VILNIUS, rug 9 — Sputnik. "Eurovizija — 2017" vyks Kijeve, pranešė Ukrainos konkurso organizacinis komitetas spaudos konferencijos metu.
Dėl teisės surengti konkursą varžėsi trys miestai: Kijevas, Odesa ir Dnepras. Favoritais buvo Kijevas ir Odesa.
Konkurso vieta turėjo būti išrinkta dar liepos mėnesį, tačiau dėl finansinių sunkumų konkurso rezultatų skelbimas kelis kartus buvo atidėtas. Dėl to pasklido gandai, jog Ukraina gali netekti teisės surengti "Euroviziją".
Tai bus jau antras "Eurovizijos" konkursas Ukrainoje. Kiejeve jis jau vyko 2005-aisiais metais.
"Eurovizijos" renginys vyks Tarptautiniame parodų centre, kuriame planuojama sutalpinti 10 tūkstančių žmonių bei įkurti 5 tūkstančius sėdimų vietų. Pirmasis konkurso pusfinalis vyks gegužės 9 dieną, antradienį, antrasis — gegužės 11 dieną, ketvirtadienį, o finalas bus rengiamas gegužės 13 dieną, šeštadienį.
Pergalę Ukrainai ir teisę rengti konkursą šalyje pelnė Susana Jamaladinova, žinoma Jamalos vardu, su daina "1944" apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją.
VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Britai sukritikavo JAV prezidentą Džo Baideną įvedę naujas sankcijas Rusijai, rašo "Daily Mail".
"Baidenas laiko save supermenu, išspardęs dešimt Rusijos diplomatų. Koks jis kvailys!" — rašė vienas iš skaitytojų.
Kitas komentatorius pažymėjo, kad Amerikos lyderis bando padaryti "viską nepaisant" buvusio prezidento Donaldo Trampo, kiti mano, kad tokia situacija nebūtų buvusi vadovaujant buvusiam JAV vadovui.
"Visa tai sukels chaosą ir nuves mus į karus, badą, nedarbą ir anarchiją", — pabrėžė jis.
Dauguma vartotojų ragina "išvaryti Baideną iš Baltųjų rūmų".
Kai kurie vartotojai išreiškė apgailestavimą ir atsiprašė "viso laisvo pasaulio" dėl JAV demokratų partijos padarytos žalos.
"Ar norite pasmaugti Rusiją sankcijomis? Ji turi 600 milijardų dolerių aukso ir užsienio valiutos atsargų. Tai šalis, turinti didžiausius gamtos išteklius pasaulyje", — sakė kitas komentatorius.
Jungtinės Valstijos išvakarėse paskelbė dar vieną sankcijų Rusijai paketą dėl "Maskvos kišimosi į 2020 metų rinkimus", "kibernetinių atakų" ir padėties Kryme.
Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad JAV sankcijų kursas neatitinka abiejų šalių tautų interesų, ir pažadėjo parengti atsakomąsias priemones.
VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Japonijos naujienų agentūros "Jiji" skaitytojai išreiškė nepasitenkinimą Rusijos nuomone dėl Tokijo planų išpilti radioaktyvų vandenį iš avarinės atominės elektrinės "Fukušima-1".
Kaip jau buvo pranešta anksčiau, Japonijos vyriausybė ruošiasi išpilti vandenį į vandenyną po kruopštaus jo valymo. Remiantis preliminariais planais, šis procesas prasidės 2023 metais. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Maskva laukia paaiškinimų, nes Tokijas nesitarė su kaimyninėmis šalimis dėl veiksmų, galinčių kelti radiacinę grėsmę.
Kinija ir Pietų Korėja taip pat sukritikavo Japonijos iniciatyvą. Šiuo atžvilgiu kai kurie vartotojai priėjo prie išvados, kad Japonijos kaimyninės šalys nusprendė "sudaryti susitarimą" ir "kištis į valstybės vidaus reikalus".
"Raudonoji gauja" — Kinija, Pietų Korėja ir Rusija — dar kažką sako Japonijai! Ir jos mano, kad mes įsiklausysime savo priešus!"— pasakė vienas iš skaitytojų.
"Kinija, Pietų ir Šiaurės Korėja bei dar Rusija — tai antijaponų kartelė. Kažkoks vaikų darželis. Visi laikosi tos pačios pozicijos Japonijos atžvilgiu", — mano vartotojas.
"Dar nepakaktų, kad tokių pareiškimų pateiktų ir Šiaurės Korėja! Ir vis dėlto aplink Japoniją yra tik priešai!" — teigia vienas iš komentatorių.
"O kokia prasmė Japonijai ką nors susitarti su kokia nors "prievartautojų gauja", jei ji atitinka visus tarptautinius standartus?"— paklausė kitas.
Tarp diskutuojančių apie situaciją, buvo tie, kurie paragino Japonijos valdžią imtis atsakomųjų veiksmų.
"O tegul Japonijos vyriausybė netyli. Reikia duoti atkirtį kiekvienam tokiam pasikėsinimui!" — sureagavo skaitytojas.
"Atėjo laikas Japonijai nutraukti pacifizmą, kai aplink mus yra tokios šalys kaip Kinija ir Rusija!" — įsitikinęs komentatorius.
"Atskieskime išvalytu vandeniu iš Fukušimos atominės elektrinės rusų vandenį, visiškai užterštą radiacija Vladivostoko pakrantėje", — pasiūlė kitas.
Vienas iš skaitytojų mano, kad Rusija susidurs su neigiamomis pasekmėmis dėl savo pozicijos dėl radioaktyvaus vandens išmetimo iš avarinės atominės elektrinės "Fukušima-1".
"Na, dabar Rusija, kuri pati aiškiai priėmė sprendimą neatiduoti mums šiaurinių salų jokiomis aplinkybėmis, ima reikšti mums pretenzijas dėl visko, įskaitant riziką išvalyto aušinamojo vandens iš atominės elektrinės išliejimą į vandenyną. Ar Rusija nebijo tolesnio japonų visuomenės nuomonės apie ją blogėjimo? " — pastebėjo vartotojas.
Dabar pasaulyje įsibėgėja trečioji koronaviruso banga, daugelis Europos šalių vėl priverstos grįžti prie griežtų karantino apribojimų. Sprendžiant iš dinamikos, turistiniam sezonui-2021, kaip ir ankstesniam, vėl gali iškilti grėsmė.
Kelias dienas iš eilės Turkijoje užfiksuota daugiau kaip 50 tūkstančių atvejų, tai tapo rekordiniu šalies skaičiumi nuo pandemijos pradžios.
Taip pat Rusijos vyriausybė nusprendė apriboti skrydžius į Tanzaniją. Afrikos šalies valdžia nustojo skelbti koronaviruso infekcijų statistiką, tačiau Rusijoje įsitikinę, kad šis sprendimas buvo skubotas ir padėtis toli gražu nėra stabili. Skrydžių į Tanzaniją apribojimai taip pat galios iki birželio 1 dienos.
Šiuo metu šalių, į kurias galima atvykti iš Rusijos turizmo tikslais, sąrašas nėra toks ilgas, todėl žmonės raginami apsvarstyti atostogų variantus Rusijoje.