Paskelbtas vaizdo įrašas apie "išsiveržusią žemės" ugnį Sankt Peterburge

(atnaujinta 18:19 2021.01.05)
Incidentas įvyko Sadovajos gatvėje, netoli Gostinyj Dvor. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, įvykio metu vos nenukentėjo du suaugusieji ir vaikas

Televizijos kanalas REN TV paskelbė kadrus iš avarijos vietos vienoje iš Sankt Peterburgo centro gatvių, kai liepsna išsiveržė iš žemės.

Kaip pranešta, incidentas įvyko Sadovajos gatvėje, netoli Gostinyj Dvor. Įvykio metu vos nenukentėjo du suaugusieji ir vaikas.

Filmuotoje medžiagoje užfiksuotas pats įvykio momentas. Grupė žmonių pereina kelią pėsčiųjų perėja ir, jau pasiekus šaligatvį, vienam iš jų kažkas užsidega po kojomis ir pasirodo dūmai. Pėstieji atsargiai pasitraukia į šonus.

Pasak liudininkų, pasigirdo pokštelėjimas ir pasirodė liepsnos.

Pasak REN TV, "Lenenergo" pranešė, kad avarijos priežastis gali būti trumpas maitinimo kabelio jungimas. "PeterburgGaz" specialistai nerado dujų nuotėkio.

Tegai:
Sankt Peterburgas

Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę

(atnaujinta 17:43 2021.01.16)
Rusijos kosmonautas Sergejus Kudas-Sverčkovas parodė, kaip šiaurės pašvaistė atrodo iš kosmoso

Rusijos kosmonautas savo telefone iš TKS nufilmavo šiaurės pašvaistę ir paskelbė savo Instagram paskyroje. Neįtikėtinai gražūs kadrai  — mūsų vaizdo įraše.

Pasak Kudo-Sverčkovo, oranžinė aureolė virš Žemės, patekusi į kadrą, yra pačios Žemės švytėjimas, kurio praktiškai nematyti iš planetos paviršiaus. Jis atsiranda dėl procesų viršutinėje atmosferos dalyje.

Taip pat vaizdo įraše galite pamatyti, kaip vos pasirodžiusią saulės šviesą išsklaido azoto atomai, kurie horizonte sukuria ryškiai mėlyną juostą ir keletą skraidančių objektų. Pagal astronauto prielaidą, jie yra Žemės palydovai.

Tegai:
šiaurės pašvaistė

Rusijos gynybos ministerija parodė įdomų Tu-160 degalų papildymo vaizdo įrašą

(atnaujinta 23:40 2021.01.16)
Karo pilotai operacijas atliko 6 000 metrų aukštyje ir iki 600 kilometrų per valandą greičiu

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą apie strateginių raketnešių Tu-160 degalų papildymą danguje virš Volgos regiono.

Kaip sakė tolimojo nuotolio aviacijos pajėgų generolas majoras Olegas Pčela, tai yra pirmoji skrydžio pamaina 2021 metais. Skrydyje dalyvavo ir patyrę įgulos nariai, ir jauni karininkai.

Lakūnų užduotis buvo priartinti Tu-160 prie oro tanklaivio Il-78. Šie veiksmai buvo atlikti 6 000 metrų aukštyje ir iki 600 kilometrų per valandą greičiu.

Iš viso pratybose dalyvavo penki lėktuvai Tu-160 ir Il-78 su skirtingomis įgulomis.

Taip pat pratybose dalyvavo specialioji ir automobilių įranga.

Atlikę degalų papildymą ore, pilotai gali pratęsti buvimą skrydžio režimu ir pasiekti tolimą nuotolį. Be to, tai leidžia orlaiviui pakilti su minimaliu reikalingu degalų kiekiu ir maksimaliu krovinio kiekiu.

Tu-160 yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis lėktuvas karo aviacijos istorijoje.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Tu-160
Dar šia tema
Amerikos žiniasklaida įvardijo "siaubą keliantį" Rusijos ginklą
Sudie, "Tuška": paskutinis keleivinis Tu-154 skrydis Rusijoje
Galingiausi Rusijos koviniai lėktuvai atliko naktinį kuro papildymą ore — video
"Mes atsižvelgėme į visas grėsmes": kokie bus nauji Rusijos ginklai
Koronaviruso testas

Mokslininkai išsiaiškino, ar prasirgę COVID-19 gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 16:10 2021.01.16)
Tyrimas prasidėjo birželį ir jo metu buvo ištirti 20 787 žmonės. Nustatyta, kad 6614 dalyvių turi antikūnų prieš koronavirusą

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Tie, kurie sirgo COVID-19, įgauna imunitetą nuo viruso mažiausiai penkiems mėnesiams, tačiau gali likti ligos nešiotojais, rodo Anglijos visuomenės sveikatos (PHE) tyrimas, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

"Tyrime dalyvavę mokslininkai padarė išvadą, kad natūraliai įgytas imunitetas dėl ligos 83% labiau apsaugo nuo pakartotinės infekcijos nei tie, kurie nesusirgo. Imunitetas trunka mažiausiai penkis mėnesius nuo ligos momento", — teigiama pranešime.

Tai reiškia, kad žmonėms, susirgusiems per pirmąją koronaviruso bangą praėjusį pavasarį, jau yra rizika vėl susirgti.

"PHE taip pat įspėja, kad nors tie, kurie turi antikūnų, tam tikru mastu yra apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19, pirminiai kito tyrimo etapo duomenys rodo, kad kai kurie iš šių žmonių sulaiko didelius viruso kiekius ir gali juos perduoti kitiems", — sakoma pranešime.

"Todėl labai svarbu, kad visi ir toliau laikytųsi taisyklių ir liktų namuose, net jei turėjo COVID-19, kad išvengtų viruso perdavimo kitiems", — sakė agentūra.

Tyrimas prasidėjo birželį ir jo metu buvo ištirti 20 787 žmonės. Nustatyta, kad 6614 dalyvių turi antikūnų prieš koronavirusą.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje