"Nenoriu patekti į šį pragarą": apie situaciją Latvijos "raudonojoje zonoje"

(atnaujinta 01:30 2021.04.09)
Daugelis gydytojų atsisako kalbėti apie situaciją ligoninėse. Kai kurie iš jų sako, kad bijo problemų su vidaus saugumo tarnybomis

Sputnik Latvija korespondentas pasikalbėjo su pacientais ir gydytojais, kovojančiais su COVID-19, apsilankė COVID skyriuose "raudonojoje zonoje" ir pabandė išsiaiškinti, ar respublika susitvarkys su trečiąja koronaviruso banga.

"Nebenoriu patekti į šį pragarą, nevažiuosiu ten. <...> Niekada nemačiau tokio žvėriško elgesio", — pasakoja Stradinšo universitetinės klinikinės ligoninės pacientė Tatjana Samalius.

Ji pažymėjo, kad toks elgesys buvo ne tik jos, bet ir visų kitų pacientų atžvilgiu. Moters sūnus gyvena Vokietijoje ir tuo metu, kai jai buvo diagnozuotas koronavirusas, buvo užsienyje.

Greitoji pagalba pas Samalius atvyko tik po savaitės po jos užsikrėtimo koronavirusu. Tuo metu ji nebeatsikėlė iš lovos ir kelias dienas nevalgė, pasakoja Sputnik korespondentas.

Pažymima, kad gydytojai sutiko atvykti tik po to, kai moteris sutiko sumokėti 70 eurų už "melagingą iškvietimą", jei ji nesugebės atidaryti durų.

Kaip prisipažino moteris, rašo Sputnik Latvija, ji buvo atkalbinėjama nuo hospitalizacijos, ją gąsdino, kad ligoninėje galima kuo nors susirgti. Galiausiai ji buvo pristatyta į greitosios pagalbos skyrių ir palikta koridoriuje, kur gulėjo dar keli pacientai, sergantys COVID-19.

Vėliau moteris buvo netikėtai išrašyta, pacientei paprasčiausiai pateikė šį faktą. Greitoji pagalba nuvežė moterį prie laiptinės ir paliko ją gatvėje.

Kaip pasakoja Sputnik korespondentas, daugelis medikų atsisako kalbėti apie situaciją ligoninėse. Kai kurie iš jų sako, kad bijo problemų su vidaus saugumo tarnybomis.

Žurnalistui pavyko pasikalbėti apie situaciją su koronavirusu su Daugpilio regioninės ligoninės darbuotojais ir aplankyti "raudonąją zoną".

Naujausiais duomenimis, Latvijoje koronavirusu persirgo apie 96 tūkst. gyventojų, mirė apie 1 800 žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Latvija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)

Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone

(atnaujinta 12:27 2021.04.12)
Kaip įtaria teisėsaugos pareigūnai, įmonės savininkas ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo buhalteriją, bet ir buvo neteisėtos medžioklės mylėtojas

Lietuvos policija paskelbė vaizdo įrašą, kaip atliekama kratą pas 49 metų verslininką iš Šiaulių, kuris pardavinėjo automobilius. Jis įtariamas nuslėpęs nuo valstybės šimtus tūkstančių eurų mokesčių.

Incidentas įvyko Šiaulių regiono Kuršėnuose registruotoje įmonėje.

Policija įtaria, kad norėdamas nuslėpti dalį gautų pajamų, verslininkas apgaule vedė įmonės apskaitą ir neapskaitė visų gaunamų pajamų.

Nustatyta, kad apskaitos dokumentuose užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys apie parduotų transporto priemonių vertę neatitinka tikrovės - surašydamas automobilių pardavimo dokumentus, vyras nurodydavo mažesnes automobilio pardavimo kainas, negu jas parduodavo realiai. Automobilių pirkėjai tyrėjams nurodė už automobilius mokėję daugiau nei sutartyse buvo nurodytos sumos.

Taigi paaiškėjo, kad Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija gavo neteisingus duomenis apie pajamas, ir atitinkamai jos buvo apmokestintos mažiau.

Policija, atlikusi kratą įmonėje, rado daugiau nei 90 tūkstančių eurų grynųjų pinigų. Automobilių salono savininko namuose buvo paimta 38 225 eurai, 425 doleriai, 100 svarų ir 30 zlotų, o pas dar vieną Kauno verslininką, su kuriuo šiaulietį siejo prekybos automobiliais reikalai, buvo paimta daugiau nei 55 tūkstančiai eurų.

Be to, automobilių salono teritorijoje policija rado šaldiklius, prikimštus mėsos ir jų gaminių, taip pat šerno galva ir šerno skerdiena.

Policija žinojo, kad įmonės savininkas mėgsta medžioti. Tačiau jis ėmė neigti, kad šerno skerdena priklauso jam, ir reiškė, kad jis nežino, kaip ji atsidūrė jo įmonės teritorijoje. Teisėsaugininkai iškvietė aplinkos apsaugos specialistus ir buvo pradėtas tyrimas dėl šernienos "stebuklingo" atsiradimo automobiliais prekiaujančios bendrovės teritorijoje. Kaip rezultatas paaiškėjo, kad buvo vykdoma neteisėta medžioklė dalyvaujant daugybei žmonių.

Be to, paaiškėjo, kad įmonės savininkas neatsakingai elgėsi su savo teisėtai laikomais ginklais bei šoviniais. Kratos metu tiek įmonės patalpose, tiek jo gyvenamojoje vietoje rasta 70 šovinių, kurie buvo laikomi visiems prieinamose vietose, o ne seife, kai kurie ginklai buvo taip pat ne seife, o pats seifas — atrakintas. 

Vyro atžvilgiu vyksta tyrimas dėl neteisėto buhalterinės apskaitos tvarkimo, neteisėtos medžioklės ir neatsakingo licencijuotų ginklų ir amunicijos saugojimo.

Tegai:
automobilių salonas, sukčiavimas, sukčius, kratos, Šiauliai, Lietuva

Lietuvos aplinkosaugininkai parodė, kaip gelbėja žuvis tinklų Nemune

(atnaujinta 13:12 2021.04.12)
Upėje buvo rasti penki dideli tinklai, kuriais buvo užtverta visa įlanka. Šiuo metu tiriamos įvykusio pažeidimo detalės

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Nemuno įlankoje aptiko nelegaliai pastatytus žvejybos tinklus. Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos aplinkos apsaugos departamentas.

Apie tinklus aplinkosaugininkams pranešė pažeidimus pastebėję gyventojai.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip aplinkosaugininkai paleidžia sugautas žuvis iš tinklų į upę.

Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovas Darius Jurevičius papasakojo, kad antradienį Raudonės uoste, Nemuno upėje, rado 5 pastatytus tinklus. Pasak jo, šiais V raide surištais tinklais buvo užtverta visa įlanka.

Šiuo metu aplinkosaugininkai vykdo tyrimą, po kurio kaltininkai bus priversti sumokėti baudas.

Tegai:
aplinkosaugininkai, Nemunas, Lietuva, žuvis
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų