Policijos pareigūnai išgelbėjo į šulinį įkritusius sūnų ir tėvą video

(atnaujinta 17:42 2021.03.18)
Lazdijų rajone į šulinį įkrito aštuonmetis berniukas ir gelbėti jį bandęs tėvas; laimei, ir vaikas, ir vyras nenukentėjo

Policijos pareigūnai išgelbėjo į šulinį namo kieme įkritusius sūnų ir tėvą. Operacijos metu filmuota medžiaga paskelbta "YouTube".

Antradienį policija iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Lazdijų rajone, Neravų kaime, į šulinį įkrito aštuonmetis berniukas ir gelbėti jį bandęs tėvas. 

Į nelaimės vietą pirmieji atskubėjo policijos pareigūnai, juos pasitiko sodybos savininkė, kuri, grįžusi į namus, sūnų ir vyrą rado šulinyje. Pasinaudoję tarnybiniame automobilyje esančia gelbėjimo virve, pareigūnai pirmiausia ištraukė vaiką, tuomet gelbėjo šulinyje likusį jo tėvą. 

Traukiant vyrą į įvykio vietą atvyko ugniagesiai gelbėtojai, kurie pareigūnams padėjo iškelti jį iš šulinio.

Išgelbėtas vyras papasakojo, kad dirbdamas kieme išgirdo sūnaus riksmą ir pamatė atidengtą kieme esantį šulinį. Pamatęs, kad vaikas įkrito į šulinį, nedelsdamas pasiėmė virvę ir ja nusileido gelbėti sūnaus. Deja, išlipti iš šulinio tėvas jėgų neturėjo. Su savimi jis turėjo telefoną ir išsikvietė pagalbą.

Aštuonmetis išvežtas į ligoninę medikų apžiūrai. Ir vaikas, ir tėvas nenukentėjo, atsipirko tik išgąsčiu.

Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje Linas Pernavas pagyrė kolegas ir priminė, kad anksčiau policija gavo daug kritikos dėl gelbėjimo įrangos įsigijimo.

"O pamenu kiek buvo kritikos kai pirkome visą šią gelbėjimo įrangą, kai priėmėme sprendimą, kad ja būtų aprūpintas kiekvienas policijos ekipažas. Buvo klausiama kam to reikia, kas su ta įranga dirbs, ar policininkai sugebės? Štai dar vienas įrodymas, kad sprendimas buvo savalaikis, reikalingas ir, kad policininkai tikrai žino kaip su ja elgtis", — parašė jis savo paskyroje Facebook.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Lietuvos policija tiesiog pievoje rado didelę kontrabandos siuntą 

Nyderlanduose pražydo milijonai gėlių video

(atnaujinta 13:30 2021.04.19)
Tulpių, narcizų ir kitų gėlių laukai pražydo Keukenhofo parke, dar vadinamame Europos sodu. Žiūrėkite vaizdo įraše, kaip milijonai gėlių nuspalvino didžiulę teritoriją

Nyderlanduose, Keukenhofo parke, pražydo milijonai gėlių. Gėlių žydėjimo kadrus paskelbė Sputnik Baltarusija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip didžiulės pasodintų gėlių eilės tęsiasi kelis kilometrus, laukus paversdamos didžiule įvairiaspalvė jūra.

Paprastai geriausias laikas aplankyti sodą — nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios.

Keukenhofas — didžiausias pasaulyje gėlių parkas, kurio plotas yra 32 hektarai. Kasmet soduose, paviljonuose ir šiltnamių kompleksuose sodinama apie septynis milijonus gėlių svogūnų: narcizų, hiacintų, orchidėjų, gvazdikų, vilkdalgių ir, žinoma, tulpių — Nyderlandų gėlių simbolio, kolekcijos.

Pernai Keukenhofas buvo uždarytas lankytojams dėl koronaviruso pandemijos. Šiais metais atidarymas, numatytas kovo 20 dieną, buvo atšauktas dėl Nyderlanduose galiojančių apribojimų.

Tegai:
vaizdo įrašas, gėlės, Nyderlandai
Dar šia tema
Rožinės gėlių upės: ankstyviausia sakurų žydėjimas Tokijuje šiame amžiuje

Paskelbtas S-400 paleidimo prieš sąlyginį priešą vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:51 2021.04.19)
Mokymai vyko ant Samano taikinių, kurie imitavo ore esančius objektus skirtinguose diapazonuose ir aukščiuose

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė sunaikinto priešo oro taikinių sunaikinimą naudojant priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.

Šią savaitę Pietų karinės apygardos oro gynybos sistemos skaičiavimai dalyvavo pratybose specializuotame Telembos poligone Buriatijoje.

Kariškiai vykdė kovinius paleidimus prie Samano taikinių. Jie imitavo oro objektus dideliu ir mažu nuotoliu bei įvairiame aukštyje.

S-400 yra ilgo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketų sistema. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 2007 metų pavasarį ir gali sunaikinti, be kita ko, hipergarsinius atakos ginklus. S-400 vaidina vieną pagrindinių vaidmenų naujoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų koncepcijoje ir Rusijos Federacijos gynyboje galimo priešo išpuolio atveju.

Aptikimo nuotolis yra iki 600 kilometrų, oro gynybos sistema pajėgi pataikyti į aerodinaminius taikinius iki 400 nuotolio ir taktinius balistinius taikinius — iki 60 kilometrų.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", video
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata