Konfiskuotos cigaretės virsta trąšomis ūkininkams

119
(atnaujinta 11:51 2017.01.16)
Lietuvos muitinė pabandė nedeginti, o naikinti kontrabandą — paaiškėjo, kad tai yra kelis kartus pigiau, be to, tokiu būdu sunaikinti rūkalai dar atneša ir naudos, nes vėliau iškeliauja pas ūkininkus ir pasitarnauja kaip natūrali trąša.

Sausio 12 dieną Širvintų rajone vyko bandomasis Lietuvos muitinės konfiskuotų cigarečių naikinimas, kurio metu buvo vertinamos cigarečių naikinimo sąlygos ir reikalavimai.

Šio naikinimo metu buvo stebima, ar UAB "Biodegra" pasiūlymas naikinti konfiskuotas cigaretes jas kompostuojant gali būti pripažintas tinkamiausiu Muitinės departamentui perkant cigarečių naikinimo paslaugas.

Tam, kad muitininkai įsitikintų tinkamumu naikinti konfiskuotus rūkalus, įmonė beveik keturias tonas konfiskuotų cigarečių sunaikino neatlygintinai.

Bandomąjį naikinimą stebėję Lietuvos muitinės pareigūnai galėjo įvertinti, ar naikinimo būdas atitinka griežtus ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytus reikalavimus. Nelegaliai per sieną gabentos cigaretės buvo sukapotos smulkintuvuose ir vėliau sumaišytos su komposto žeme.

"Taip naikinti kontrabandą yra net keturis kartus pigiau nei deginti. Be to, procesas užtrunka gerokai trumpiau ir per tą patį laiką galime sunaikinti gerokai didesnius kiekius tabako gaminių. Taip pat gera žinoti, , kad tokiu būdu sunaikinti rūkalai dar atneša ir naudos, nes vėliau iškeliauja pas ūkininkus ir pasitarnauja Lietuvos žemdirbiams kaip natūrali trąša", — pasakojo Muitinės departamento Sulaikytų prekių administravimo skyriaus viršininkas Arentas Vingrys. 

Pernai Lietuvos muitinė sunaikino beveik 128 milijonus vienetų (arba 6,4 milijono pakelių) kontrabandinių cigarečių, kurias tiek pasienio postuose, tiek šalies viduje iš kontrabandininkų konfiskavo muitinės pareigūnai. Taip pat muitininkai sunaikino ir apie 15 kilogramų tabako, daugiau kaip septynias tonas alkoholinių gėrimų ir 107 kilogramus narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Konfiskuotas akcizais apmokestinamas prekes — cigaretes ir alkoholį muitininkai naikina laikydamiesi Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimų. Jeigu kontrabandinės cigaretės būtų pardavinėjamos, būtų iškreipiama legali rinka, kenkiama teisėtam ir sąžiningai mokesčius mokančiam bei darbo vietas kuriančiam verslui.

119
Tegai:
konfiskuotos cigaretės, kontrabanda, Lietuvos muitinė, Lietuva
Dar šia tema
"Pirmą kartą matau!" — baltarusio reakcija į muitinėje aptiktą kontrabandą
Beprasmiškas padegimas: automobilis sudegė, o įkalčiai liko

zoologijos sodo pabėgo žirafa

120
(atnaujinta 19:18 2018.04.24)
Zoologijos sodo prižiūrėtojai negalėjo sugauti gyvūno ilgiau nei dvi valandas

Fort Veine, Indianoje, zoologijos sode iš aptvaro pabėgo žirafa Tabisa, praneša "Wane.com".

Gyvūnas nepaliko zoologijos sodo teritorijos, tačiau sugebėjo patekti į saugomą automobilių stovėjimo aikštelę. Prižiūrėtojai užtruko daugiau nei dvi valandas, kad įvarytų gyvūną atgal į aptvarą. 

Paskutinis Fort Veino zoologijos sodo gyvūnų pabėgimas įvyko 2004 metais. Tada pabėgo antilopės gnu. Gyvūnams pavyko išsikrapštyti iš aptvaro, ir kurį laiką jie bėgiojo gatvėse.

120
Tegai:
zoologijos sodas, žirafa
Dar šia tema
Zoologijos sodo sezono atidarymo proga hiena Genutė apsigyvens naujame voljere
Nematoma tampa matoma: terariumo savaitė Lietuvos zoologijos sode
Kanados zoologijos sode pandos užpuolė sniego senį
Berlyno zoologijos sode drambliukas Edgaras atšventė antrąjį gimtadienį
(1:38 / 12.07Mb / просмотров видео: 7160)

Mokslo žmogus: archyviniai Stiveno Hokingo kadrai

120
(atnaujinta 16:26 2018.03.14)
Garsusis mokslininkas Stivenas Hokingas mirė 76 metų amžiaus. Žiūrėkite archyvinę medžiagą su mokslininku

1964-aisiais, kai Hokingui tebuvo 21 metai, jam buvo diagnozuota sunki motorinių neuronų liga, prikausčiusi jį prie neįgaliųjų vežimėlio. Gydytojai prognozavo, kad Hokingas gyvens tik trejus metų. Tačiau prognozė nepasitvirtino — mokslininkas gyveno iki 76 metų ir tapo trijų vaikų tėvu.

Jis tapo vienu gerbiamiausių pasaulio mokslininkų ir pateko į mokslo titanų panteoną. 1988 metais išleista jo knyga "Trumpa laiko istorija" (A Brief History of Time) tapo pasauliniu bestseleriu.

120
Tegai:
Stivenas Hokingas
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą