Balionai su peliuku Mikiu. Archyvinė nuotrauka

Disney atsisako pieštų animacinių filmukų

50
(atnaujinta 15:43 2016.07.07)
Legendinė kompanija Disney nusprendė sudėti viltis į naujas kompiuterines technologijas. Piešta animacija pasilieka praeityje.

VILNIUS, liep 7 — Sputnik. Viena iš didžiausių pasaulyje pramogų industrijos bendrovių Disney neturi planų plėtoti animacinių filmukų kryptį. Šiandien populiarumą įgyja filmukai, sukurti kompiuterinių technologijų pagalba, pranešė "Walt Disney Company NVS" vadovė Marina Žigalova-Ozkan.

"Šiandien kompanija Disney neturi planų ties pieštų filmukų. Mūsų paskutinis pieštas animacinis filmukas buvo 2009 metų  Princesė ir varlė", sakė ji interviu RIA Novosti.

"Aš manau, kad animacija juda link absoliutaus realizmo. Jeigu mes pasižiūrėsime į tai, kaip atrodo animaciniai herojai, sukurti kompiuterinės grafikos pagalba, tai atsiranda pojūtis lyg žiūrime filmą. Alternatyvi realybė, naujos technologijos, absoliutus panirimas – tai, manau, pagrindinės šiandienos tendencijos", — pažymėjo Žigalova-Ozkan.

Jos nuomone, piešti filmukai kaip masinės kultūros elementas jau nugrimzdę į praeitį.

"Žinoma, yra piešta animacija, kuri atvaizduoja vidinį menininko pasaulį, — tai autoriniai projektai. Jie taip pat kaip anksčiau egzistuos, ir tai puiku, nes tai yra menininko galimybė realizuoti save. Bet jei mes kalbame apie masinį filmą, aš manau, kad kompiuterinės technologijos nugalėjo", — įsitikinusi ji.

Tačiau ji pažymėjo, kad svarbiausia bet kuriame filme – tai istorija.

"Siužetas turi priversti žiūrovą įsijausti, sukelti emocijas ir jausmus. Visų filmų, kuriuos mes kuriam, pagrindą sudaro istorija. O toliau jau begalinis laukas, skirtas kūrybiškumui", — pabrėžė Rusijos kompanijos vadovė.

50
Baltarusijos ir Ukrainos siena

Ukraina sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą

(atnaujinta 13:26 2021.04.21)
Ukrainos valdžia padidino patrulių pasienyje skaičių ir taip pat nurodė padaliniams kuo labiau stebėti situaciją pasienio teritorijose

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba daugiausia dėmesio skyrė Baltarusijos ir Ukrainos ruožui. Tuo pat metu Ukrainos kariuomenė teigia, kad nėra karių sankaupų, praneša RBC-Ukraina.

Sunkvežimiai
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešėjo Andrejaus Demčenkos, nemažas dėmesys visada skiriamas situacijai Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje. Dabar situacija išlieka rami.

"Tiesiogiai pasienio linijoje ar netoli sienos neužfiksuojame karinės technikos judėjimo ar karinių vienetų kaupimo. Taip pat nebuvo jokių neįprastų situacijų", — sakė jis.

Savo ruožtu Baltarusijos pasieniečiai budi kasdien, sakė oficialus Baltarusijos valstybinio organizacinio komiteto atstovas Antonas Bičkovskis.

"Jokios papildomos priemonės neveikia, išskyrus apribojimus dėl antiepidemiologinės padėties", — aiškino jis.

Iki 2021 metų pabaigos Ukraina pasienyje su Baltarusija įvedė papildomas priemones. Kaimyninė šalis tai pateisino stiprindama sienų režimo laikymosi kontrolę, užkardydama pažeidimus ir saugodama nacionalinį saugumą.

Visų pirma, nuo 22:00 iki 06:00 bet koks darbas šalia sienos yra draudžiamas, transporto priemonių ir žmonių judėjimas, bet kokie aviacijos ir bepiločių transporto priemonių skrydžiai yra draudžiami. Apribojimai taip pat turi įtakos plaukiojančių laivų kelionėms ir nardymo operacijoms pasienio zonoje.

Tegai:
pasienis, Ukraina, Baltarusija
NATO vėliava

Čekija paragino NATO paskelbti bendrą pareiškimą dėl Rusijos

(atnaujinta 13:46 2021.04.21)
Pažymima, kad Čekija apkaltino Rusijos Federaciją "suvereniteto ir nacionalinio saugumo pažeidimais"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Čekija po Rusijos diplomatų išsiuntimo ir Rusijos atsako paragino NATO paskelbti bendrą pareiškimą dėl padėties, praneša šalies Užsienio reikalų ministerija.

"Antradienį, balandžio 20 dieną, Šiaurės Atlanto tarybos posėdyje Čekija informavo savo NATO sąjungininkus apie 18 Rusijos ambasados ​​pareigūnų išsiuntimo priežastis ir vėlesnį Rusijos atsakymą. Čekija padėkojo savo sąjungininkams už iki šiol parodytą solidarumą ir paprašė bendro pareiškimo NATO lygiu", — pranešė ministerija Twitter'yje.

Čekija paprašė savo NATO sąjungininkų šios savaitės pabaigoje surengti dar vieną susitikimą, kuriame būtų aptarti galimi suderinti žingsniai situacijoje su Rusijos Federacija, praneša Čekijos užsienio reikalų ministerija.

Pažymima, kad Čekija apkaltino Rusijos Federaciją "suvereniteto ir nacionalinio saugumo pažeidimais".

"Vėliau Čekijos Respublika paprašė savo sąjungininkų surengti dar vieną Šiaurės Atlanto tarybos posėdį vėliau šią savaitę, kad aptartų kitus galimus suderintus veiksmus", — rašoma Twitter'yje.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas balandžio 17-osios vakarą pranešė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Janas Hamačekas pareiškė, kad 18 Rusijos diplomatų bus išsiųsti iš šalies ir per 48 valandas turi išvykti, o Čekijos policija įtraukė Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą į ieškomų asmenų sąrašą.

Balandžio 18-osios vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones. Į Rusijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad persona non grata paskelbti 20 ambasados ​​darbuotojų, kurie privalo išvykti iš šalies per 24 valandas. Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad pareiškimai apie Rusijos specialiųjų tarnybų prisidėjimą prie sprogimo Vrbeticoje yra absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

Tegai:
Čekija, Rusija, NATO