Ekspertas papasakojo, kada galima tikėtis BelAE pramoninės eksploatacijos pradžios

(atnaujinta 09:17 2021.01.15)
Energetikos ekspertas Borisas Marcelinkevičius priminė, kad šią savaitę pirmasis atominės elektrinės blokas pasiekė visą pajėgumą

Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva apibendrino Naujųjų metų atostogų energetikos sektoriuje rezultatus.

Jis prisiminė pagrindinius įvykius, tame tarpe oficialų Rusijos dujų paleidimą per "Balkan Stream" dujotiekį, kuris yra Turkijos srauto tęsinys, "Nord Stream 2" ruožo Vokietijos vandenyse užbaigimą, taip pat Rusijos energetikos kompanijų rezultatus įvairiose pramonės šakose.

"Prisiminkime, kad jei šiomis dienomis neprisiminėme apie energetikus, tai yra, mūsų apartamentuose buvo šviesa, mūsų namuose buvo šilta, virtuvėje viskas buvo gerai su vandeniu, dujomis, tai šiuo metu energetikai nesiilsėjo. Apskritai esu linkęs manyti, kad visi tie, kurie dirba energetikos pramonėje — naftos, anglies, atominių elektrinių, hidroelektrinių darbuotojai — turėtų būti prilyginti kariuomenės statusui. Jie nežino, kas yra šventės, savaitgaliai. Jie dirba nuolatinio budrumo režimu. Jei kur nors dėl kokių nors priežasčių įvyksta avarija, jie yra pasirengę akimirksniu reaguoti", — sakė ekspertas.

Marcinkevičius atkreipė dėmesį į nedidelį bendrovės "Rosatom" pasiekimą, kuriai pavyko elektros pagaminti 50 tūkstančių kilovatvalandžių daugiau nei buvo rekordinis skaičius nuo tarybinių laikų. Jis pavadino tai svarbiu įvykiu, nes šiuo metu Rusijoje yra mažiau atominių elektrinių.

"Jų buvo dar du blokai Ignalinos AE Lietuvos TSR, 15 atominių elektrinių blokų Ukrainos TSR ir du branduolinės energetikos blokai Armėnijos TSR. Iki 2020 metų pabaigos atominės elektrinės Rusijoje pagamino daugiau nei visa tai, kas išdėstyta anksčiau", — sakė ekspertas.

Šią savaitę pirmasis Baltarusijos AE energijos blokas pasiekė visą savo pajėgumą. Marcinkevičius pasveikino su šiuo įvykiu ir pažymėjo, kad tai nereiškia, jog visi darbai objekte baigiasi.

"Tai nereiškia, kad visi ten atlikti darbai buvo baigti ir buvo pradėti eksploatuoti. Yra eksperimentinė-pramoninė eksploatavimo stadija, tai yra, jie tikrina, kaip visi atominės elektrinės komponentai veikia skirtingais apkrovos režimais. Ten yra ne tik branduolys, šilumokaičiai, turbina, skirstomieji įrenginiai ir kt. Visos šios dalys turi būti kruopščiai sujungtos. Tik patikrinus jas visais režimais, numatytais techniniuose reglamentuose, bus išsiųstas pranešimas, kad pramoninė veikla prasidėjo", — aiškino jis.

Baltarusijos AE yra didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jo statybų generalinis rangovas yra "Atomstroyexport" ("Rosatom" dalis). "BelAE" buvo pasirinktas Rusijos AE projektas su VVER-1200 3+ kartos reaktoriais, atitinkančiais aukščiausius tarptautinius patikimumo ir saugos reikalavimus. Tikimasi, kad pirmasis elektrinės padalinys bus pradėtas eksploatuoti šiais metais, antrasis — 2022 metais.

Gruodžio 22 dieną respublikos "Gosatomnadzor" paskelbė, kad buvo išduotas leidimas vykdyti pagrindinės programos bandomąją pramoninės pirmojo BelAE bloko eksploatacijos programą.

Tegai:
BelAe, Rosatom

Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku video

(atnaujinta 00:54 2021.03.07)
Nepilnametis manė, kad moteris išsigąs ginklo ir atiduos jam pinigus iš kasos, ir nesitikėjo jos drąsios reakcijos

Mažeikiuose ginkluotas nepilnametis bandė apiplėšti parduotuvę, tačiau pardavėja neišsigando ir puolė plėšiką. Vaizdo įrašą Šiaulių policija paskelbė "YouTube".

Incidentas įvyko vasario 19 dieną. Rengdamasis kovo mėnesį paminėti savo įžengimą į pilnametystę, jis nusprendė prasimanyti pinigų, ištuštindamas parduotuvės kasą. 

Parduotuvę pasirinkęs atsitiktinai, minėtos dienos vakarą jis, užsidengęs veidą kauke, kaip ir priklauso epidemijos sąlygomis, nužingsniavo į parduotuvę. Pistoletu pašaudyti nepavyktų, nes jis nebeturėjo nei nuleistuko, nei šovinių dėtuvės.

"Parduotuvėje nepilnametis išsitraukė pistoletą ir, sušukęs "apiplėšimas", nukreipė jį į pardavėją. Moteris nuspaudė pavojaus mygtuką ir puolė plėšiką, stengdamasi atimti ginklą bei nuplėšti nuo veido kaukę". 

Tokios reakcijos šis nesitikėjo. Apstulbęs, kad pardavėjos neišgąsdino ginklas, ir išsigandęs, kad tuoj tuoj gali pasirodyti policijos pareigūnai, jaunasis nusikaltėlis spruko pro duris.

Nei policijos pareigūnai, nei apsaugos tarnyba tą vakarą nepasirodė, nes apsaugos iškvietimo mygtukas nesuveikė. Informacija apie įvykį pareigūnus pasiekė tik kitos dienos popietę.

Pareigūnai dėl plėšimo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmėsi priemonių įtariamajam nustatyti. Buvo atliktas didžiulis analitinis darbas, naudotos kriminalinės žvalgybos priemonės ir po savaitės kriminalistai pasibeldė į įtariamojo namų duris. Vaikinas atsidūrė areštinėje.

Tegai:
policija
(0:57 / 6.34Mb / просмотров видео: 4787)

Putinas papasakojo, kuo Maskva nustebino jo kolegą Europos

(atnaujinta 01:32 2021.03.07)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė susitikimą Kremliuje ir pasidalino įspūdžiu, kurį Maskva padarė jo svečiui

Pasak Rusijos lyderio Vladimiro Putino, jo kolega iš Europos, atvykęs į Maskvą verslo reikalais, nustebo, kad Rusijos sostinė "gyva". "Pas mus, mūsų miestuose (o tai yra vienas didžiausių miestų Europoje) gatvėse važinėja mažai mašinų, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — savo pašnekovą cituoja Putinas.

"Mes remiamės prielaida, kad tik suvieniję pastangas, taip pat tarptautinėje arenoje, galime pasiekti galutinę pergalę prieš koronavirusą", — pabrėžė Rusijos prezidentas.

Koronaviruso pandemija išplito beveik visose pasaulio šalyse. PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta beveik 115 milijonų naujų koronaviruso infekcijos atvejų, daugiau kaip 2,5 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Europa, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę
Putinas pasidalijo kolegos iš Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje
Lietuva pagerino sergamumo COVID-19 rodiklius ES
Vokietija paragino ES paspartinti "Sputnik V" vakcinos sertifikavimą
Pusryčiai

Mitybos specialistės pasidalijo mėgstamais paprastų ir sveikų pusryčių receptais

(atnaujinta 21:42 2021.03.06)
Pranešime teigiama, kad per pusryčius geriausia valgyti daug baltymų ir angliavandenių turinčio maisto

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Amerikos dietologai pasidalijo paprastais sveikų pusryčių receptais, kuriuos patys gaminasi sau. Rašo "Buzzfeed".

Mitybos specialistė Anne Mauney mėgsta pradėti dieną blyneliais be glitimo ir su daug baltymų.
"Juos labai lengva paruošti, — paaiškino ji. — Tiesiog dubenyje sutrinkite bananą, sumaišykite su pora kiaušinių ir šaukštu maltų linų sėmenų. Taip pat galite įdėti vanilės ir cinamono. Gautą mišinį galima supilti į keptuvę, 10 minučių kepti ant silpnos ugnies, apversti ir kepti dar minutę".

Mitybos specialistė Delilah Bisase mėgsta uogų kokteilius. Ji į trintuvą įdeda bananą, pusę puodelio augalinio pieno, pusę puodelio šaldytų uogų, šaukštelį žemės riešutų sviesto ir šaukštą kakavos. Jos nuomone, taip pat gerai yra sumuštinis iš skrudintos viso grūdo duonos ir riešutų sviesto. "Šie pusryčiai pranoksta visus lūkesčius, — sako ji. — Viso grūdo angliavandeniai energijai, širdžiai naudingi riebalai, taip pat augalinės ląstelienos ir baltymai. Be to, juose gausu antioksidantų iš uogų ir kakavos".

Mitybos specialistė Rhyan Geiger rekomenduoja naminius greitai paruošiamus avižinius dribsnius. Tačiau jie turi būti paruošti iš anksto: sumaišykite pusę puodelio greitai paruošiamų avižinių dribsnių su stikline augalinio pieno ir palikite per naktį šaldytuve. Jei norite, galite pridėti papildomų ingredientų. Pavyzdžiui, banano, cinamono, uogų, baltymų miltelių. "Tai angliavandeniai, kuriuose gausu augalinių skaidulų ir įvairių vitaminų bei mineralų", — paaiškino ji.

Anksčiau amerikiečių mitybos specialistė Rachel Paul pasakojo, kaip numesti svorį be varginamų dietų. Ji patarė rinktis daug baltymų ir riebalų turinčius patiekalus ir juos papildyti daržovėmis. Ekspertė taip pat teigė, kad metant svorį reikėtų pasirūpinti miegu ir psichikos sveikata.

Tegai:
JAV, mityba, sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai