Tigras. Archyvinė nuotrauka

Pasaulį paliko Ranthamboro karalienė

91
(atnaujinta 09:28 2016.08.23)
Garsiausia Indijos tigrė Mačli, kurią populiariame nacionaliniame parke "Ranthambor" šalies šiaurėje yra nufotografavę tūkstančiai turistų, ketvirtadienį numirė.

VILNIUS, rugp 20 — Sputnik. Patelė Machli (Mačli), kuriai buvo jau 20 metų, ilgą laiką buvo pagrindinė atrakcija Ranthamboro nacionaliniame parke, nes atrodė ramios prigimties ir mielai pozuodavo.

Apie tigrės mirtį pranešė nacionalinio parko atstovai Facebook paskyroje.

Pastaraisiais metais Machli, ilgiausiai parke išgyvenusi tigrė, silpo, o neseniai iškrito jos dantys.

Šią savaitę ji buvo rasta badaujanti ir tįsanti ant šono netoli parko ribos Radžasthano valstijoje, ir veterinarai bei parko darbuotojai ėmė ja nuolat rūpintis.

"Bandėme ją gydyti, bet ji nugaišo. Tai buvo natūrali mirtis, susijusi su jos amžiumi", — sakė Ranthamboro tigrų projekto direktorius Yogeshas Kumaras Sahu (Jogešas Kumaras Sahus).

Machli mirtis tapo svarbia naujiena visoje Indijoje, liūdintys gerbėjai socialinėje žiniasklaidoje pagerbė ją kaip "ežero valdovę" ir "Ranthamboro karalienę".

Mylintys tigrę žmonės surengė jai iškilmingą laidotuvių ceremoniją, pagal visas Indijos religines tradicijas.

Ji buvo filmuojama dokumentiniams filmams apie laukinę gamtą, o kartą buvo nufilmuota, kaip ji sėkmingai grumiasi su 4 m ilgio krokodilu.

Machli, kurios vardas hindi kalba reiškia žuvį ir kuris jai buvo duotas dėl tam tikros formos dėmių ant snukio, per savo gyvenimą atsivedė 11 jauniklių, kurių palikuoniai dabar sudaro kone pusę parko tigrų populiacijos.

Machli nugaišo tokiu metu, kai šalies vakaruose esančioje Maharaštros valstijoje tęsiama didelio masto kito labai mylimo tigro, balandžio mėnesį dingusio iš laukinės gamtos draustinio, paieška.

Indijoje gyvena daugiau kaip pusė viso pasaulio tigrų populiacijos: maždaug 2 226 gyvūnai, rodo naujausias, 2014 metais atliktas surašymas. Nykstantys bengaliniai tigrai gyvena vidutiniškai 10-15 metų.

91
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino