Šiaulių kriminalistai sulaikė tris didelį kiekį kanapių auginusius asmenis video

(atnaujinta 15:59 2021.02.11)
Pabrėžiama, kad per kratą pareigūnai rado tris plastikinius ir du tinklinius maišus su rūkyti paruoštais kanapių žiedais, taip pat buvo paimti 69 jau užaugę kanapių augalai ir 82 jauni jų daigai

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė tris didelį kiekį kanapių auginusius šiauliečius, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Praėjusių metų pabaigoje buvo gauta duomenų, jog Šiaulių miesto gyventojai specialiai įrengtose patalpose neteisėtai augina didelį kiekį kanapių augalų, iš kurių vėliau, įtariama, gamina narkotines medžiagas. Informacijos tikslinimas pareigūnus nuvedė į už poros šimtų kilometrų esantį Zarasų rajoną.

Nedideliame miestelyje, kažkada buvusiose valgyklos bei parduotuvės patalpose, jie aptiko kanapėms auginti ir džiovinti skirtą erdvę. Joje buvo visa kanapių auginimo įranga — vėdinimo, laistymo, apšvietimo ir šildymo sistemos.

Pažymima, jog kas mėnesį buvo sodinami vis nauji daigai naujam derliui užauginti. Konspiracijos sumetimais kanapių auginimas buvo dengiamas įmonės, vykdančios statybos darbus, veikla.

Sausio 14 dieną į Zarasų rajoną nuvažiavę Šiaulių kriminalistai surengė kanapių auginimo specialistų sulaikymo operaciją. Antrankiai buvo uždėti 36 ir 38 metų šiauliečiams. Manoma, kad pastarasis vyras kvaišalų auginimo ir gaminimo laboratorijoje gyveno nuolat ir rūpinosi tinkamu apšvietimu, vėdinimu, laistymu. Jo bendrininkas su dar vienu šiauliečiu talkindavo nuimant derlių ar sodinant naujus augalus.

Pabrėžiama, kad per kratą pareigūnai rado tris plastikinius ir du tinklinius maišus su rūkyti paruoštais kanapių žiedais. Be to, buvo paimti 69 jau užaugę kanapių augalai ir 82 jauni jų daigai, vazonai, žemės, trąšos ir kita auginimui reikalinga įranga bei priemonės.

Sužinojęs apie bendrininkų sulaikymą, trečiasis šio "verslo partneris" nutarė iš Lietuvos sprukti. Kriminalistai jį pačiupo vasario 2 dieną, kai 34 metų šiaulietis jau sėdo į tarpmiestinį autobusą, tikėdamasis pasiekti oro uostą ir išskristi į užsienį.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelio kanapių kiekio auginimo ir neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Už tai įstatymas numato laisvės atėmimą nuo nuo dešimties iki penkiolikos metų. 38 metų įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė — mėnesio suėmimas, jo bendrininkams — kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Tegai:
kanapės, Šiauliai, policija
Dar šia tema
Vilniuje, bute, rasta mokomoji rankinė granata
Marijampolėje už grasinimus policijos pareigūnei vyrui gresia bauda
Pasieniečiai sulaikė kaunietį, kaltinamą nusikaltimo padarymu

Putinas įrašė pasveikinimą Tarptautinės moters dienos proga

(atnaujinta 16:08 2021.03.08)
Rusijos lyderis pabrėžė moterų sveikatos priežiūros darbuotojų vaidmenį šiais metais ir palinkėjo visoms daugiau priežasčių džiaugtis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino moteris su Tarptautine moters diena.

Rusijos lyderis papasakojo apie didžiulę atsakomybę, kuri atitenka dailiosios lyties atstovėms. Apie jų pasiekimus tiek darbe, tiek šeimos srityje, apie vaikų auklėjimą.

Atskirai Putinas pasveikino moteris medicinos darbuotojas, kurios sunkiomis epidemijos sąlygomis turėjo parodyti "dvasinį dosnumą ir profesionalumą".

"Mielos moterys, kovo 8-oji — ta diena, kai triumfuoja meilė, susižavėjimas ir dėkingumas. Šios nuostabios emocijos užvaldo ir suvienija mus visus. Dar kartą iš visos širdies sveikinu jus su šia švente!" — sakė Rusijos vadovas.

Jis taip pat palinkėjo daugiau šypsenų ir priežasčių džiaugtis bei palinkėjo visoms moterims būti laimingoms.

