Armija visiems laikams: Rusijos gynybos ministerijos įrašas Tėvynės gynėjų dienos proga

(atnaujinta 15:33 2021.02.23)
Šią šventinę dieną Rusijoje įprasta sveikinti vyrus ir moteris, kurie gynė ir gina Tėvynę

Rusijos gynybos ministerija savo YouTube kanale paskelbė šventinį vaizdo įrašą, skirtą Tėvynės gynėjo dienai paminėti.

Filmuotoje medžiagoje matomi fragmentai iš pratimų su įvairių tipų ginklais ir įranga, kuriuose dalyvauja Rusijos kariškiai.

"Garbė. Orumas. Drąsa. Savybės, kurių vertė visada yra neginčijama. Būtent jas turi tikrieji Tėvynės gynėjai, kurių dieną šiandien švenčia visa Rusija", — sakoma ministerijos pranešime. 

Be to, Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą su priekinės linijos žvalgybos pareigūnu Nikolajumi Vlasovu, kuris pirmą kartą po Didžiojo Tėvynės karo eteryje pasirodė radijo stotyje. Jis pasveikino karininkus su švente, palinkėjo sveikatos, laimės ir sėkmės darbe.

Vlasovas į karą išėjo kaip savanoris iš gynybos gamyklos Sverdlovske. Jis yra Vitebsko, Minsko ir Rygos išlaisvinimo dalyvis, apdovanotas daugybe apdovanojimų — medaliais "Už drąsą", "Už pergalę prieš Vokietiją 1941–1945 m. Didžiajame Tėvynės kare", II Tėvynės karo laipsnio ir Darbo raudonosios vėliavos ordinais.

Tėvynės gynėjo diena kasmet minima vasario 23 dieną Rusijoje ir kai kuriose kitose NVS šalyse. Šią dieną įprasta pasveikinti vyrus ir moteris, kurie dalyvavo ir dalyvauja ginant Tėvynę.

Rusijoje šią dieną tradiciškai rengiami šventiniai renginiai: iškilminga ceremonija vyksta prie Kremliaus sienų, Rusijos Federacijos prezidentas padeda vainiką prie Nežinomo kareivio kapo, o vakare paleidžiamas šventinis saliutas.

Tegai:
Tėvynės gynėjo diena
О чем другие молчат-III сезон: Кризис в Техасе: факторы, предпосылки и решения, 24.02.2021

Ekspertas patarė Lietuvai išeinant BRELL prisiminti apledėjusį Teksasą

(atnaujinta 09:44 2021.02.25)
Borisas Marcinkevičius mano, jog Lietuva, siekdama kovoti su BelAE energija, pati eksperimentuoja, atsisakydama avarinių pajėgumų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva paragino oficialųjį Vilnių, išeinant iš BRELL, prisiminti ir nubrėžti paraleles su situacija, kuri dabar susiklostė Teksase.

Neįprastai šaltas ir snieguotas oras apėmė kelis JAV regionus, o šalčio aukomis tapo mažiausiai 58 žmonės. Sniego audros ir kiti su orų sąlygomis susiję įvykiai milijonams Teksaso gyventojų sukėlė didžiulius energijos ir vandens tiekimo sutrikimus, taip pat eiles prie maisto produktų, kylančias dujų kainas ir daug kitų nepatogumų. Kaip rašo Poweroutage.com, tūkstančiai Teksaso vartotojų neturi elektros.

Marcinkevičius Teksasą pavadino ypatinga JAV valstija — ji izoliuota nuo visų kitų, nes ji nėra sinchronizuota nei su rytine, nei su vakarine energetikos sistema. Be to, nebuvo perteklinių avarinių pajėgumų, o tai taip pat turėjo įtakos tam, kas įvyko.

"Tie nuolatinės srovės įdėklai, kurie leido gauti elektrą iš kaimynų, dėl to, kad šaltis ir sniegas padengė 71 procentą JAV teritorijos... Nieko neišėjo. Kaimynai neturėjo noro kažką atiduoti — kad tik patiems užtektų. Meksikoje taip pat yra aukų, nes pagrindiniai dujotiekiai iš Teksaso į Meksiką ėjo ir dujos nustojo tekėti per juos. Buvo "linksma" ne tik Teksase, bet ir Meksikoje, kur, regis, ir šalčių nebuvo, bet įvyko dujų ir elektros kainų šuolis", — teigė ekspertas.

Jo nuomone, Baltijos šalys, o ypač Lietuva, turėtų pagalvoti apie tai, kas vyksta JAV, ir atkreipti dėmesį į jų energetinę sistemą. Marcinkevičius priminė, kad Lietuva, skirtingai nei Latvija ir Estija, nuo šių metų pradžios pasitraukė iš BRELL energetiniame žiede dalyvaujančių šalių susitarimo dėl avarinių pajėgumų rezervavimo.

"Buvo sutartis, kad kiekvienas dalyvis rezerve laiko 100 megavatų galingumą. Taigi, Lietuva to atsisakė, kad ir kaip būtų keista, kovodama su Baltarusijos atomine elektra. Atitinkamai dabar BRELL avarinių pajėgumų turi Baltarusija, Rusija, Latvija ir Estija. Lietuva atlieka dar vieną eksperimentą su savimi. Ji mėgsta tai daryti, tai yra jos stilius. Negalime tam sutrukdyti", — sakė jis.

Ekspertas mano, kad daug kas Lietuvos energetikos sektoriuje priklauso nuo oro sąlygų Baltijos šalyse. Tai lemia tiek SGD kroviniai, tiek ryšys su Švedija.

Išėjimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" ir "Harmony Link". Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

Lietuvoje sprendimas pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, nes neišvengiamai kils tarifai.

Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Tegai:
energija, Lietuva, BRELL

Niagaros krioklys suledėjo dėl anomalaus šalčio

(atnaujinta 14:58 2021.02.24)
Filmuotoje medžiagoje matyti ledo luitai ir vaivorykštė virš vandens. Šis reiškinys pritraukia daugybę turistų

Niagaros krioklys yra iš dalies užšalęs dėl didelių šalčių, užklupusių kai kuriuos JAV ir Kanados regionus.

Dėl tokio atšalimo keliose valstijose nutrūko elektros energijos tiekimas, naftos gavyba šalyje sumažėjo trečdaliu, sutriko vandens tiekimas, paralyžiuotas greitkelių eismas, o 20 valstijų sužlugdyti skiepijimo planai, pranešė "The New York Times".

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip turistai masiškai fotografuojasi priešais ledu padengtą Niagaros krioklį. Viename iš vaizdo įrašų taip pat matoma ryški vaivorykštė.

Krentantis vanduo pradėjo stingti po kelių savaičių anomalaus šalčio Šiaurės Amerikoje. Šaltis pasiekė net pietinius JAV regionus. Teksaso valstija paskelbta stichinės nelaimės zona: staigios šalnos čia sukėlė didžiulius energijos ir vandens tiekimo sutrikimus.

Tegai:
šaltis, Niagaros kriokliai
Grietosios pagalbos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo

(atnaujinta 09:45 2021.02.25)
Policijos duomenimis, mirusiajam buvo apie 53 metai. Incidentas įvyko trečiadienį kelio Joniškis–Žeimelis–Pasvalys 61-ame kilometre

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Pasvalio rajone įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo vairuotojas. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį apie 10:00 kelio Joniškis–Žeimelis–Pasvalys 61-ame kilometre.

Automobilis "VW Golf", vairuojamas vyro, gimusio 1989 metais, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su GMP tarnybiniu automobiliu "VW Transporter", vairuojamu vyro, gimusiu 1968 metais. Eismo įvykio metu žuvo "VW Golf" vairuotojas bei nukentėjo automobilio "VW Transporter" keleivis, gimęs 1934 metais, kuris paguldytas į ligoninę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija, Lietuva
Dar šia tema
Rastas be žinios dingusio Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus kūnas
Lietuvos policija autobuse pagavo vyrą, pranešusį apie bombą