Panda Kinijos draustinyje. Archyvinė nuotrauka

Pandos JT geros valios ambasadoriai gavo vardus

101
(atnaujinta 12:46 2016.09.27)
Pirmos Jungtinių Tautų geros valios ambasadoriais tapusios pandos gavo Cici ir Djandjan vardus.

VILNIUS, rug 25 — Sputnik. Pirmieji pasaulyje geros valios ambasodoriais tapę gyvūnai — pandos dvynukės — gavo Cici ir Djandjan vardus, pranešė RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "Sinchua". 

2015 metų rugsėjį pasaulio lyderiai Niujorke patvirtino darnaus vystymosi planą iki 2030 metų. Tuo pat metu Kinijos draustinyje Čengdu gimė pandos dvynukės.

Jungtinių Tautų vystymosi programos darbuotojai nusprendė, jog tai geras ženklas ir paskyrė naujagimius meškiukus JT geros valios ambasadoriais. Taip dvynukai tapo pirmais pasauyje gyvūnais-ambasadoriais.

Šių metų sausio 17 dieną buvo paskelbtas konkursas dėl geriausių vardų pandoms-ambasadorėms.

Anot JT vystymosi programos atstovo Kinijoje Nilso Knudseno, nuo konkurso paskelbimo organizatoriai gavo virš penkių tūkstančių vardų variantų iš  116 pasaulio šalių ir rajonų. Galiausiai buvo išrinkti "Cici" ir "Djandjan".    

101
Dar šia tema
Belgijos zoologijos sodas turi nuosavą Dangaus brangenybę
Pandų kūdikių bumas: Kinijoje per 40 dienų gimė devynios dvynukų poros
Didžioji panda Fao Fao Belgijoje susilaukė mažylio

Nėščia žmona išgelbėjo kraujuojantį vyrą nuo mirties ryklio burnoje

(atnaujinta 13:59 2020.09.27)
Moteris neišsigando pavojaus ir šoko į vandenį paskui vyrą. Laimei, ji sugebėjo jį išgelbėti ir nesusižeisti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Netoli Floridos koralinių rifų salyno (Florida Keys) JAV pietryčiuose nėščia moteris išgelbėjo kraujuojantį vyrą nuo mirties bukasnukio ryklio burnoje. Apie tai praneša vietos laikraštis "The Miami Herald".

Incidentas įvyko sekmadienio rytą, rugsėjo 20 dieną, kai 30-metis Andrew Eddie su žmona Margot Dukes ir jos šeima plaukė valtimi. Kai tik Andrew paniro į vandenį, 2,7 metro ilgio ryklys griebė jam už peties.

"Dukes pastebėjo ryklio nugaros peleką. Tada jos akivaizdoje vanduo nusidažė raudona spalva. Tą pačią sekundę ji šoko į vandenį ir įtempė Andrew į valtį", — skelbiama policijos pranešime.

Pareigūnai teigia, kad per ryklio išpuolį Andrew sunkiai sužalotas, o jo žmona nenukentėjo. Vyras buvo nuvežtas į artimiausią ligoninę, kur laiku gavo pagalbą.

Bukasnukiai rykliai yra itin agresyvūs ir kelia pavojų žmonėms. Jie paplitę daugelyje tropinių jūrų pakrančių, lagūnų, užutėkių. Šie rykliai yra itin agresyvūs ir griebia bet kokią potencialią auką. Dėl savo agresyvumo ir gyvenimo greta sausumos, bukasnukiai rykliai yra vieni dažniausiai žmones užpuolančių ryklių.

Tegai:
ryklys
Vaiko kambarys

Greitai sureagavęs berniukas išgelbėjo jaunesniosios sesers gyvybę

(atnaujinta 10:52 2020.09.27)
Harisonas panaudojo metų pradžioje išmoktą Heimlicho manevrą, dėl kurio ir išgelbėjo savo seserį

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Berniukas iš Anglijos Blakberno miesto, Lankašyro grafystės, išgelbėjo savo jaunesniąją seserį, kuri paspringo LEGO detale. Ją išgelbėjo greita berniuko reakcija ir mokykloje išmoktas pirmosios pagalbos metodas, rašo "Daily Mail".

Dešimtmetis Harisonas Valmslis žaidė savo kambaryje, kai prie durų netikėtai priėjo jo sesuo, šešerių metų Eva. Ji negalėjo kvėpuoti, jos akys ašarojo, o veidas paraudo. Berniukas suprato, kas nutiko, ir sušuko: "Mama! Tėti! Greičiau! Eva paspringo!".

Tada Harisonas prisiminė, kad metų pradžioje jam buvo parodyta, kaip išgelbėti springstančius žmones naudojant Heimlicho manevrą. Jis sugriebė seserį iš nugaros ir stipriai prispaudė jos pilvą. Mergaitė išspjovė LEGO kaladėlę, kuri buvo įstrigusi gerklėje ir trukdė jai kvėpuoti.

Heimlicho manevras skirtas gelbėti žmones, kurie pradeda dusti dėl svetimkūnio gerklėje. Reikia atsistoti už nukentėjusiojo nugaros, vieną ranką sugniaužti į kumštį, uždėti ant pilvo ir uždengti kitos rankos delnu. Tada kumštį reiktų įremti į pilvą ir staigiai paspausti aukštyn.

2019 metais buvo pranešta, kad Anglijos mieste Kembridže ketverių metų berniukas išgelbėjo jaunesniąją seserį, kuri paspringo moneta. Jis pakvietė suaugusius ir patapšnojo jai per nugarą.

Tegai:
Didžioji Britanija