Klaipėdoje su įkalčiais sulaikyti narkotikų platintojai video

(atnaujinta 21:44 2021.02.03)
Klaipėdos kriminalistai atliko keletą operacijų, per kurias su įkalčiais sulaikė narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu įtariamus asmenis, siejamus su organizuotu nusikalstamumu

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje (KPONTV) atliekamas tyrimas, kuriame dar 2020 m. sausio mėn. Klaipėdoje, Jūrininkų pr., policijos pareigūnai sulaikė anksčiau neteistą, niekur nedirbantį, Klaipėdoje gyvenantį 25 metų vaikiną. Sulaikymo metu pastarasis bandė bėgti nuo pareigūnų ir išmetė narkotinę medžiagą — kokainą.

Tęsdami tyrimo veiksmus uostamiesčio pareigūnai 2020 m. lapkričio mėn. Klaipėdoje, Taikos pr., sulaikė minėtą narkotinę medžiagą įtariama platinusį, anksčiau už viešosios tvarkos pažeidimą teistą, niekur nedirbantį, 29 metų klaipėdietį.

Atliktų kratų vyriškio gyvenamojoje vietoje ir automobilyje metu rasta kokaino, įtariama dopingo medžiagų bei virš 1 000 eurų. Kratos metu gyvenamosios vietos požeminiame garaže taip pat rasta kokaino ir svarstyklės su kokaino pėdsakais.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Baltijos pr., policijos pareigūnai sulaikė anksčiau už nužudymą teistą, niekur nedirbantį 41 m. uostamiesčio gyventoją. Pastarasis įtariama platino narkotines medžiagas minėtam 29 metų amžiaus klaipėdiečiui.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vienam iš jų paskirta kardomoji priemonė — suėmimas, kuri vėliau pakeista į užstatą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti bei įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Kitam įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, o trečiajam — rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kitame KPONTV atliekamame tyrime, 2020 m. spalio mėn. Raseinių r., automagistralėje "Klaipėda-Vilnius", policijos pareigūnai sulaikė niekur nedirbantį 43 metų amžiaus Klaipėdoje gyvenantį vyrą. Pastarasis teisėsaugai irgi žinomas — anksčiau teistas už išžaginimą, nežymų sveikatos sutrikdymą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Asmens apžiūros metu rasta psichotropinių medžiagų — amfetamino ir metamfetamino.

Kratų vyro automobilyje ir gyvenamojoje vietoje metu taip pat rasta įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų, įtariama dopingo medžiagos, elektroninės svarstyklės, virš 2 000 eurų. Įtariama, kad šis vyras disponavo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turėdamas tikslą jas platinti.

Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Abiem atvejais laikinai apribotos nuosavybės teisės į rastas pinigines lėšas.

Tegai:
narkotikų platintojai, narkotikai, Klaipėda

Nufilmuotas "priešo" bazės sunaikinimas Rusijoje žiemos sąlygomis

(atnaujinta 08:56 2021.03.04)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas poligone, Murmansko srityje

Rusijos gynybos ministerija parodė vaizdo įrašą, kuriame nufilmuoti Šiaurės laivyno motorizuotųjų šaulių šaudymai Murmansko srityje. Vaizdo įrašas paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas.

"Prieš tai žvalgybos grupė likvidavo patrulius, kad nepastebimai galėtų prieiti pagrindinės pajėgos, taip pat "prikando liežuvį", kad būtų galima patvirtinti žvalgybos metu gautą informaciją", — sakoma pranešime.

Rusijos karinio jūrų laivyno Šiaurės laivynas yra tarprūšinis strateginis susivienijimas, kuris iš esmės yra Rusijos karinė apygarda. Jos būstinė yra Severomorske.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, karinės pratybos, Rusija
Dar šia tema
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Bus greitesnis už "Armatą": koks naujas tankas kuriamas Rusijoje

Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip "SpaceX" prototipas "Starship" nusileidęs susprogo

(atnaujinta 09:56 2021.03.04)
Pats "SpaceX" įkūrėjas Elonas Maskas, komentuodamas bandymus, teigė, kad erdvėlaivis "nusileido sveikas gyvas"

"SpaceX" "Starship SN10" prototipas, skirtas giliesiems kosminiams skrydžiams, sėkmingai nusileidęs sprogo po kelių minučių. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas YouTube.

Raketa buvo paleista iš Kamerono apygardos, Teksase. Ji pakilo į dešimties kilometrų aukštį. Tada apsisuko ir sėkmingai nusileido.

"SpaceX" įkūrėjas Elonas Maskas "Twitter" pakomentavo prototipo bandymus. Jis parašė, kad "Starship" "nusileido sveikas gyvas".

Kuriamas erdvėlaivis skirtas skrydžiams į Mėnulį ir Marsą, norint pristatyti palydovus, įgulas ir krovinius. Ankstesni "Starship" bandymai buvo ne tokie sėkmingi. Šių metų vasario pradžioje ir praėjusių metų gruodį jie sprogo nusileidimo metu. Tačiau bandymai vis tiek buvo laikomi sėkmingais.

Tegai:
erdvėlaivis, SpaceX, Elonas Maskas
Vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje daugiau nei tūkstantis žmonių pasiskundė šalutiniu vakcinos poveikiu

(atnaujinta 15:01 2021.03.04)
Daugiausia skundų gauta dėl vakcinos "BioNTech" ir "Pfizer", dešimytje pranešimų, vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Per pirmuosius du vakcinacijos nuo COVID-19 mėnesius Lietuvoje gautas 1201 pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną, praneša Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Remiantis VVKT duomenimis, pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas skaičius sudaro 0,5 procento nuo sunaudotų vakcinų dozių.

Nuo vakcinacijos pradžios dėl vakcinos "BioNTech" ir "Pfizer" gauti 729 pranešimai, dėl vakcinos "Moderna" – 61 pranešimas, dėl vakcinos "AstraZeneca" — 401 pranešimas. 10 gautų ĮNR pranešimų vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.

Pažymima, kad 868 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 22 — kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai — atitinkamai 817 ir 73 pranešimus.

Iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia 86, iš pacientų — 799; 5 pranešimai gauti iš Eudravigilance duomenų bazės.

Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė VVKT, tai — karščiavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas, pykinimas injekcijos vietos reakcijos. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.

Per pandemiją buvo nustatyta daugiau nei 200 tūkst. infekcijos atvejų, mirė 3 294 pacientai. Vien pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 189 tūkst. žmonių. Tuo tarpu daugiau nei 76 tūkstančiai gyventojų buvo visiškai paskiepyti.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus
Australijoje medicinos darbuotojas pateko į reanimaciją po to, kai pasiskiepijo "Pfizer"
Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę