NATO žvalgai vis dažniau skraido prie Rusijos sienų. Kam jiems Kamčiatka ir Donbasas?

(atnaujinta 11:08 2021.04.20)
NATO žvalgyba suaktyvėjo prie Rusijos sienų, kas tai gali būti — provokacijos ar kiti ketinimai? Išsamiau — mūsų vaizdo įraše

Šiaurės Atlanto aljanso žvalgybiniai lėktuvai pasiekė rekordą praėjusią savaitę — jie 58 kartus priartėjo prie Rusijos sienų. Rusijos gynybos ministerija patikslina, kad "svečiai" surengė tyčines provokacijas — jie priskrido taip arti, kad teko pakelti naikintuvus į dangų jų perimti.

"Mes reguliariai veikiame ir vykdome operacijas Juodojoje jūroje ir visoje Europos vadovybės teritorijoje", — žvalgybos pareigūnų veiksmus pateisino Pentagono atstovas spaudai Džonas Kerbis.

Atsakydama į tai, Rusijos užsienio reikalų ministerija patikino — Amerikos karo laivams nėra ką veikti šalia Rusijos krantų, tiek danguje, tiek jūroje.

"Jie bando mūsų tvirtumą, tampo nervus. Jie nieko nepeš", — pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

NATO orlaivių aktyvumas stebimas prie Kamčiatkos ir Juodosios jūros krantų. Jie taip pat dažnai skrenda virš demarkacijos linijos tarp Ukrainos ir nepripažintų Donbaso respublikų, ir tokiu būdu dar labiau pablogina padėtį Rytų Ukrainoje.

Tegai:
sienos pažeidimas, naikintuvai, Rusija, NATO
Dar šia tema
Rusijos MiG-31 perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą virš Ramiojo vandenyno — video
Nufilmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

"Discoteque" su Gediminu: "The Roop" surengė Vilniuje performansą

(atnaujinta 19:04 2021.05.06)
Didysis Lietuvos kunigaikštis buvo "aprengtas" grupės spalvomis, o patys muzikantai šoko prie pat paminklo papėdės

Prieš "Euroviziją-2021" "The Roop" surengė diskoteką priešais didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklą Vilniaus centre.

Vaizdo įrašas buvo paskelbtas turizmo informacijos centro "Go Vilnius" YouTube kanale.

Muzikantai atliko šokį pagal dainą "Discoteque", su kuria jie šiemet dalyvaus konkurse "Eurovizija-2021".

Tuo pat metu Gediminas buvo papuoštas geltona skraiste — grupės spalva, o Lietuvos didžiojo kunigaikščio rankoje buvo disko kamuolys. Prie paminklo taip pat buvo diskotekos kamuoliai ir buvo įjungtas purpurinis apšvietimas.

Kiti sostinės paminklai taip pat buvo papuošti geltonais aksesuarais.

Lietuvos pergalės "Eurovizijoje-2021" atveju "Go Vilnius" centras pažadėjo Vilniuje surengti didelę diskoteką "Open Discoteque".

Grupė "The Roop" laimėjo Lietuvos nacionalinę atranką į "Euroviziją-2021" su daina "Discoteque". Grupę sudaro trys žmonės: solistas Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas, kuris groja mušamaisiais, ir Mantas Banišauskas (gitara). Jų muzikinį stilių galima apibūdinti kaip roko, poproko, soft-roko, dance-roko, indie ir pop derinį.

"The Roop" pasirodys pirmajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 18 dieną.

Tegai:
Vilnius, The Roop, Eurovizija-2021
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021"

Pagauti krentančias žvaigždes: nufilmuotas gegužės mėnesio Eta Akvaridų meteorų lietus

(atnaujinta 11:58 2021.05.07)
Gegužės meteorų lietaus šaltinis yra kosminių dulkių takas nuo Halio kometos. Jis aiškiai matomas plika akimi

Liudytojai užfiksavo Eta Akvaridų meteorų, dar vadinamą gegužės akvaridų, srautą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas YouTube.

Pasak vaizdo įrašo Facebook autorės, jis buvo nufilmuotas telefonu ketvirtadienį nuo 01:00 iki 06:00.

"Šiame vaizdo įraše yra mažiausiai septynios krintančios žvaigždės (dvi ryškios, dvi gerai matomos ir trys neryškios). Ar sugebėsite jas visas pagauti?" — rašo vaizdo įrašo autorė.

Ji taip pat pažymėjo, kad dėl geresnio matomumo vaizdo įrašo greitis buvo sulėtintas iki 0,25 karto.

Eta Akvaridų meteorų lietaus pikas vyksta gegužės 5, 6 ir 7 dienomis. Šiomis dienomis danguje galima pastebėti iki 50 meteorų per valandą.

Gegužės akvaridų šaltinis yra kosminių dulkių takas nuo Halio kometos. Meteorai dangų persmelkia beveik 67 kilometrų per sekundę greičiu.

Srautą galima stebėti plika akimi, jis ypač aiškiai matomas priešaušrio valandomis. Tačiau meteorai bus matomi tik esant palankioms oro sąlygoms.

Kitas stiprus meteorų, vadinamų perseidais, lietus bus matomas rugpjūtį.

Tegai:
meteoritas, žvaigždė
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka įvardijo pirmalaikių prezidento rinkimų rengimo sąlygą

(atnaujinta 13:32 2021.05.07)
Baltarusijos prezidentas pabrėžė, kad viską išgyvens ir yra pasirengęs peržengti per nepriklausomybę ir suverenitetą

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad yra pasirengęs rengti naujus rinkimus, bet tik lygiagrečiai su tokiu pačiu jo kolegos amerikiečio Džo Baideno žingsniu.

"Aš už. Kalbu apie tai viešai. Aš esu už rinkimus, kurių jie reikalauja. Išgyvensiu viską, peržengsiu per faktą, kad esame nepriklausomi, suverenūs. Esu pasirengęs. Lygiagrečiai su amerikiečiais. Tegul amerikiečiai skelbia pirmalaikius rinkimus, ir mes tą pačią dieną paskelbsime juos Baltarusijoje", — cituoja Lukašenką "BelTA".

Jis prisiminė, kad JAV balsavimas iš dalies vyko paštu. Pasirašyti už Donaldą Trampą biuleteniai buvo metami į rinkimų urnas ir tai buvo rodoma viso pasaulio žiniasklaidoje.

"Jie nusivalė kojas į buvusį prezidentą. Jie iki šiol neduoda jam pasisakyti "Twitter". Tada jie jį užblokavo. Kokia prieiga prie žiniasklaidos?" — sakė Lukašenka.

Po 2020 metų rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, VRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai, siekdamos juos numalšinti, saugumo pajėgos, be kita ko, naudojo specialias priemones ir specialią įrangą. Vasario 11 dieną Baltarusijos KGB paskelbė, kad padėtis šalyje stabilizavosi, protestų pikas praėjo, jų apraiškos praktiškai išnyko.

Opozicija mano, kad Tichanovskaja laimėjo rinkimus, reikalauja naujų rinkimų ir inicijuoja tarptautinių sankcijų prieš Minską, kurias anksčiau patvirtino Vakarų šalys, išplėtimą. Baltarusijoje keliems opozicijos Koordinacinės tarybos, įsteigtos Tichanovskajos iniciatyva, nariams buvo iškeltos baudžiamosios bylos už raginimus užgrobti valdžią, sukurti ekstremistinį darinį ir sąmokslą užgrobti valstybės valdžią antikonstituciniu būdu. Po rinkimų į Lietuvą išvykusią Tichanovskają Minskas įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija sinchronizavo su Rusija sankcijų įvedimą priešiškoms Vakarų šalims
Baltarusija prašys Lietuvos išduoti kaltinamuosius dėl perversmo rengimo
Minskas priminė apie Lietuvos "verslo interesus" Baltarusijoje