Katinas Laris, kuris yra vyriausiasis pelių gaudytojas Didžiosios Britanijos ministro pirmininko rezidencijoje, Dauningo gatvėje, žurnalistų akivaizdoje pagavo balandį. Paukščiui vis dėlto pavyko ištrūkti iš plėšrūno gniaužtų, rodo kadrai, nufilmuoti vieno iš žurnalistų.
Žurnalistai, budėję ketvirtadienio rytą Dauningo gatvėje, laukdami "Brexit" prekybos susitarimo paskelbimo, tapo Lario medžioklės liudininkais.
Palaukęs, kol paukštis praras budrumą ieškodamas maisto, katinas greitai puolė jį. Laimei, paukščiui pavyko ištrūkti iš pelių gaudytojo, žinomo dėl savo kovingo charakterio, letenų.
Anksčiau Laris buvo ne kartą pastebėtas muštynėse su savo "kolega" katinu Palmerstonu, kuris iki šių metų vasaros buvo vyriausiasis pelių gaudytojas Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijoje.
Laris, paimtas iš prieglaudos, Britanijos ministro pirmininko rezidencijoje dirba nuo 2011 metų. Katės gyvena britų valdovų rezidencijose nuo XV amžiaus. Nuo 1929 m. jos turi oficialų statusą ir 100 svarų atlyginimą per metus. Garsiausias iš jų XX amžiuje buvo katinas Hamfris, kuris atliko pelių gaudytojo pareigas Margaret Tečer, Džono Meidžoro ir Tonio Blero valdymo metu. Katinas Hamfris mirė 2008 m., jam buvo apie 18 metų.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasinėrė į eketę Maskvos srityje.
Stačiatikiai sausio 19-ąją švenčia Jėzaus krikšto dieną. Pagal liaudies tradicijas, šią dieną reikia pasinerti į eketę.
Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Rusijos lyderis įžengė į iškirstą kryžiaus formos ledo eketę, persižegnojo ir tris kartus paniro į ledinį vandenį.
Anksčiau Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Putinui yra tradicija dalyvauti Krikšto maudynėse.
"Jis nekeičia tradicijų", — pridūrė Peskovas.
Pernai nebuvo pranešta apie Putino maudynes Jėzaus krikšto dienos proga, o sausio 19 dieną jis dalyvavo konferencijoje Libijos klausimais Berlyne. 2019 ir 2018 metais jis buvo pasinėręs į eketę.
Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, šiemet maudynėse Maskvos srityje dalyvavo daugiau nei 175 tūkst. žmonių.
Teismui nagrinėti perduota byla, kurioje 31-erių šiaulietis kaltinamas dokumentų klastojimu, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimu, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimu, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos, neteisėtu disponavimu dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti, neteisėtu vertimusi ūkine, komercine veikla, aplaidžiu apskaitos tvarkymu. Jam inkriminuojama net 13 nusikalstamų veikų.
Kratos pas šį šiaulietį metu buvo rastas didelis kiekis dopingo medžiagų. Vaizdo įrašas, padarytas kratų metu, paviešintas policijos paskyroje Youtube. Tyrimo metu nustatyta, kad šias medžiagas šiaulietis pardavinėjo internetu ir gyvenamojoje vietoje. Apie jų pardavimą jis skelbė tiek lietuviškame, tiek užsienio internetiniuose tinklalapiuose.
Be to, šiaulietis be licencijos prekiavo ir vaistiniais ir ne tik vaistiniais preparatais. Vyras parduodavo greitą svorio netekimą sukeliančias medžiagas, kurios žemės ūkyje naudojamos kaip pesticidas ir patenka į žmogaus sveikatai pavojingų cheminių medžiagų sąrašą. Įtariama, kad vyras iš tokios prekybos gavo ne mažiau kaip 2 800 eurų pajamų bei turėjo tikslą gauti dar ne mažiau kaip 10 187 eurus, nes už tokią sumą kratos jo namuose metu buvo rasta įvairiausių vaistinių ir cheminių preparatų.
Kad prekybos apimtys buvo didžiulės, liudija šio šiauliečio gyvenamojoje vietoje rastos 7 dėžės su įvairaus dydžio vokais, turinčiais specialią oro burbuliukų apsaugą. Bute rasta vakuumavimo įranga ir svarstyklės tik patvirtino įtarimą, kad vyras neteisėtai įsigytas medžiagas fasuodavo mažesniais kiekiais ir jas parduodavo.
Apmokėjimus už parduodamas medžiagas šiaulietis dažniausiai priimdavo kriptovaliuta į ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas pinigines.
Konspiracijos tikslu įtariamasis atsiskaitymams naudojo dviejų neegzistuojančių asmenų vardu sukurtas atsiskaitymo sąskaitas. Be to, atsiskaitymams jis be leidimo naudojo ir iš vieno asocialaus žmogaus gautas dvi banko mokėjimo korteles bei sąskaitas.
Šiaulietis nelegaliai teikė ir internetinių svetainių kūrimo paslaugas, už kurias gavo ne mažiau kaip 30 235 eurus pajamų, pervestų jam į Maltos Respublikos banke svetimu vardu atidarytą sąskaitą, kuo pažeidė Lietuvos mokesčių įstatymą.
Vyras buvo ir vienos Šiaulių uždarosios akcinės bendrovės direktorius. Šis statusas įgalioja būti atsakingu už įmonės apskaitos dokumentų ir apskaitos registrų išsaugojimą bei jų duomenų teikimą įstatymų nustatytais atvejais. Deja, nustatyta, kad nuo 2016 m. sausio 26 d. iki 2018 m. gegužės 31 d. įmonės buhalterinė apskaita buvo tvarkoma aplaidžiai ir buhalterinės apskaitos dokumentai neišsaugoti. Todėl prie visų jam pareikštų įtarimų dar prisidėjo ir įtarimas dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo.
VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.
"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.
Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.
Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.