Tarptautinė moters diena minima kasmet, kovo 8 d. Ji atsirado, kaip moterų solidarumo kovojant už lygias teises ir emancipaciją diena.

Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 metais socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 metais jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 metų kovo 8 dieną Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 dieną pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.

Tegai:
Tarptautinė moterų diena, Vladimiras Putinas, Rusija

Automobilių dalys: kontrabandos prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos vaizdo įrašas

(atnaujinta 09:24 2021.03.08)
Pažeidimas buvo atskleistas pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" ("Medininkai"). Vyrui gresia bauda

Individualus verslininkas iš Minsko srities norėjo pervežti nedeklaruotų automobilių dalių partiją per Baltarusijos ir Lietuvos sieną. Vaizdo įrašą paskelbė Gardino regioninė muitinė.

Vaizdo įraše galima matyti kontrabandinį krovinį.

Anot muitinės, pažeidimas buvo atskleistas pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" ("Medininkai"). Sunkvežimis važiavo iš Lietuvos į Baltarusiją.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad be dokumentuose deklaruotų katalogų baltarusis gabena daugiau nei du tūkstančius atsarginių dalių sunkvežimiams ir sunkmežimių priekaboms. Jų kaina siekia daugiau nei 23 tūkst. Baltarusijos rublių (daugiau nei 7,3 tūkstančio eurų).

Dėl prekių nedeklaravimo pradėtas administracinis procesas. Vyrui gresia bauda iki trisdešimt procentų neteisėtai pervežamo krovinio vertės.

Tegai:
muitinė, Baltarusija, Lietuva, kontrabanda
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" kūrėjai pareikalavo EVA atsiprašyti žodžius apie vakciną

Vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo, kad Europos vaistų agentūros pirmininkė Krista Virtumer-Hohe atsiprašytų už savo poziciją dėl preparato patvirtinimo prieš reguliavimo institucijos sprendimą

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo atsiprašymo iš Europos vaistų agentūros (EMA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe, kuri palygino skubaus preparato patvirtinimo Austrijoje perspektyvą su "rusiška rulete".

Virtumer-Hohe, kuri taip pat atstovauja Austrijos sveikatos agentūrai, anksčiau pasakė tokius žodžius ORF televizijos kanalo eteryje, nurodydama, kad trūksta duomenų apie skiepijimą.

"Mes reikalaujame viešo Kristos Virtumer-Hohe iš EMA atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybes, tiesiogiai pritariančias "Sputnik V". Jos komentarai kelia rimtų klausimų dėl galimo politinio kišimosi į dabartinį EMA peržiūros procesą", — rašoma Rusijos vakcinos atstovybės "Twitter" paskelbtame pranešime.

Pareiškimo autoriai pabrėžė, kad Europos reguliuotojas taip nekalbėjo apie jokius kitus preparatus. Agentūra, kaip pažymėjo Rusijos vakcinos kūrėjai, neturi teisės sumenkinti tų 46 šalių, kurios patvirtino "Sputnik V", reguliuotojų patikimumo.

Krista Virtumer-Hohe interviu ORF buvo paklausta apie Austrijos perspektyvas patvirtinti Rusijos vakciną, kol bus priimtas visos Europos reguliavimo institucijos sprendimas. "Tai panašu į savotišką rusišką ruletę", — sakė ji.

Europos vaistų agentūra anksčiau pradėjo nuolatinę Rusijos Gamalėjaus centros ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo dukurtos vakcinos nuo COVID-19 registracijos dokumentacijos peržiūrą.

EMA kovo 4 dieną paskelbė "Sputnik V" patikrinimo pradžią. Reguliatorius patikrins vakcinos veiksmingumą ir saugumą. Tuo pat metu preparato vartojimą jau patvirtino dvi Europos valstybės — Vengrija ir Slovakija. "Sputnik V" yra registruotas daugiau nei 40 šalių.

Sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Šis vaistas tapo pirmąja oficialiai patvirtinta vakcina nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Jis sukurtas ant ištirtos ir patvirtintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos.

Kūrėjai moksliniame žurnale "Lancet" paskelbė trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatus, patvirtinančius vakcinos efektyvumą. Preparato kūrėjai parodė, kad jis suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos atvejų.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, ES, Rusija, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
Perspektyviausios Rusijos vakcinos nuo COVID-19