Vokietijos kanclerė Angela Merkel NATO susitikimo metu. Archyvinė nuotrauka

Merkel išsitikinusi, kad Britanija nesiims veiksmų likti ES

83
(atnaujinta 14:11 2017.09.12)
Vokietijos kanclerė Angela Merkel neabejoja, kad Britanija inicijuos Europos Sąjungos sutarties 50-jį straipsnį dėl Brexit.

VILNIUS, liep 11 — Sputnik. Merkel sekmadienį pareiškė esanti tikra, kad Didžioji Britanija formalizuos Brexit referendumo rezultatus ir pradės derybas dėl pasitraukimo iš Bendrijos, praneša BNS.

Kanclerės manymu, atsižvelgiant į realijas, pareiškimas dėl pasitraukimo iš ES bus padarytas.

"Kitas žingsnis bus 50-ojo straipsnio inicijavimas, ir jie norės jį žengti, kai tik turės naująjį ministrą pirmininką… Iš principo manau, kad jie tai padarys", — sakė kanclerė.

Internete peticiją, kurioje raginama surengti antrą plebiscitą Brexit klausimu, pasirašė daugiau nei 4 milijonų žmonių.

Europos Sąjungos sutarties 50-ąjį straipsnį turės inicijuoti naujas Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas, nes dabartinis premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) po pralaimėjimo referendume paskelbė, jog paliks savo įpėdiniui pradėti dvejus metus truksiantį derybų dėl pasitraukimo iš Bendrijos procesą.

Tačiau pirmiausia valdantieji konservatoriai turi išsirinkti savo naują lyderį, kuris automatiškai taps ir šalies premjeru. Jo pavardė paaiškės rugsėjo 9 dieną.

Po birželio 23-iosios referendumo, kuriame 17,4 milijonų rinkėjų (51,9% balsavusiųjų) pasisakė už Brexit, Vokietijos kanclerė sakė, kad Britanijai reikia laiko nuspręsti, kaip toliau judėti pirmyn.

Netrukus ji prisijungė prie kitų Europos šalių lyderių, įskaitant Prancūzijos prezidentą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą), raginančių Britaniją nevilkinti skyrybų proceso.

Кружок кройки и шитья
© Sputnik / Виталий Подвицкий
Kirpimo ir siuvimo būrelis
83
Temos:
Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
Discussion