Pažeisti septyni dantys: kadrai rungtynių, kuriose ritulys pataikė teisėjui į veidą

(atnaujinta 20:49 2021.04.06)
Pasak Suomijos teisėjo, žandikauliui atstatyti prireiks maždaug šešių mėnesių, tačiau pasekmės galėjo būti rimtesnės, jei ritulys būtų pataikęs į kaklą

Suomijos teisėjas Juka-Peka Koistinenas buvo sunkiai traumuotas per Suomijos ledo ritulio čempionato rungtynes ​​tarp "Hämeenlinnan Pallokerho" (HPK) ir "Jukurit", praneša RIA Novosti su nuoroda į Suomijos žiniasklaidą.

Per antrąjį susitikimo kėlinį HPK puolėjas Miro Ruokonenas pamušė ritulį link varžovo vartų, tačiau jis rikošetu smogė teisėjui į veidą.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kad Koistinenas guli ant ledo, laikosi už žandikaulio ir negali atsikelti. Aplink jį susirinko žaidėjai. Po to jam padėjo atsikelti ir pasitraukti iš ledo.

Teisėjui lūžo viršutinis žandikaulis, pažeisti mažiausiai septyni dantys, keturi iš jų visiškai išmušti, trys atskelti. Pasak teisėjo, jam prireiks maždaug šešių mėnesių atstatyti žandikaulį.

Koistinenas papasakojo, kad jis nukrito, nes jam pasirodė, kad viskas aplinkui aptemo, tačiau jis labai greitai atgavo sąmonę.

"Kai gulėjau ant ledo, man atrodė, kad visi dantys iškrito iš burnos. Po to aš dvi su puse valandos gulėjau odontologo kėdėje", — pareiškė jis.

Teisėjas pažymėjo, kad jei ritulys būtų pataikęs keliais centimetrais žemiau ir atsitrenktų į kaklą, pasekmės galėjo būti daug baisesnės.

"Bet dabar turiu gerą režimą svorio metimui, nes maždaug mėnesį negalėsiu valgyti kieto maisto. Aš ruošiuosi vasarai", — pasakė teisėjas.

Prieš tapdamas teisėju, Koistinenas buvo ledo ritulio žaidėjas; per visą savo karjerą jis dalyvavo daugiau nei 300 rungtynių ir prarado tik vieną dantį.

Tegai:
sportas, Suomija, ledo ritulys

Vilniaus autobusų vairuotojai surengė piketą dėl eilinių darbuotojų atleidimo

(atnaujinta 11:26 2021.04.22)
Tarp kita ko akcijos dalyviai atkreipė dėmesį į sunkias pandemijos pasekmes darbo rinkoje

Bendrovės "Vilniaus viešasis transportas" darbuotojų profesinės sąjungos atstovai surengė protesto akciją Europos aikštėje priešais Vilniaus savivaldybės pastatą. Vairuotojai piketavo prieš nemotyvuotą ketinimą atleisti darbuotojus

Darbuotojai nepatenkinti dėl bendrovės aiškinimų, jog naujų autobusų nereikia tiek remontuoti, kiek reikėjo senuosius, todėl atitinkamai nereikia ir tiek daug nekvalifikuoto darbo.

Susirinkusieji atsinešė didelį plakatą su užrašu: "Sunkmetis paprastiems darbuotojams, bet ne UAB "Vilniaus viešasis transportas" vadovams! Ar tai rūpi Vilniaus miesto savivaldybei?"

Vienas akcijos dalyvių patvirtino, jog žmonės susirinko dėl to, kad Vilniaus viešojo transporto administracija artimiausiu laiku ketina atleisti autoremontininkus.

"Nėra nė argumentų šiandieną pateikta, pagrįstų. Vienas argumentas yra taupysim lėšas", — sakė vyras.

Be to jis atkreipė dėmesį, kad nors bendrovė teigia ketinanti taupyti lėšas, bet kartu šiuo metu steigiami du nauji vadovų etatai.

Akcijos dalyviai pažymėjo ir sunkias pandemijos pasekmes darbo rinkoje. Protestuotojai pasisakė už labiau lankstesnius darbdavio ir darbuotojų dialogo metodus.

Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjunga dar prieš piketą sudėliojo savo reikalavimus. Profsąjunga prašė nekurti naujų direktorių ir vadovų etatų, neatleisti eilinių darbuotojų, nuolat pranešant, kad bendrovė dėl pandemijos patiria finansinius sunkumus. 

Tegai:
autobusai, pandemija, protestas, piketas, Vilniaus viešasis transportas, viešasis transportas

Lietuvos rezervato šernai ir stirnos pateko į vaizdo įrašą

(atnaujinta 14:53 2021.04.22)
Interneto vartotojams patiko vaizdo įrašas iš rezervo. Jie pažymėjo, kad tai tikrai geros naujienos

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija socialiniame tinkle Facebook paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti šernai ir stirnos. 

Vaizdo įraše pirmiausia galima pamatyti šernų šeimą — du didelius šernus ir daugiau nei dešimtį šerniukų. Tada į objektyvą pateko stirna: pro kamerą praėjo kiek daugiau nei dešimt gyvūnų.

Interneto vartotojai padėkojo rezervo direkcijai už vaizdo įrašą ir tiktai geras naujienas. Jie pažymėjo, kad visi jaučia pavasarį ir gamtos pabudimą.

Tegai:
šernas, stirna, pavasaris, gyvūnai, video, Lietuva
Dar šia tema
Aplinkos ministerija sustabdė elnių medžioklę Punios šile
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Dėl pandemijos į karines pratybas Estijoje bus pakviesta 300, o ne 5 tūkst rezervistų
Lietuvos gamtiniame rezervate nufilmuoti "velykiniai" gyvūnai ir paukščiai
Mokslininkai atrado medžiagų alkoholikų kepenims atstatyti