Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas. Archyvinė nuotrauka

Hilari Klinton ir Donaldas Trampas aplenkė visus konkurentus

93
(atnaujinta 14:39 2016.09.19)
Hilari Klinton ir Donaldas Trampas sustiprino savo pozicijas aplenkdami visus konkurentus JAV prezidento pirminiuose rinkimuose.

VILNIUS, bal 29  Sputnik. Demokratė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ir respublikonas Donald Trump (Donaldas Trampas) antradienį išplėšė užtikrintas pergales JAV prezidento pirminiuose rinkimuose. Nors balsų skaičiavimas dar nebaigtas, jau galima pasakyti, kad rinkimų favoritai dar labiau sustiprino savo pozicijas kovodami dėl teisės tapti vieninteliu savo partijos kandidatu.

Trampas: įtikinama pergalė

"Ketvirtojo super antradienio" nugalėtoju, be abejo, tapo Trampas, žymiai aplenkęs kitus oponentus visose penkiose valstijose, kuriose vyko balsavimai.

Laikraščio Washington Post skaičiavimais, respublikonų rinkimuose Pensilvanijoje milijardierius gavo 57% balsų. Jo pagrindinis konkurentas senatorius Tedas Kruzas surinko 21,4%, Ohajo valstijos gubernatorius Džonas Keisikas — 19,3%.

Merilende milijardierius gavo 55% balsų, gubernatorius — 22,4%, senatorius — 18,9%. Analogiška situacija Konektikuto, Delavero bei Rod Ailendo valstijose, kur Trampas surinko nuo 58 iki 64% balsų. Pažymėtina, kad jo oponentai ir kartu negalėjo surinkti net 40%.

Visiškai laimėti Respublikonų partijos suvažiavime liepos mėnesį Klivlande (Ohajo valstija) įmanoma tik užsitikrinus 1237 delegatų balsus. Po šio super antradienio Trampo taupyklėje yra 950 balsų, Kruzo — 560, Keisiko — 153, pranešė Washington Post.

Milijardieriaus pirmenybę pripažino ir jo varžovai — Tedo Kruzo ir Džono Keisiko štabai sprendė suvienyti savo jėgas, pasidalydami valstijas, kuriose vyks tolesni balsavimai. Tokiu būdu, Kruzas daugiausia dėmesio skirs Indianai, o Keisikas — Oregonui ir Naujajai Meksikai

Clinton: didelės pergalės, nedidelis pralaimėjimas

Skirtingai nuo varžovo respublikono, Klinton aplenkti savo varžovo senatoriaus Bernie Sanderso nepavyko. Washington Post duomenimis, šis laimėjo Rod Ailende, surinkęs 55% balsų prieš buvusios valstybės sekretorės 43% Bet Klinton "medaus statinėje" tai tapo tik "šaukštu deguto", nes šios valstijos suvažiavimo delegatų skaičius šį antradienį buvo mažiausias — 33.

Donaldas Trumpas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

Atkakliausia kova buvo Konektikute: ten šiuo metu yra rezultatai 51:47 buvusios valstybės sekretorės naudai, tačiau žiniasklaida jau paskelbė apie jos pergalę. Kitose valstijose — Pensilvanijoje ir Merilande, kur buvo dalijamas didžiausias delegatų balsų skaičius, be to Delavere, Klinton įsitikinai laimėjo, surinkusi nuo 56 iki 69% balsų. Sandersas geriausią rezultatą pasiekė Pensilvanijoje — 43%.

Visiškai laimėti Demokratų partijos suvažiavime liepos mėnesį Filadelfijoje (Pensilvanijos valstija) pavyks tik užsitikrinus 2383 delegatų paramą. Klinton, žurnalistų skaičiavimais, beveik pasiekė šį tikslą, turėdama 2141 delegatų paramą. Sandersas gerokai atsilieka: dabar jis turi tik 1321 balsą.

93
Discussion