusija
Sausio 22-oji

Kokia šiandien diena: sausio 22-osios šventės

(atnaujinta 21:32 2021.01.21)
Šią dieną 1260 metais prasidėjo prūsų ir vakarinių lietuvių sukilimas prieš vokiečių ordiną. Sukilimui vadovavo Herkus Mantas

Sausio 22 yra 22-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 343 dienos.

2021 metų sausio 22 dieną saulė saulė teka 08:27, leidžiasi 16:35, dienos ilgis — 8 val. 08 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Anastazas, Gaudentas, Vincentas, Aušrius, Skaistė, Džiugas, Vincas.

Sausio 22-oji Lietuvos istorijoje

1260 metais prasidėjo prūsų ir vakarinių lietuvių sukilimas prieš vokiečių ordiną. Sukilimui vadovavo Herkus Mantas.

1902 metais gimė Lietuvos operos solistė ir kamerinio liaudies dainų atlikimo puoselėtoja Vincė Jonuškaitė-Zaunienė-Leskaitienė. Mirė 1997 m.

1921 metais Kaune įsteigtas Karo muziejus.

1922 metais įsteigtas Klaipėdos muziejus.

1951 metais gimė poetas Kornelijus Platelis. 2014 — būdamas 88 metų mirė žinomas vitražistas Kazys Morkūnas.

Sausio 22-oji pasaulio istorijoje

1528 metais Anglija ir Prancūzija paskelbė karą Romos katalikų valdovui Karoliui V.

1561 metais gimė anglų filosofas, valstybės veikėjas Fransis Bakonas.

1775 metais gimė prancūzų fizikas ir matematikas, elektrodinamikos pradininkas Andrė Mari Amperas.

1788 metais gimė anglų poetas lordas Džordžas Gordonas Baironas.

1811 metais Napoleonas Bonapartas galutinai susipyko su Rusijos caru Aleksandru.

1840 metais pirmieji britų kolonistai išsilaipino Naujojoje Zelandijoje.

1901 metais valdžiusi šalį 63-ejus metus, mirė Anglijos karalienė Viktorija.

1995 metais sulaukusi 104 metų amžiaus, mirė Amerikos prezidento Džono Kenedžio mama Rouz Fitžerald Kenedi.

1997 metais Europos Komisija pareiškė, jog Europos Sąjunga greičiausiai nepriims naujų narių iki 2002 metų.

2007 metais būdamas 94 metų mirė katalikų kunigas ir vienas labiausiai Prancūzijoje gerbtų žmonių tėvas Pjeras, kuris išsižadėjo turtų, kad padėtų skurstantiesiems.

2011 metais Japonijos raketa su daugiau kaip 5 t kroviniu išskrido į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS).

2011 metais Honkonge vykusiame aukcione už 5,6 mln. JAV dolerių (14,3 mln. litų) buvo parduota vyno kolekcija, kurią per gyvenimą surinko garsusis britų kompozitorius Endrius Loidas Veberis.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai