Briuselis sunaikino ES santykius su Rusija, paskelbė Lavrovas

(atnaujinta 17:41 2021.03.24)
Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras, Europa nutraukė kontaktus, sunaikindama visus per daugelį metų sukurtus mechanizmus

Maskva neturi santykių su Europos Sąjunga kaip su organizacija, juos sunaikino Briuselis, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

"Jei Europa nutraukė šiuos santykius, paprasčiausiai sunaikindama visus per daugelį metų sukurtus mechanizmus, o mes vis dar turime partnerių — tik atskiras Europos šalis, kurios nori vadovautis savo nacionaliniais interesais, tikriausiai objektyviai tai lemia tai, kad mūsų santykiai su Kinija vystosi greičiau nei tai, kas liko iš santykių su Europos šalimis. Aš dar kartą pabrėžiu, kad mes neturime jokių santykių su Europos Sąjunga kaip organizacija. Visa šių santykių infrastruktūra buvo sunaikinta vienašaliais Briuselio sprendimais", — po pokalbių su Kinijos užsienio reikalų ministru, KLR valstybės tarybos nariu Wang Yi sakė Lavrovas.

Kaip pažymėjo Lavrovas, jei ir kai Europos Sąjunga iš savo pusės nuspręs, kad tikslinga "pašalinti šią anomaliją" palaikant ryšius su Rusija, Maskva bus pasirengusi kurti santykius lygybės ir interesų pusiausvyros pagrindu. 

"Bet kol mes Vakarų fronte be pokyčių, rytuose turime labai intensyvią darbotvarkę, kuri kiekvienais metais vis praturtėja", — RIA Novosti cituoja Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovą.

Kaip anksčiau sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška, Europos Sąjunga nebuvo pasirengusi lygiaverčiam bendradarbiavimui su Rusija, "mes priartėjome prie žlugimo".

Žozepas Borelis
© Sputnik / Пресс-служба МИД РФ

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo, kuris po referendumo pusiasalyje vėl susivienijo su Rusija. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją dėl kišimosi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ėmėsi importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko taikos susitarimų subjektas.

Pastaruoju metu Europos Sąjungos ir Rusijos santykiai ir toliau eskaluojami dėl "Navalno bylos". ES įvedė papildomas antirusiškas sankcijas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino jas "aklaviete ir neteisėtu keliu" ir pažadėjo atsakyti. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius yra įsitikinęs, jog sankcijų Rusijai politika nepasiekia savo tikslo.

Tegai:
ES, Sergejus Lavrovas, Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM: sankcijos RF kelia abejonių dėl santykių su ES
Lavrovas paskelbė, kad ES naikina santykius su Rusija
Europos Komisija papasakojo apie "Sputnik V" vertinimo procesą

Nyderlanduose pražydo milijonai gėlių video

(atnaujinta 13:30 2021.04.19)
Tulpių, narcizų ir kitų gėlių laukai pražydo Keukenhofo parke, dar vadinamame Europos sodu. Žiūrėkite vaizdo įraše, kaip milijonai gėlių nuspalvino didžiulę teritoriją

Nyderlanduose, Keukenhofo parke, pražydo milijonai gėlių. Gėlių žydėjimo kadrus paskelbė Sputnik Baltarusija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip didžiulės pasodintų gėlių eilės tęsiasi kelis kilometrus, laukus paversdamos didžiule įvairiaspalvė jūra.

Paprastai geriausias laikas aplankyti sodą — nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios.

Keukenhofas — didžiausias pasaulyje gėlių parkas, kurio plotas yra 32 hektarai. Kasmet soduose, paviljonuose ir šiltnamių kompleksuose sodinama apie septynis milijonus gėlių svogūnų: narcizų, hiacintų, orchidėjų, gvazdikų, vilkdalgių ir, žinoma, tulpių — Nyderlandų gėlių simbolio, kolekcijos.

Pernai Keukenhofas buvo uždarytas lankytojams dėl koronaviruso pandemijos. Šiais metais atidarymas, numatytas kovo 20 dieną, buvo atšauktas dėl Nyderlanduose galiojančių apribojimų.

Tegai:
vaizdo įrašas, gėlės, Nyderlandai
Dar šia tema
Rožinės gėlių upės: ankstyviausia sakurų žydėjimas Tokijuje šiame amžiuje

Paskelbtas S-400 paleidimo prieš sąlyginį priešą vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:51 2021.04.19)
Mokymai vyko ant Samano taikinių, kurie imitavo ore esančius objektus skirtinguose diapazonuose ir aukščiuose

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė sunaikinto priešo oro taikinių sunaikinimą naudojant priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.

Šią savaitę Pietų karinės apygardos oro gynybos sistemos skaičiavimai dalyvavo pratybose specializuotame Telembos poligone Buriatijoje.

Kariškiai vykdė kovinius paleidimus prie Samano taikinių. Jie imitavo oro objektus dideliu ir mažu nuotoliu bei įvairiame aukštyje.

S-400 yra ilgo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketų sistema. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 2007 metų pavasarį ir gali sunaikinti, be kita ko, hipergarsinius atakos ginklus. S-400 vaidina vieną pagrindinių vaidmenų naujoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų koncepcijoje ir Rusijos Federacijos gynyboje galimo priešo išpuolio atveju.

Aptikimo nuotolis yra iki 600 kilometrų, oro gynybos sistema pajėgi pataikyti į aerodinaminius taikinius iki 400 nuotolio ir taktinius balistinius taikinius — iki 60 kilometrų.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", video
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata