Palanga pasipuošė įspūdingo dydžio margučiais ir kviečia juos rasti video

(atnaujinta 16:21 2021.04.02)
Šiais metais Palanga savo šimtmečio proga kviečia atrasti šventinius velykinius margučius įvairiose, netradicinėse kurorto vietose, be to, rasti aprašymus apie juos ir sudalyvauti konkurse

Palanga šiais įspūdingo dydžio velykiniai margučiais, kuriais kiekvienais metais per Velykas pasipuošdavo Palangos Jono Basanavičiaus gatvė, kviečia mėgautis įvairiose kurorto vietose.

Kurorto šimtmečio proga praeitais metais Palangos ir Šventosios moksleiviai dalyvavo piešinių konkurse "Mano gražiausios pasakos ir legendos apie Palangą ir jūrą". Komisija atrinko 10 piešinių, kuriuos ant 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučių perpiešė palangiškis dailininkas Gintaras Lapas. Piešinių autoriai: Nikolė Jonauskaitė, Kasparas Jasas, Emilia Sebeckis, Viltė Rakauskaitė, Domantas Barkauskas, Amelija Burvytė, Vėjas Kiuberis ir Marius Diemintas.

Šie margučiai puoš miestą iki balandžio 11 dienos.

Visus margučius galima atrasti žemėlapyje arba naudojantis mobiliąja programėle "Walk15". Programėlėje tereikia pasirinkti maršrutą "Šimtmečio margučiai Palangoje" (kategorijoje "Lietuva") ir bus galima rasti visų margučių vietas ir išsamią informaciją apie kiekvieną margutį. Patariama vadovautis programėlėje nurodytu eiliškumu. Šalia kiekvieno margučio yra kaspinėlis su užrašytu žodžiu. Reikia surašyti visus žodžius, perskaityti eilėraščio ištrauką ir atspėti autorių.

Renginio organizatoriai kviečia išsirinkti mėgstamiausią margutį ir nusifotografuoti. Nuotrauką kartu su užrašyta eilėraščio autoriaus pavarde siųsti el. paštu komunikacija@pkjc.lt arba rašyti asmenine žinute į Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyrą — www.facebook.com/palangoskjc.

Balandžio 11 dieną bus paskelbtas laimėtojas.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus jau sveikina kurorto gyventojus ir svečius su ateinančiomis Velykomis.

"Kartu su pavasariu, atbundančia gamta mus aplanko ir Prisikėlimo džiaugsmas — su pakiliu virpesiu širdyse pasitinkame vieną iš gražiausių švenčių — šv. Velykas. Tebūna jos džiaugsmingos ir jaukios, te kiekvienus namus, kiekvieną širdį aplanko vidinė ramybė, šiluma ir pilnatvė. Te šv. Velykų varpų gausmas prišaukia laimę, pažadina mūsų širdyse džiaugsmą, meilę ir naujas viltis. Skalsos jūsų namams, skaidrumo jūsų mintims, gerumo jūsų širdims. Jaukių, džiaugsmingų ir prasmingų šv. Velykų, mielieji", — parašė meras Facebook'e.

Tegai:
milžiniškas margutis, margučiai, Velykos, Lietuva, Palanga

Nyderlanduose pražydo milijonai gėlių video

(atnaujinta 13:30 2021.04.19)
Tulpių, narcizų ir kitų gėlių laukai pražydo Keukenhofo parke, dar vadinamame Europos sodu. Žiūrėkite vaizdo įraše, kaip milijonai gėlių nuspalvino didžiulę teritoriją

Nyderlanduose, Keukenhofo parke, pražydo milijonai gėlių. Gėlių žydėjimo kadrus paskelbė Sputnik Baltarusija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip didžiulės pasodintų gėlių eilės tęsiasi kelis kilometrus, laukus paversdamos didžiule įvairiaspalvė jūra.

Paprastai geriausias laikas aplankyti sodą — nuo balandžio vidurio iki gegužės pradžios.

Keukenhofas — didžiausias pasaulyje gėlių parkas, kurio plotas yra 32 hektarai. Kasmet soduose, paviljonuose ir šiltnamių kompleksuose sodinama apie septynis milijonus gėlių svogūnų: narcizų, hiacintų, orchidėjų, gvazdikų, vilkdalgių ir, žinoma, tulpių — Nyderlandų gėlių simbolio, kolekcijos.

Pernai Keukenhofas buvo uždarytas lankytojams dėl koronaviruso pandemijos. Šiais metais atidarymas, numatytas kovo 20 dieną, buvo atšauktas dėl Nyderlanduose galiojančių apribojimų.

Tegai:
vaizdo įrašas, gėlės, Nyderlandai
Dar šia tema
Rožinės gėlių upės: ankstyviausia sakurų žydėjimas Tokijuje šiame amžiuje

Paskelbtas S-400 paleidimo prieš sąlyginį priešą vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:51 2021.04.19)
Mokymai vyko ant Samano taikinių, kurie imitavo ore esančius objektus skirtinguose diapazonuose ir aukščiuose

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė sunaikinto priešo oro taikinių sunaikinimą naudojant priešlėktuvinių raketų sistemą S-400.

Šią savaitę Pietų karinės apygardos oro gynybos sistemos skaičiavimai dalyvavo pratybose specializuotame Telembos poligone Buriatijoje.

Kariškiai vykdė kovinius paleidimus prie Samano taikinių. Jie imitavo oro objektus dideliu ir mažu nuotoliu bei įvairiame aukštyje.

S-400 yra ilgo ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių raketų sistema. Jis buvo pradėtas eksploatuoti 2007 metų pavasarį ir gali sunaikinti, be kita ko, hipergarsinius atakos ginklus. S-400 vaidina vieną pagrindinių vaidmenų naujoje Rusijos ginkluotųjų pajėgų koncepcijoje ir Rusijos Federacijos gynyboje galimo priešo išpuolio atveju.

Aptikimo nuotolis yra iki 600 kilometrų, oro gynybos sistema pajėgi pataikyti į aerodinaminius taikinius iki 400 nuotolio ir taktinius balistinius taikinius — iki 60 kilometrų.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", video
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje