Rusijos gynybos ministerija paskelbė Gegužės 9-osios parado repeticijos įrašą

(atnaujinta 09:59 2021.04.30)
Tiesiai virš miesto centro iš viso skrido dvi dešimtys lėktuvų ir sraigtasparnių. Rengiamos dar dvi repeticijos

Kaliningrade vyko parado, skirto 76-osioms pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinėms, repeticija. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

20 lėktuvų ir sraigtasparnių skrido tiesiai virš miesto centro. Tarp jų buvo naikintuvai "Su-27" ir "Su-30SM", priekinės linijos bombonešiai "Su-24M", puolamieji ir transportiniai-koviniai sraigtasparniai "Mi-24" ir "Mi-8", karinio jūrų laivyno sraigtasparniai "Ka-27PL" ir "KA-27PS" bei paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai.

Orlaiviai, priklausomai nuo tipo, skrido nuo 150 iki 550 kilometrų per valandą greičiu.

Aviacija pakilo iš trijų Kaliningrado srities aerodromų — Čkalovsko, Černiachovsko ir iš karinio aerodromo Donskojės kaime.

Lakūnų laukia dar vienos treniruotės virš miesto, taip pat generalinės repeticijos balandžio 30 ir gegužės 7 dienomis.

Parado antžeminės dalies repeticija Kaliningrade vyks gegužės 3, 5 ir 7 dienomis. Pirmuosius du kartus naktį, o gegužės 7 dieną jis prasidės 10:00.

Gegužės 9-ąją minima pergalės prieš nacių Vokietiją 1941–1945 metų Didžiajame Tėvynės kare šventė. Rusijos miestuose paleidžiami fejerverkai, rengiami kariniai paradai. Maskvoje organizuojama eisena į Nežinomo kareivio kapą su vainikų padėjimo ceremonija.

Jau keleri metai iš eilės žmonės dalyvauja "Nemirtingojo pulko" eisenoje, kurioje dalyviai neša savo artimųjų, dalyvavusių Didžiajame Tėvynės kare, portretus.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Rusija

Paskelbtas "Falcon 9" raketos su 60 "Starlink" palydovais paleidimo vaizdo įrašas

(atnaujinta 14:32 2021.05.09)
Pirmajam raketos etapui tai buvo jau dešimtmetis paleidimas. Ji sėkmingai grįžo į Žemę

Raketa "Falcon 9" buvo paleista kartu su 60 "Starlink" interneto palydovais. Startas vyko Kanaveralo kyšulyje Floridoje 02:42 vietos laiku (09:42 Lietuvos laiku). Vaizdo įrašas buvo paskelbtas YouTube kanale.

Pirmoji raketos pakopa atsiskyrė ir grįžo į Žemę. Ji nusileido ant plūduriuojančios platformos Atlante, ją bus galima naudoti vėliau. Pirmoji pakopa jau įvykdė dešimt paleidimų.

Vėliau "SpaceX" Twitter pranešė apie 60 palydovų dislokavimą.

"Starlink" yra naujos kartos palydovinis tinklas, galintis suteikti plačiajuosčio interneto prieigą Žemės gyventojams. Projektas prasidėjo 2018 metų vasario mėnesį. Jo tikslas yra suteikti prieigą prie spartaus interneto bet kurioje pasaulio vietoje. Iš viso pirmajame tinklo kūrimo etape planuojama paleisti apie 12 tūkstančių palydovų.

Tegai:
Falcon 9

Pergalės paradas Raudonojoje aikštėje Maskvoje

(atnaujinta 11:42 2021.05.09)
Šiemet pandemija nesutrukdė šventei. Stebėkite iškilmingą renginį Sputnik Lietuva svetainėje

Gegužės 9-ąją sukanka 76 metai nuo pergalės Didžiajame Tėvynės kare. Šia proga skirtinguose Rusijos miestuose vyksta šventiniai renginiai: iškilmingi paradai, taip pat paleidžiami šventiniai fejerverkai. Pastaraisiais metais Rusijoje ir kitose šalyse išpopuliarėjo "Nemirtingojo pulko" akcija — žmonių eisena su kare dalyvavusių artimųjų nuotraukomis.

Pergalės paradas vyksta Maskvoje. Jame pėsčiomis dalyvauja 37 paradų įgulos, kuriose dalyvauja daugiau nei 12 tūkstančių karių, mechanizuota kolona, įskaitant 190 karinės technikos pavyzdžių, taip pat aviacijos paradas iš 76 sraigtasparnių ir orlaivių.

Pernai dėl koronaviruso pandemijos tradicinis paradas gegužės 9 dieną buvo atidėtas. Tą dieną vyko tik aviacijos pasirodymas. Pats paradas buvo surengtas birželio 24 dieną. Data pasirinkta neatsitiktinai. 1945 metų birželio 24 dieną įvyko pirmasis Pergalės paradas Raudonojoje aikštėje Maskvoje.

Tegai:
paradas, Maskva, Rusija, Pergalės diena
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą