Pagauti "Aštuonkojį": Lietuvos policija išardė tarptautinį sukčių tinklą

(atnaujinta 15:53 2021.03.19)
Nusikalstama grupuotė akademinės bendruomenės nariams siūlydavo sutaupyti jų pinigus naudojantis internetine platforma ir pervesdavo jų lėšas į savo sąskaitas

Lietuvos policija išardė tarptautinį indėlinio sukčiavimo tinklą, veikiantį keliose Europos šalyse. Vaizdo įrašą su paieškomis policija paskelbė YouTube.

Operacijos, vykusios Lietuvoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje, metu sulaikyti penki asmenys, visi jie – Lietuvos piliečiai. 

Nustatyta, kad taikyta sukčiavimo schema yra nauja mutavusi investicinio sukčiavimo forma — indėlinis sukčiavimas, kurio esminis tikslas "užmigdyti" klientų budrumą nuo pusės iki trejų metų, taip suteikiant galimybę dingti ne tik nusikalstamos veikos pėdsakams bet ir patiems organizatoriams.

Sukčiavimo schemos unikalumas pasireiškė ir tuo, kad ji buvo nukreipta į siaurą tikslinę asmenų grupę — Vokietijos akademinės bendruomenės narius (profesorius, mokslo daktarus ir kt.).

Tyrimo metu nustatyta, kad minėti akademinės bendruomenės nariai internete ieškojo platformų, kuriose galėtų padėti ir saugiai laikyti savo gyvenimo santaupas. Asmenys buvo suinteresuoti savo lėšas laikyti užsienyje esančiose internetinėse indėlio padėjimo platformose.

Aptikę juos sudominusį pasiūlymą asmenys patys inicijuodavo indėlio padėjimą — užpildydavo paraiškas, jas pateikdavo el. paštu ir gaudavo atsakymus su pasiūlymais ir informacija apie jiems atidaromas individualias sąskaitas, į kurias jie turėjo pervesti pasirinktą indėlio sumą.

Nurodytos sąskaitos, kurios neva priklausė indėlininkams, iš tiesų priklausydavo aukščiau minėtoms Lietuvos įmonėms.

Investicinių paslaugų sutartis indėlininkai sudarydavo su Jungtinėje Karalystėje veikiančia įmone, kuriai vadovavo Švedijos pilietis, įtariama, turintis ryšių su organizuotu nusikalstamumu. Beveik visas gautas lėšas įmonės pervesdavo Graikijos, Vengrijos, Turkijos, Airijos ir Ispanijos bendrovėms, o dalis gautų lėšų buvo išgryninta Švedijoje esančiuose bankomatuose.

Operacijos metu Lietuvos teritorijoje buvo sulaikyti keturi organizuotos grupės nariai. Dar vienas asmuo buvo sulaikytas Švedijoje.

Proaktyvūs pareigūnų veiksmai lėmė, kad Lietuvoje daugiau nei 500 tūkst. eurų vertės įskaitymai iš privačių asmenų sąskaitų buvo laiku įšaldyti ir sukčiai neturėjo galimybės jais pasinaudoti ar pervesti jų į kitas sąskaitas.

Daugiau nei 700 tūkst. eurų suma buvo rasta Graikijoje, Vengrijoje, Ispanijoje esančiose sąskaitose, pinigai buvo įšaldyti ir dabar bus grąžinti savininkams.

Tegai:
Lietuva, policija, internetinis sukčiavimas, sukčiautojai

Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone

(atnaujinta 12:27 2021.04.12)
Kaip įtaria teisėsaugos pareigūnai, įmonės savininkas ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo buhalteriją, bet ir buvo neteisėtos medžioklės mylėtojas

Lietuvos policija paskelbė vaizdo įrašą, kaip atliekama kratą pas 49 metų verslininką iš Šiaulių, kuris pardavinėjo automobilius. Jis įtariamas nuslėpęs nuo valstybės šimtus tūkstančių eurų mokesčių.

