Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II su vyru Princu Philipui. Archyvinė nuotrauka

Princui Philipui, Edinburgo kunigaikščiui, sukanka 95 metai

106
(atnaujinta 11:23 2016.08.17)
Didžiosios Britanijos princui Philipui (Filipui) penktadienį sukanka 95 metai.

VILNIUS, bir 10 — Sputnik. Edinburgo kunigaikščio titulą turintis princas, remiantis daugybę labdaros fondų, jau beveik 70 metų yra nuolatinis britų monarchės Elizabeth II (Elzbietos II) palydovas.

Princas garsėja savo sąmojingais spontaniškais komentarais, kurie kartais būna įžeidūs, o kartais pralinksmina.

Королева Великобритании Елизавета Вторая и ее супруг принц Филипп
AFP / POOL / TOBY MELVILLE

Filipas save vadina "bjauriu senu mulkiu". Toks stačiokiškas humoras kai kam labai patinka, bet dažnai pelno jam ir nepageidaujamą charakteristiką.

Pavyzdžiui, per istorinį valstybinį vizitą Kinijoje 1986 metais princas Philipas grupę britų studentų perspėjo: "Jei pasiliksit čia ilgiau, visi tapsit siauraakiais".

Nors princas pelnė šalto tėvo savo keturiems vaikams reputaciją, stebėtojai jį laiko tuo "rišikliu", kuris išlaikė karališkąją šeimą drauge per trijų jo atžalų skyrybų virtinę.

Retai pastebima švelnesnė jo pusė atsiskleidė paaiškėjus, kad velionė princesė Diana vadindavo jį "Brangiausiuoju Tėčiu", laiškuose, kuriuose jis guosdavo ją dėl prastėjančio santuokinio gyvenimo su jo vyriausiuoju sūnumi princu Charlesu (Čarlzu).

Karalienė, sakydama kalbą per auksinį jų vestuvių jubiliejų 1997 metais, pavadino jį savo "stiprybe ir ištverme per visus tuos metus".

Princo vaikystė

Princas Philipas gimė ant virtuvės stalo Korfu saloje 1921 metų birželio 10 dieną ir buvo vienintelis Graikijos princo Andriejaus, Graikijos karaliaus Konstantino jaunesniojo brolio, ir princesės Alice Battenberg (Alicijos Batenberg) sūnus.

Kai jam buvo vos pusantrų metų, jis ir jo šeima buvo evakuoti britų Karališkojo karinio jūrų laivyno laivu iš politiškai nestabilios Graikijos.

Šeima apsigyveno Paryžiuje, išsiuntė septynerių metų sulaukusį Philipą į parengiamąją mokyklą Anglijoje, o tada – į vidurinę mokyklą Škotijoje.

Princo Philipo karjera kariniame jūrų laivyne nutrūko jo žmonai po karaliaus Jurgio VI mirties 1952 metais įžengus į sostą.

"Būnant karalienės sutuoktiniu man atrodė, kad pirmoji mano pareiga yra geriausiai, kaip tik galėjau, tarnauti jai", — sakė jis.

Laisvalaikiu jis buvo geras raitelis, atstovaudavo Britanijai tarptautinėse ristūnų lenktynėse.

Jis taip pat globoja virtinę organizacijų, tarp jų – gamtosaugos grupę WWF, ir yra Kembridžo ir Edinburgo universitetų garbės rektorius.

106
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino