(11:25 / 84.07Mb / просмотров видео: 3219)

"Apėmė kelerių metų naštą". Putinas pasveikino rusus su Naujaisiais metais

(atnaujinta 19:49 2020.12.31)
Rusijos vadovas priminė sunkumus, su kuriais teko susidurti išeinančiais metais, ir palinkėjo piliečiams sveikatos, tikėjimo, vilties, meilės ir laimės

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sveikindamas rusus su naujaisiais metais, pažymėjo, kad išeinantys metai buvo sunkūs, tačiau Rusija juos išgyveno oriai.

"Sutikę juos lygiai prieš metus, mes, kaip ir žmonės visame pasaulyje, be abejo, galvojome ir svajojome apie gerus pokyčius. Tada niekas neįsivaizdavo, kokius išbandymus mums visiems teks patirti. Ir dabar atrodo, kad išeinantys metai apėmė kelerių metų naštą. Kiekvienam iš mūsų buvo sunku, su nerimu ir dideliais materialiniais sunkumais, su rūpesčiais, o kažkam — su skaudžiu artimųjų, mylimųjų praradimu", — sakė Putinas.

Tačiau, pasak Rusijos vadovo, 2020-ieji taip pat buvo siejami su viltimis įveikti sunkumus, pasididžiavimu tais, kurie parodė geriausias savo žmogiškąsias ir profesines savybes, suvokiant, kiek patikimi, nuoširdūs, tikri žmonių santykiai, draugystė ir pasitikėjimas.

Todėl, kaip pažymėjo prezidentė, pavyko metus išgyventi oriai.

"Šiuos metus praėjome kartu oriai, kaip ir dera vienai tautai, gerbiančiai jų protėvių tradicijas. Šios vertybės: drąsa, jautrumas ir gailestingumas yra mūsų širdyse, mūsų charakteryje ir veiksmuose", — sakė Rusijos prezidentas.

Pergalės Didžiajame Tėvynės kare 75-ųjų metinių metais Putinas savo kalboje paminėjo ir veteranus.

"Mes žiūrime į savo brangius senbuvius, į narsią kartą, kuri nugalėjo nacizmo užkratą. Nepaisant visko, mes įvykdėme savo šventą filialinę pareigą — su dėkingumu ir dėkingumu atšventėme Didžiosios pergalės 75-metį", — pridūrė jis.

Putinas pažymėjo, kad epidemija dar nėra visiškai atsitraukusi ir ne visi šventę švenčia prie Naujųjų metų stalo.

"Ligoninėse vis dar yra daug žmonių, ir aš tikiu, kad jie visi jaučia, kaip artimieji ir draugai juos palaiko. Aš nuoširdžiai linkiu jums, mano brangieji, įveikti ligą ir kuo greičiau grįžti namo. Deja, epidemija dar nėra visiškai sustabdyta. Kova su ja nesustoja nė minutei. Gydytojai ir slaugytojai, greitosios medicinos pagalbos ekipažai ir toliau dirba drąsiai. Daugelis jų budi šią šventinę naktį", — sakė jis.

Valstybės vadovas išreiškė įsitikinimą, kad avarinės tarnybos personalas, kariai karštose vietose užsienyje, taikdariai ir kariuomenės bei karinio jūrų laivyno koviniai ekipažai tą patį su didele atsakomybe atlieka sunkiausias užduotis.

"Šiomis akimirkomis pasvajokime apie šviesiausią, apie ramybę ir klestėjimą, apie laimę ir džiaugsmą kiekvienam šalia esančiam, brangiam mums, visai mūsų šaliai. Noriu pasakyti ačiū kiekvienam iš jūsų, nes esame kartu. Ir kai jaučiame patikimą netoliese stovinčių žmonių alkūnę, Rusija tampa viena didele šeima", — rusams sakė prezidentas.

Jis taip pat palinkėjo visiems geros sveikatos, tikėjimo, vilties, meilės ir laimės.

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas

Naujasis Eminemo klipas per parą surinko daugiau nei penkis milijonus peržiūrų

(atnaujinta 10:56 2021.01.26)
Klipe repo atlikėjas skaito repą ir ruošiasi kovai ringe, o po to duoda interviu sporto kanale "ESPN"

Naujas reperio Eminemo klipas dainai "Higher", šiomis dienomis paskelbtas muzikanto YouTube kanale, per parą sulaukė daugiau nei pusšešto milijono peržiūrų ir daugiau nei 600 tūkstančių teigiamų įvertinimų.

Vaizdo įraše atlikėjas skaito repą ir ruošiasi kovai ringe, o po to duoda interviu sporto kanale "ESPN".