Incidentas įvyko Šiaulių regiono Kuršėnuose registruotoje įmonėje.

Policija įtaria, kad norėdamas nuslėpti dalį gautų pajamų, verslininkas apgaule vedė įmonės apskaitą ir neapskaitė visų gaunamų pajamų.

Nustatyta, kad apskaitos dokumentuose užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys apie parduotų transporto priemonių vertę neatitinka tikrovės - surašydamas automobilių pardavimo dokumentus, vyras nurodydavo mažesnes automobilio pardavimo kainas, negu jas parduodavo realiai. Automobilių pirkėjai tyrėjams nurodė už automobilius mokėję daugiau nei sutartyse buvo nurodytos sumos.

Taigi paaiškėjo, kad Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija gavo neteisingus duomenis apie pajamas, ir atitinkamai jos buvo apmokestintos mažiau.

Policija, atlikusi kratą įmonėje, rado daugiau nei 90 tūkstančių eurų grynųjų pinigų. Automobilių salono savininko namuose buvo paimta 38 225 eurai, 425 doleriai, 100 svarų ir 30 zlotų, o pas dar vieną Kauno verslininką, su kuriuo šiaulietį siejo prekybos automobiliais reikalai, buvo paimta daugiau nei 55 tūkstančiai eurų.

Be to, automobilių salono teritorijoje policija rado šaldiklius, prikimštus mėsos ir jų gaminių, taip pat šerno galva ir šerno skerdiena.

Policija žinojo, kad įmonės savininkas mėgsta medžioti. Tačiau jis ėmė neigti, kad šerno skerdena priklauso jam, ir reiškė, kad jis nežino, kaip ji atsidūrė jo įmonės teritorijoje. Teisėsaugininkai iškvietė aplinkos apsaugos specialistus ir buvo pradėtas tyrimas dėl šernienos "stebuklingo" atsiradimo automobiliais prekiaujančios bendrovės teritorijoje. Kaip rezultatas paaiškėjo, kad buvo vykdoma neteisėta medžioklė dalyvaujant daugybei žmonių.

Be to, paaiškėjo, kad įmonės savininkas neatsakingai elgėsi su savo teisėtai laikomais ginklais bei šoviniais. Kratos metu tiek įmonės patalpose, tiek jo gyvenamojoje vietoje rasta 70 šovinių, kurie buvo laikomi visiems prieinamose vietose, o ne seife, kai kurie ginklai buvo taip pat ne seife, o pats seifas — atrakintas. 

Vyro atžvilgiu vyksta tyrimas dėl neteisėto buhalterinės apskaitos tvarkimo, neteisėtos medžioklės ir neatsakingo licencijuotų ginklų ir amunicijos saugojimo.

Tegai:
automobilių salonas, sukčiavimas, sukčius, kratos, Šiauliai, Lietuva

Lietuvos aplinkosaugininkai parodė, kaip gelbėja žuvis tinklų Nemune

(atnaujinta 13:12 2021.04.12)
Upėje buvo rasti penki dideli tinklai, kuriais buvo užtverta visa įlanka. Šiuo metu tiriamos įvykusio pažeidimo detalės

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Nemuno įlankoje aptiko nelegaliai pastatytus žvejybos tinklus. Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos aplinkos apsaugos departamentas.

Apie tinklus aplinkosaugininkams pranešė pažeidimus pastebėję gyventojai.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip aplinkosaugininkai paleidžia sugautas žuvis iš tinklų į upę.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovas Darius Jurevičius papasakojo, kad antradienį Raudonės uoste, Nemuno upėje, rado 5 pastatytus tinklus. Pasak jo, šiais V raide surištais tinklais buvo užtverta visa įlanka.

Šiuo metu aplinkosaugininkai vykdo tyrimą, po kurio kaltininkai bus priversti sumokėti baudas.

Tegai:
aplinkosaugininkai, Nemunas, Lietuva, žuvis
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo