Nuogo Donaldo Trampo statula. Archyvinė nuotrauka

Nuogas Trampas sujaudino Ameriką

116
(atnaujinta 14:16 2017.09.12)
Niujorke nuogą Trampą vaizduojanti statula sukėlė šurmulį. Ketvirtadienį šios statulos atsirado dar keturiuose JAV miestuose.

VILNIUS, rugp 19 — Sputnik. Nuogą respublikonų kandidatą į JAV prezidento postą Donald Trump (Donaldą Trampą) vaizduojanti statula — su apdribusiu pilvu ir kruopščiai atvaizduota geltonų plaukų šukuosena — ketvirtadienį sukėlė linksmą šurmulį Niujorke, kol buvo nugriauta parkų priežiūros pareigūnų, pranešė BNS.

Statula, vaizduojant rankas ant pilvo sunėrusį milijardierių nekilnojamojo turto magnatą, buvo atidengta Sąjungos aikštėje, prie vienos judrios gatvės. Ant jos postamento išgraviruota lentelė skelbė: "Imperatorius neturi kiaušinių" (The Emperor Has No Balls), sakė įvykio liudininkai.

Socialiniuose tinkluose buvo pranešta, kad dar keturios nuogo Trampo statulos ketvirtadienį atsirado Los Andžele, San Fransiske, Seatle ir Ohajuje.

Tuo tarpu Kalifornijoje įsikūrusi meno studija "Indecline" savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip ta statula buvo nulipdyta, o jos kopijos nulietos iš plastiko.

Vis dėlto Niujorko parkų ir rekreacijos departamentas (NYC Parks) nebuvo sužavėtas šiuo kūriniu. Jo darbuotojai nuplėšė statulą nuo pjedestalo, po to kastuvais nukapojo jos kojas ir putplasčio pagrindą, o galiausiai nuardė metalinę pagrindo plokštę.

"NYC Parks" griežtai nusistatęs prieš bet kokias statybas miesto parkuose be leidimo, kad ir koks mažas būtų jų mastas", — sakoma naujienų agentūrai AFP atsiųstame departamento atstovės elektroniniame laiške.

Ryte praeiviai stabtelėdavo ir fotografuodavo statulą, pozuodavo asmenukėms ir kikeno iš ne itin solidaus Trampo atvaizdo.

"Buvo juokinga. Visi ten juokėsi ir fotografavo, — sakė 22 metų Rahshawn Gilmore (Rahšonas Gilmoras), dirbantis šalimais esančioje parduotuvėje. — Buvo nuostabu."

48 metų Peri Fisher (Peri Fišer), vienos elektronikos bendrovės atstovė, sakė, kad jai buvo malonu, jog "įvairovės dėlei" vyras politikas vertinamas pagal išvaizdą. Moteris taip pat kritikavo sprendimą statulą nugriauti.

"Aš manau, kad Trumpas yra beprotis, netinkamas būti prezidentu. Galbūt (jo varžovė demokratė) Hillary Clinton (Hilari Klinton) irgi nėra tinkama, bet ji — mažesnė iš dviejų blogybių", — sakė Fišer.

Anksčiau Amerikos leidinys "New York Post" publikavo nuogos milijardieriaus žmonos nuotrauką.

Liepos 21 dieną Donaldas Trampas oficialiai tapo Respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidento postą. O liepos 28 dieną, Hilari Klinton priėmė Demokratų partijos nominaciją į JAV prezidento postą.

JAV prezidento rinkimai įvyks lapkričio 8 dieną.

116
Temos:
Kas užims JAV prezidento postą (42)
NATO kariai, archyvinė nuotrauka

Šoigu paskelbė apie NATO planus sutelkti 40 tūkst. karių prie Rusijos sienų

(atnaujinta 16:30 2021.04.13)
Pasak Rusijos gynybos ministro, JAV pajėgų grupuotės stiprinamos Lenkijoje ir Baltijos šalyse, priimta ir įgyvendinama amerikiečių "keturi po trisdešimt" koncepcija, palyginti su praėjusiais metais, oro žvalgybos intensyvumas padvigubėjo

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. JAV ir NATO perkelia karius link Rusijos Federacijos europinės dalies sienų, planuoja dislokuoti 40 tūkstančių karių ir 15 tūkstančių vienetų ginklų ir technikos, įskaitant strateginę aviaciją, paskelbė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

"Šiuo metu Amerikos kariai iš Šiaurės Amerikos žemyninių dalių per Atlantą perkeliami į Europą. Europoje vyksta kariuomenės judėjimas prie Rusijos sienų. Pagrindinės pajėgos sutelktos Juodosios jūros ir Baltijos regionuose", — sakė Šoigu pasitarime Severomorske.

Ministras pažymėjo, kad "JAV pajėgų grupuotės stiprinamos Lenkijoje ir Baltijos šalyse, priimta ir įgyvendinama amerikiečių "keturi po trisdešimt" koncepcija, palyginti su praėjusiais metais, oro žvalgybos intensyvumas padvigubėjo, o jūrų žvalgybos intensyvumas padidėjo pusantro karto".

"Kasmet Europoje Aljansas surengia iki 40 pagrindinių operatyvinių mokymų renginių, kurie aiškiai nukreipti prieš Rusiją. Šį pavasarį NATO ginkluotosios pajėgos pradėjo ambicingiausias pratybas per pastaruosius 30 metų "Defender Europe-2021", — cituoja Šoigų RIA Novosti.

Jis taip pat teigė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai NATO didina Arktyje jūrų ir sausumos pajėgas.

"Apskritai padėtis šiame regione išlieka sunki. Didėja konkurencija tarp pirmaujančių pasaulio valstybių dėl galimybės naudotis Arkties vandenyno ištekliais ir transporto komunikacijomis. Jungtinės Valstijos ir NATO sąjungininkės kuria jūrų ir sausumos grupuotes Arktyje, didinant kovinio rengimo intensyvumą, plečiant ir modernizuojant karinę infrastruktūrą", — sakė jis.

Ministras priminė, kad praėjusią savaitę pasibaigė kompleksinė Arkties ekspedicija "Umka-2021". "Svarbą sunku pervertinti. Pirmą kartą sovietų povandeninių laivų, Rusijos laivyno, istorijoje iš po ledo vienu metu išplaukė trys atominiai povandeniniai laivai", — priminė Šoigu.

Tuo pat metu dvi Rusijos armijos ir trys ginkluotųjų pajėgų desantiniai daliniai buvo perkelti į vakarinę šalies sieną. Jie ten vykdo kovinio rengimo misijas, paaiškino Šoigu.

Patikrinimo veiksmus pratybose dalyvaujančiuose padaliniuose planuojama užbaigti per dvi savaites, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priminė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel apie teisę savarankiškai nuspręsti, kaip ir kada perkelti savo karius savo pačių teritorijoje. JAV valdžia Rusijos kariuomenės judėjimuose įžvelgė "agresijos eskalaciją prieš Ukrainą". Tai pareiškė JAV prezidento spaudos sekretorė Džen Psaki.

Vašingtonas paskelbė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir karių judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos. JAV paragino Rusiją paaiškinti šiuos tariamus manevrus ir įsipareigojo bendrauti. Užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad praėjusią savaitę visi būtini komentarai buvo pateikti Amerikos šaliai. Jis taip pat pažymėjo, kad pagal JAV pasiūlytą "toną ir perspektyvą" Rusija nevykdys dialogo, o Vašingtonui teks tenkintis jau gauta informacija.

Tegai:
NATO, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos
Vakarų pareiškimai apie "Rusijos agresiją" jau devalvavo, pareiškė Kremlius
Nufilmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą
"The National Interest" įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę
Vakcinacija nuo COVID-19

Estijoje nustatyta beveik 200 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos

(atnaujinta 14:10 2021.04.13)
Daugiau nei dešimt atvejų buvo sunkūs. Daugiausia skundų gauta dėl "AstraZeneca" pagamintos vakcinos

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Praėjusią savaitę Estijos gydytojai užregistravo 191 pranešimą apie šalutinius poveikius pasiskiepijus nuo koronaviruso, iš jų 14 buvo sunkūs, pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos departamento spaudos tarnyba.

"Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 191 nepageidaujamą reakciją į vakcinas nuo COVID-19, iš jų 14 buvo sunkios. Dėl "AstraZeneca" gauti 148 pranešimai, "Pfizer ir BioNTech" — 36 pranešimai ir dar septyni dėl "Modernos" vakcinos. Aštuoni pranešimai apie sunkius šalutinius poveikius susiję su "AstraZeneca" vakcina, keturi — su "Pfizer ir BioNTech" ir du — su "Moderna", — rašoma pranešime.

Sveikatos apsaugos departamento duomenimis, Estijoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną, iki šiandienos "Pfizer ir BioNtech", "Moderna" ir "AstraZeneca" paskiepyti 259 346 žmonės arba 19,5 proc. šalies gyventojų.

Per šį laikotarpį gauti 3 268 pranešimai apie šalutinį poveikį, tai yra, po vakcinos skundai pasireiškė 0,98 proc. atvejų. Iš jų 2 273 pranešimai buvo susiję su "AstraZeneca" vakcina, "Pfizer ir BioNTech" — 942, "Moderna" — 53.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
šalutinis poveikis, vakcina, koronavirusas, Estija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prancūzija tapo labiausiai užkrėsta COVID-19 šalimi Europoje
SAM papasakojo apie šalutinius COVID-19 vakcinų poveikius
PSO paragino stebėti šalutinius "Johnson&Johnson" vakcinos padarinius
Pfizer ir Biontech vakcina nuo COVID-19

Lietuva nori atidėti revakcinavimą antrąja "Pfizer" doze

(atnaujinta 16:20 2021.04.13)
Antrasis karantinas Baltijos šalyje įvestas nuo lapkričio pradžios. Naujausiais duomenimis, jis buvo pratęstas iki balandžio pabaigos

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad svarstoma revakcinavimą antrąja "Pfizer" vakcinos doze nukelti į vėlesnį laiką. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Perskiepijimas būtų vėliau, jau tokį sprendimą yra priėmusi Prancūzija, kiek žinau, daug valstybių tokį sprendimą svarsto, nes "Pfizer" revakcinacija atliekama ne anksčiau kaip po trijų savaičių", — sakė vyriausybės vadovė.

Anot premjerės, pavėlinus vakcinaciją antrąja doze, pirmąją dozę galima paskiepyti daugiau žmonių. Tuo pačiu metu pridūrta, kad pirmoji dozė tam tikrą laiką suteikia pakankamą apsaugą nuo koronaviruso.

Kiek laiko galėtų būti atidėta revakcinacija antrąja doze, Šimonytė teigė dar negalinti pasakyti. Tačiau, pasak jos, kitose valstybėse antrosios "Pfizer" vakcinos dozės skiepijimą planuojama vykdyti po 8 savaičių.

Toks sprendimas, kaip teigia premjerė, būtų priimtas atsižvelgiant į situaciją, kad siekiama paskiepyti kuo daugiau žmonių, tačiau vakcinų vis dar nėra gaunama užtektinai.

"Kad ir kaip būtų vakcinų nemažai, vis tiek nėra jų pakankamai, turint mintyje, kad vis daugiau ir daugiau jų reikėtų greitai revakcinacijai, todėl norime kuo didesnę apsaugą suteikti platesniam ratui žmonių, bet vis dėlto prioritetas – eilėje esantys vyresni, lėtinių ligų turintys žmonės", – teigė premjerė.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Praėjusią savaitę koronaviruso atvejų po staigaus šuolio praktiškai nesumažėjo. Karantinas galioja iki balandžio pabaigos. Valdžia panaikino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus, tačiau prekybos centrai, kaip žadėta anksčiau, nebuvo atidaryti.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau nei 227,8 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,7 tūkst.

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė pranešė apie apsaugos priemonių trūkumą