Daina "Higher" yra iš albumo "Music to be murdered by — Side B", išleisto 2020 metų gruodį kaip priedo prie plokštelės "Music to be murdered by", kuri buvo išleista pernai sausį be jokio anonso.

Ankstesnis Marshall Bruce Mathers III, geriau žinomo su Eminemo pseudonimu, albumas buvo išleistas 2017 metų gruodį. Jis vadinosi "Revival", o po šešių mėnesių po jo pasirodė "Kamikaze".

Tegai:
reperis, vaizdo įrašas, Eminemas

Vilnius paminėjo savo 698-ąjį gimtadienį šviesų šou video

(atnaujinta 12:27 2021.01.26)
Lietuvos sostinė šventės proga paskendo šviesose: nušvito Gedimino pilis bei Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo tiltai, TV bokštas "šoko" pagal lietuviškas dainas, o ant Rotušės pasirodė įspūdingo dydžio šviesos projekcija su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava

Sausio 25 dieną Vilnius minėjo savo 698-ąjį gimtadienį. Kadangi šalyje šiuo metu galioja karantinas dėl koronaviruso pandemijos, Vilniaus savivaldybė nusprendė atsisakyti prašmatnių šventinių renginių ir parengė saugių, smagių pramogų mieste.

День рождения Вильнюса
© Sputnik / Владислав Адамовский

Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvito Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Taip pat nušvito keturi Vilniaus tiltai: Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo.

Be to, buvo galima išvysti, kaip TV bokštas kas valandą "šoka" pagal populiarias lietuviškas dainas.

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją — jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet dėl karantino ribojimų ceremonijos nebuvo, tačiau sausio 24–25 d. tamsiu paros metu ant Rotušės fasado praeiviai išvydo įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

Šventės akimirkomis Vilniaus miesto savivaldybė pasidalijo vaizdo įraše, kuris paskelbtas savivaldybės Youtube kanale.

Tegai:
vaizdo įrašas, Vilniaus gimtadienis, šventė, Lietuva, Vilnius
LGBT vėliavos, archyvinė nuotrauka

Latvija irgi prieš. Baltijos valstybių maištas prieš LGBT

(atnaujinta 09:09 2021.01.26)
Latvijoje paaštrėjo diskusija, susijusi su seksualinių mažumų teisėmis. Tai jau tampa tendencija Baltijos regione

Jungtinių Valstijų parlamente yra planai uždrausti jame sakyti "jis" ir "ji", "moteris" ir "vyras", taip pat vartoti terminus, apibrėžiančius giminystės ryšius (tėvas, motina ir taip toliau). Tai yra bendros "kovos su nelygybe" Vakaruose išraiška. Tačiau pažymėtina, kad ji vis dažniau peržengia sveiko proto ribas. 

Kai atsiranda pasiūlymai kortose atsisakyti "damos" ir "karaliaus" kaip dominavimo stereotipo, kažkas negerai tokiose visuomenėse. Ir visa tai primena kryptingą kairįjį radikalizmą TSRS pradžioje, kuris siekė padaryti iš konservatyvios visuomenės beprincipę lengvai valdomą masę ir kuris vis dažniau siejamas su Demokratų partija Amerikoje. Europa irgi stengiasi būti maksimaliai tolerantiška.

Šiame kontekste atrodytų, kad ištikimiausi JAV sąjungininkai — Baltijos valstybės ir Lenkija — turėtų būti tarp aktyviausių tokios totalaus seksualinio reliatyvumo politikos šalininkų. Tačiau šiandien galima konstatuoti, kad situacija yra kardinaliai priešinga, ir klostosi labai įdomiai. Pavyzdžiui, Lenkijoje Andrzejus Duda palygino LGBT ideologiją su neobolševizmu, bet, nepaisant ES kritikos, laimėjo prezidento rinkimus. 

Dar įdomiau viskas Estijoje. Ten po paskutinių parlamento rinkimų susiformavo na visai "neteisinga" valdančioji koalicija. Jos dalimi tapo radikaliai konservatyvi EKRE partija, kurios lyderiai ne tik leido sau suabejoti prezidento rinkimų sąžiningumu Amerikoje, bet ir yra dideli LGBT kritikai. 

Ir štai šita koalicija sugalvojo, jog reikia surengti referendumą, kuriame šalies gyventojai turėtų (ne)pritarti įstatyminei nuostatai, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga. Tokiai idėjai aršiai pasipriešino opozicija ir Estijos prezidentė, kuri net pasiūlė susieti referendumo rezultatus su pasitikėjimu parlamentu.

Kitaip tariant, valdančiosios daugumos politika bendrai ir jos pozicija LGBT klausimu konkrečiai tapo didelės politinės priešpriešos Estijoje priežastimi. Ir kada situacija paaštrėjo iki maksimumo — pirmiausiai dėl referendumo, staiga pagrindinė valdančiųjų ("Centro") partija buvo apkaltinta korupcija, ir jos premjeras (o kartu ir visa vyriausybė) atsistatydino. Galiausiai parlamentas nusprendė referendumo nerengti.

Galbūt, visa tai tiesiog sutapimas, ir Lenkijos bei Estijos kraštutinės dešinės įtakos precedentai apskritai neverti dėmesio, nes tai reta išimtis Europos politikoje. Tačiau, pavyzdžiui, Latvijoje irgi kilo rimta diskusija dėl Konstitucijos keitimo, susijusio su šeimos institutu.

Pažymėtina, kad pagrindiniame šios šalies įstatyme jau nurodyta, kad "valstybė remia santuoką — vyro ir moters sąjungą, šeimą". Tačiau neseniai Latvijos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad moters, kuri pagimdė vaiką, partnerė turėjo teisę į "tėvystės" atostogas ir atitinkamas išmokas. Todėl dabar įvairūs pilietinės visuomenės atstovai siūlo papildyti Konstituciją nuostata, kad šeima paremta santuoka — tai yra, vyro ir moters sąjunga.

Ir prasidėjo. Latvijos premjeras iš karto pareiškė: "Jeigu pateiktos Seimui pataisos bus priimtos, tai bus grįžimas į praeitį. Šitos pataisos neleistinai skaldo mūsų visuomenę". Trumpai sakant, viskas kaip Estijoje, ir įdomu, kuo viskas baigsis. Tačiau svarbesnis yra kitas dalykas.

Jeigu Lenkija — atsitiktinumas, o Estija — sutapimas, tai Latvija — tendencija, kuri rodo, kad, nepaisant didžiulio "progresyvios daugumos" spaudimo, Baltijos regiono visuomenės priešinasi agresyviai LGBTizacijai. Tiksliau — bando priešintis, nes į beveidį lytinį nihilizmą orientuota "sistema", kaip Estijoje ir Latvijoje, daro viską, kad tradicinių vertybių šalininkai susitaikytų su nauju "normalumu" be jokių ginčų.

O kas vyksta Lietuvoje? Jos Konstitucijoje  pasakyta, kad "santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu", ir iki paskutinių parlamento rinkimų šalyje iš esmės vyravo pozicija, kad jos katalikiška visuomenė dar nepasiruošusi maksimalių LGBT teisių įtvirtinimui. Tačiau liberalų ir ypač "Laisvės partijos" sėkmė juose vėl aktualizavo šį klausimą.

Tiesa, kol kas, kaip sakoma, "ne tas laikas" — kai vyksta kova su koronavirusu, lytinė lygybė ne prioritetas. Tačiau, kaip, komentuodamas tos pačios lyties asmenų santykių teisinio sureguliavimo perspektyvas, pažymėjo "Laisvės partijos" frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius: "Aš manyčiau, kad pateikimas vienareikšmiškai turi įvykti pavasario sesijoje, o toliau žiūrėsime nuo procesų".

Anot jo: "Iš didžiųjų koalicijos partnerių yra duoti tam tikri neformalūs pažadai apie konkretų balsų skaičių, kurį jie gali surinkti. Mes, matydami ir vertindami galimybes, suprantame, kad šiam įstatymų projektui reikės ieškoti paramos ir tarp opozicinių frakcijų. Tai tikrai to imsimės ir inicijuosime, bet koalicijos partneriai turės išpildyti savo įsipareigojimą prisidėti prie to sprendimo ta apimtimi, kuria jie manys, kad gali padaryti".

Kitaip tariant, Lietuvos, atrodo, dar tik laukia Estijos ir Latvijos situacija, ir kokie bus priimti sprendimai, kol kas neaišku. Bendrai paėmus, belieka tikėtis, kad Baltijos šalių visuomenių pozicija vis tik neleis išnykti tradicinės šeimos ir santuokos sampratoms — ir ne todėl, kad taip daro "necivilizuota" Rusija, o vardan savo vaikų ateities.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Lietuva, Latvija, LGBT, Baltijos šalys
Dar šia tema
Šveicarijos parlamentas įteisino vienalytes santuokas
Kodėl tik LGBT žmonės padės Baidenui sušaukti vadovų susitikimą "Už demokratiją"
Tapinas dėl Gražulio pareiškimų kreipėsi į teismą
Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo