Dopingo testai. Archyvinė nuotrauka

WADA patvirtino trečios dalies išplatintų dokumentų tikrumą

91
(atnaujinta 12:40 2016.09.19)
Tarptautinė antidopingo agentūra sutiko su visais hakerių išplatintais dokumentais. Į nusižengusių sportininkų sąrašą pateko šių metų olimpiniai prizininkai.

VILNIUS, rug 18 — Sputnik. Tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) patvirtino, jog išvakarėse hakerių "Fancy Bear" išplatintų dokumentų trečia dalis yra tikra. Apie tai WADA pranešė savo oficialiame tinklalapyje. 

Vakar buvo išplatintas dar vienuolikos sportininkų, kurie vartojo uždraustus preparatus, sąrašas. Devyni iš jų — Rio de Žaneiro Olimpiados prizininkai.

Į sąrašą pateko keturi britai — du aukso ir du sidabro medalių prizininkai. Tarp sportininkų, vartojusių dopingą, leidus WADA — Danijos ir Ispanijos plaukikės, Vokietijos tenisininkė ir šaulys.

"Fancy Bears" hakeriai įsilaužė į Antidopingo administravimo ir vadybos sistemos (ADAMS) duomenų bazę.

Antradienį ta pati grupuotė pavogė ir paviešino konfidencialius medicinos duomenis apie olimpinius aukso medalius iškovojusias gimnastę Simone Biles (Simon Bailz), septyniskart Didžiojo kirčio turnyro čempionę tenisininkę Venus Williams (Vinus Viljams) ir kitas JAV olimpietes.

WADA teigimu, visi sportininkai vartojo uždraustus preparatus terapiniais tikslais. Be to agentūra pareiškė, jog yra pasiruošusi naujiems įsilaužimams. Šiuo metu agentūros atstovai kibernetinės saugos klausimais konsultuojasi su aukščiausio rango tarptautiniais teisėsaugos specialistais ir ekspertais.

91
Dar šia tema
Meldoniumas ar Rio: bėgikė Balčiūnaitė diskvalifikuota 8 metams
Rusijos paraolimpinė rinktinė nedalyvaus Olimpiadoje
Antidopingo agentūrų vadovai ragina reformuoti WADA
WADA leido seserims Viljams ir gimnastei Bails vartoti dopingą