Policija sulaikė vyrą su 20 litrų naminės degtinės video

(atnaujinta 21:23 2021.02.03)
Šalčininkų rajone policijos pareigūnai sulaikė vyrą, kuris savo automobilyje neteisėtai gabeno naminukę

Policijos pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus ir siekdami užkirsti kelią nelegaliai alkoholio prekybai, vasario 2 d. vykdė policinę priemonę. Jos metu Didžiųjų Baušių kaime pareigūnai patikrinti sustabdė automobilį "Audi A6", vairuojamą Poškonių sen. gyventojo. Jo automobilyje pareigūnai aptiko 2 bakelius su 20 l naminukės.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo. Už šią nusikalstamą veiką numatyti viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tegai:
video, policija
Dar šia tema
Policija parodė chuliganiško vairavimo Lentvaryje atvejus — video
Vilniuje dėl narkotikų sulaikytas Karo policijos pareigūnas
Šiauliuose prostitutę iš Rusijos apiplėšė klientas
Vilniuje, keleiviniame autobuse, aptiktas kūnas

COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimų skaičius mažėja

(atnaujinta 17:17 2021.03.05)
Naujų COVID-19 atvejų NVS šalyse nuolat mažėja, tačiau akivaizdu, kad negalima apsieiti be skiepų — tik 10 % pasaulio gyventojų turi antikūnų prieš koronavirusą

Koronavirusas traukiasi, ir šis atsitraukimas jau yra stabilus, paskelbė "Rospotrebnadzor". Testai, socialinis atstumas ir skiepai — visa tai lemia sėkmę kovoje su COVID-19. Ar galima pasiekti visuomeninį imunitetą? Kada bus įregistruota lengvoji Rusijos "Sputnik V" versija? Ar COVID-19 pasitrauks visiems laikams?

Tačiau be skiepų neapsieiti.

PSO vyriausioji tyrėja Sumja Svaminatan (Soumya Swaminathan) pateikė vidutinius duomenis.

"PSO stebi seroepidemiologinius tyrimus. Jų buvo apie 500. Vakcinacija yra vienintelis būdas kolektyviniam imunitetui pasiekti", — sakė Svaminatan.

Vakcinų nuo koronaviruso sąrašas nuolat plečiamas. Vien Rusijoje jau užregistruoti trys preparatai. Ateityje koronavirusas taps mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir įprastas sezoninis gripas.

Tegai:
NVS, koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina

"Kad išnyktų abejonės": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas

(atnaujinta 10:23 2021.03.05)
Anksčiau Grybauskaitei buvo priekaištauta dėl to, kad ji socialiniuose tinkluose paskelbė skiepijimosi nuotrauką, kurioje nuo švirkšto nebuvo nuimtas apsauginis kamštelis

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalino Facebook vaizdo įrašu, kaip jai suleidžiamas skiepas nuo koronaviruso.

Dieną anksčiau Grybauskaitė pasidalino nuotrauka, kurioje pavaizduota, kaip jai atliekama vakcinacija. Prezidentė paragino žmones skiepytis, nes, anot jos, tai "moralinė pareiga, kad neplatintume ligos ir apsaugotume kitus".

Vėliau vakare žurnalistė Rūta Janutienė pasipiktino, kad Grybauskaitės nuotraukoje nuo švirkšto nebuvo nuimtas apsauginis kamštelis, ir pabrėžė, kad abejonių dėl skiepų suleidimo nekyla, bet yra nepasitikinčių ir įtarių žmonių.

Vaizdo įraše parodytas visas skiepų suleidimo procesas.

"Visai nepajutau. Labai gerai. Ačiū labai. Taip laukiau ir taip apsidžiaugiau, kad pakvietėt. Tai labai gerai, gerai. Visiem skiepytis", — sakė Grybauskaitė.

Kovo 5 dienos duomenimis, bendras koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje siekia 201 335. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 80 502 žmonės. Iki šiol panaudota 280 565 vakcinų dozės.

"Kviečiu nebijoti ir duoti tam virusui į kailį": Grybauskaitė pasiskiepijo nuo COVID-19 >>

Karantinas galioja iki kovo pabaigos, nuo kovo 15 dienos atšaukiami judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Šią savaitę Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo praktikos egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, skiepai, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Pradėta Tokijaus olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų vakcinacija
Lietuvoje baigta sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų vakcinacija
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje