Dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai, susirinkę Vašingtone į demonstraciją, skirtą jį palaikyti, šturmavo Kongreso pastatą.
Tokiu būdu jie nutraukė posėdį, kuriame turėjo būti patvirtinti praėjusių rinkimų rezultatai. Teisėsaugininkai panaudojo ašarines dujas ir garsines granatas.
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip protestuotojai nuvertė tvoras, skandavo šūkius ir apsupo Kongreso pastatą.
Šiandien paaiškėjo, kad Baidenas gavo daugiau nei 270 Kongreso patvirtintų rinkikų balsų.
Anksčiau Trampas pareiškė, kad sureguliuotas valdžios perdavimas išrinktajam demokratų prezidentui Džo Baidenui įvyks sausio 20 d., nepaisant to, kad pats prezidentas nesutinka su lapkričio mėnesį vykusių šalies prezidento rinkimų rezultatais.
Amerikos sostinėje buvo įvestas nepaprastosios situacijos režimas. Jis veiks iki išrinkto prezidento inauguracijos.
Anot senatoriaus Vladimiro Džabarovo, tai, kas dabar vyksta JAV, rodo, kad Amerikos visuomenė yra susiskaldžiusi — pusė Amerikos gyventojų palaiko Donaldą Trampą, pusė — Džo Baideną.
Savo ruožtu senatorius Andrejus Klimovas padarė prielaidą, kad Vašingtone vykstančiomis riaušėmis gali pasinaudoti, siekiant pareikšti kaltinimus Rusijos Federacijai jų organizavimu.
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir pirmoji ponia Melanija Tramp trečiadienį, sausio 20 dieną, paliko Baltuosius rūmus, kuriuos po kelių valandų turėtų užimti išrinktasis prezidentas Džo Baidenas ir jo šeima.
Pievelėje priešais Baltuosius rūmus pora įsėdo į sraigtasparnį. Artimiausią laiką jie praleis savo namuose Floridoje.
"Noriu tik atsisveikinti, bet tikiuosi, kad tai neužtruks ilgai. Mes vėl susitiksime", — sakė 45-asis JAV prezidentas.
Prieš lipdamas į lėktuvą Andrews oro bazėje, Trampas pažadėjo savo šalininkams "sugrįžti vienokia ar kitokia forma". Be to, dabartinis valstybės vadovas sakė, kad tai buvo "neįtikėtini" ketveri metai, ir padėkojo savo šeimai.
"Man buvo didžiausia garbė ir privilegija būti jūsų prezidentu", — sakė Trampas.
Be to, jis palinkėjo naujajai administracijai "didelės sėkmės".
Italijoje, Sicilijos saloje, nufilmuoti įspūdingi kadrai. Kamera sugebėjo užfiksuoti Etnos ugnikalnio, kuris staiga vėl pabudo ir išmetė karštos lavos fontanus, išsiveržimą. Apie tai pranešė Katanijos nacionalinis geofizikos ir vulkanologijos institutas.
Didžiulis keturių kilometrų aukščio pelenų stulpas iškilo į dangų virš ugnikalnio. Viską lydėjo griausmingas ūžesys ir požeminiai smūgiai. Sausio 19 dienos rytą ugnikalnis pradėjo rimti.
Nepaisant incidento, ekspertai mano, kad aukščiausias Europoje veikiantis ugnikalnis kol kas nekelia pavojaus Sicilijos salos gyventojams, tačiau dėl visa ko vietinių gyventojų prašoma būti atsargesnių.
VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas pripažino savo asmeninę atsakomybę dėl pralaimėjimo Seimo rinkimuose, partijos senbuviai paragino jį atsistatydinti iš partijos vadovo pareigų.
Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos nariai susirinko į nuotolinį posėdį, kuriame aptarinėjo praėjusių Seimo rinkimų rezultatus.
Tarybos posėdyje Paluckas priminė, kad į partijos tarybos narius kreipėsi laišku, kuriame išdėstė, jog prastą partijos pasirodymą Seimo rinkimuose lėmė ir jo paties klaidos, ir oponentų žingsniai, ir politinė aplinka.
"Tai, be abejo, yra ir mano paties klaidos, tiek strateginių kai kurių sprendimų, tiek asmeninių poelgių. Tai yra mūsų visų veikimo kokybė, politinės aplinkos pokytis ir, be jokios abejonės, politinių oponentų žingsniai <...>. Aš savo veiklą vertinu tikrai savikritiškai, tačiau siūliau prezidiume ir prezidiumas nedidele balsų persvara pritarė tarybos nutarimo projektui, kuriuo rinkimų rezultatus vertintumėme nepateisinusius lūkesčių", – sakė Paluckas.
Seimo rinkimuose, anot jo, buvo padaryta ir organizacinių, ir finansų valdymo ir kitų klaidų, bet esminė priežastis, anot jo, yra tai, kad "rinkėjams socialdemokratai pasirodė nereikalingi".
"Todėl šiandien aš tikrai už šituos rezultatus prisiimu visą atsakomybę ir nekaltinu absoliučiai nieko", – teigė jis.
Savo ruožtu Paluckas sulaukė daug kritikos iš partijos narių. Seimo narys, socdemas Kęstutis Vilkauskas teigė, kad rinkėjams būtina pasakyti, kad LSDP pirmininkas atsistatydina, o pati partija pradeda naują atsinaujinimo kelią.
"Kiek turime drąsos prisiimti atsakomybę? Pirmas žingsnis į kitą pergalę – pripažinti pralaimėjimą. Taip, pralaimėjimo kovą Seimo rinkimuose dėl rinkėjų pasitikėjimo, bet mūsų laukia mūšis savivaldybių rinkimuose. Laikas musms aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti žmonėms, kad mūsų partijos pirmininkas atsistatydina, kad partija pralaimėjo, bet turi didelio potencialo ne kažkaip atsinaujinti, o tapti tikrų socialdemokratinių vertybių nešėja ir įgyvendintoja", – kalbėjo Vilkaukas.
Atsistatydinti Palucką ragino ir Vytenis Povilas Andriukaitis. Jis teigė, kad partijoje reikia imtis pertvarkos, nes partijos skyriai yra iškėlę ne vieną problemą ir į tai reikia atsižvelgti.
"Blogai, Gintai, yra ir su organizaciniu darbu, ir su centrinio štabo darbu, ir su finansavimu. <...> Palaikau alternatyvą, kad rinkimus reikia vertinti blogai, centrinio štabo darbą – nepatenkinamai. O, mielas Gintautai, tau nepavyko pateisinti lūkesčių. Kadangi tu galvoji, kokias klaidas padarei, tai 40 skyrių mano, kad tu turėjai atsistatydinti po pirmo rinkimų turo. Manau, kad reikėjo po antro. <...> Mielas Gintai, manau, kad tu jau subrendai kaip politikas ir būtų gerai, kad tu tokį brandų sprendimą padarytum ir mums visiems būtų smagu judėti į priekį", – teigė Andriukaitis.
Savo ruožtu daugelis partijos narių palaikė Palucką ir paragino nutraukti vidinius nesutarimus.
Pernai spalį Seimo rinkimuose LSDP iškovojo 13 mandatų ir šiuo metu dirba Seimo opozicijoje. Partijos pirmininkas pralaimėjo rinkimus Utenos vienmandatėje konservatoriui Edmundui Pupiniui.
Pergalę rinkimuose iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus. Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų.