Buvę "Sputnik Estija" žurnalistai įkūrė savo nepriklausomą žiniasklaidos priemonę

(atnaujinta 13:43 2021.02.02)
"Sputnik Meedia" nėra "Rossija segodnia" žiniasklaidos priemonių struktūros dalis ir nėra susijusi su ja jokiais sutartiniais santykiais

Antradienį Estijoje pradėjo veikti nauja nepriklausoma informacinė svetainė "Sputnik Meedia". Jo žurnalistų komandos stuburą sudarė buvę "Sputnik Estija" redakcijos darbuotojai, kurie, spaudžiami šalies valdžios, nutraukė darbą 2020 metų sausio 1 dieną.

"Praleidę metus be darbo "Sputnik", be veiklos, kuriai buvo duoti ketveri metai, nusprendėme, kad atėjo laikas grįžti. "Sputnik Meedia" išliks ištikima vektoriui, kuriame dirbo ir vystėsi "Sputnik Estija" — užims alternatyvaus naujienų turinio teikėjo nišą. Mes ir toliau palaikysime gerus kaimyninius santykius tarp Estijos ir Rusijos, būsime prieš mūsų rytinės kaimynės demonizavimą. Mes ketiname tvirtai pasisakyti už istorinę tiesą, ypač Antrojo pasaulinio karo kontekste. Kovosime su klastotėmis, remdamiesi faktais", — savo Facebook puslapyje rašė naujojo šaltinio vadovė, buvusi "Sputnik Estija" vyriausioji redaktorė Jelena Čeryševa. 

"Sputnik Meedia" nėra "Rossija segodnia" žiniasklaidos priemonės dalis ir nėra susijusi su ja jokiais sutartiniais santykiais. Finansuojama iš nepriklausomų šaltinių. 

"Sputnik Estija" buvo uždaryta, grasinant išplėsti asmeniškai paskirtas man ES sankcijas visoms mano valdomoms žiniasklaidos priemonėms, tarsi valstybinės organizacijos biudžetas būtų mano paties. Tiesą sakant, tai yra nesuvokiama, bet, ačiū Dievui, represuoti žurnalistai, parodę drąsą, rado investuotoją toliau dirbti Estijoje. Puikiai suprantame, kad oficialus Talinas menkiausiu pretekstu gali apkaltinti "Sputnik Meedia" komandą bendraujant su mumis, todėl atmetėme bet kokius oficialius kontaktus su naująja svetaine. Kartu su dėmesiu ir simpatija stebėsime naujosios žiniasklaidos darbą", — sakė "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas. 

"Linkime "Sputnik Meedia" sėkmės. Jelena Čeryševa ir jos kolegos išgyveno sunkius išbandymus. Stebėtina jų drąsa, atsparumas ir pasirengimas, nepaisant visko, palaikyti žodžio laisvę. Atskleisti tiesą Baltijos šalyse dabar yra gyvybiškai svarbu", — savo ruožtu pridūrė "Rossija segodnia" žiniasklaidos grupės vyriausioji redaktorė Margarita Simonian.

Tegai:
žiniasklaida, Estija, Sputnik

Klaipėdoje rastos pavogtos puspriekabės su garsių gamintojų drabužiais ir avalyne

(atnaujinta 22:56 2021.03.03)
Pareigūnų skaičiavimais, bendra galimai užsienyje vogto krovinio vertė gali siekti apie 500 tūkstančių eurų

Klaipėdoje rasti, įtariama, vogti žinomų prekės ženklų drabužiai ir avalynė, kurių vertė gali siekti apie pusę milijono eurų.

Kaip praneša Klaipėdos apskrities policija, vasario 17 dieną Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Klaipėdos rajone sulaikė du 1983 m. ir 1985 m. gimusius, iki šiol neteistus vyrus, kurie, kaip įtariama, iš Vokietijoje pagrobto vilkiko puspriekabės į autobusiuką krovė galimai vogtus vardinius įvairių firmų rūbus. 

Jau kitą dieną Klaipėdos apskr. VPK nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dalį, kaip įtariama, vogtų vardinių rūbų ir avalynės, rado dvejose 1983 m. gimusiam vyrui priklausančios įmonės vilkikų puspriekabėse Klaipėdos rajone ir Klaipėdos mieste.

Netrukus pareigūnai nustatė, jog dalis vardinių prekių jau buvo parduotos trečiajam asmeniui Šilalės rajone, kuris spėjo dalį rūbų parduoti kitiems asmenims.

Įtariama, jog bendra minėto, galimai vogto, krovinio vertė gali siekti apie 500 tūkstančių eurų.

Vasario 26 dieną Klaipėdos rajone aptikta dar viena vilkiko puspriekabė kuri, kaip įtariama, galėjo būti pagrobta Lenkijoje dar 2020 metų rudenį.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 189 str. 2 d. — nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas.

Abiem įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės — rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Pagrobta šimtai tūkstančių. Kaip Lietuvos valstybės pareigūnai prarado kiber-budrumą
JAV ieško "rusų" programišiaus, kuris pavogė 22 Amerikos kariškių duomenis
Draudikai įvardijo, kokie automobiliai dažniausiai nukenčia nuo ilgapirščių

Lietuvos VRM parodė, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atveju

(atnaujinta 15:55 2021.03.03)
Vaizdo įrašas paskelbtas Tarptautinės civilinės saugos dienos proga, kurios tema šiemet yra pandemija

Lietuvos vidaus reikalų ministerija Facebook paskelbė vaizdo instrukciją, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atvejui.

Pirmąją pavasario dieną — kovo 1-ąją — minima Tarptautinė civilinės saugos diena. Šia proga Vidaus reikalų ministerija paskelbė vaizdo įrašą, padedantį pasirengti ekstremaliosioms situacijoms.

Vaizdo įraše patariama iš anksto paruošti krepšį, kuris padėtų išgyventi svarbiausias pirmąsias tris dienas ekstremalios situacijos atveju. Į jį būtina įdėti vandens ir maisto, dokumentus, drabužių, įrankių, asmens higienos ir pirmosios pagalbos reikmenų, grynųjų pinigų.

Tarptautinę civilinės saugos dieną (World Civil Defence Day) 1990 metais įsteigė Tarptautinės civilinės saugos organizacijos (International Civil Defence Organisation, ICDO) Generalinė asamblėja.

Kiekvienais metais Tarptautinės civilinės saugos dienos minėjimas susijęs su konkrečia tema. Atsižvelgiant į sudėtingą krizę, kurią pasaulio bendruomenė patiria nuo 2019 metų pabaigos dėl COVID-19, 2021 metais šios dienos tema yra "Stipri civilinė sauga siekiant išsaugoti nacionalinę ekonomiką".

Tegai:
saugumas, ekstremali situacija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Oro uostas

PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus

(atnaujinta 23:18 2021.03.03)
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija kol kas nerekomenduoja šalims įvesti vakcinacijos nuo COVID-19 pasus, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
© Photo : Пресс-служба МИД РФ

"PSO pasisakė, kad šiuo metu nerekomenduoja tokių pasų [vakcinacijos nuo COVID-19 — Sputnik]. Bet, žinoma, šalys eina savo keliu, visi stengiasi leisti didesnį gyventojų mobilumą, o PSO bendradarbiaus su visomis suinteresuotomis šalimis ir pateiks rekomendaciją, kas tokiame pase turėtų būti", — cituoja Vujnovič RIA Novosti.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.

Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.

Tegai:
pasas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva paskolins trims ES valstybėms 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19
Lietuvos VRM parodė, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atveju
Estijoje mirė vyras, pasiskiepijęs "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19