Vokietijos Bundestagas. Archyvinė nuotrauka

Vokietija pasisako naujas sankcijas prieš Rusiją

92
(atnaujinta 14:14 2017.09.12)
Vokietijos politikai nori nubausti Rusiją už "sunkiausius karinius nusikaltimus Sirijoje". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikisi, kad sveikas protas nugalės.

VILNIUS, spal 7 — Sputnik. Vokietijs pasirengusi takyti naujas sankcijas prieš Rusiją dėl padėties Sirijoje, pareiškė Bundestago užsienio politikos komiteto vadovos Norbert Röttgen (Norbertas Riotgenas) interviu Süddeutsche Zeitung.

"Pasekmių ir sankcijų stoka, reaguojant į sunkiausius karo nusikaltimus būtų skandalu", — pasakė jis. 

Be to, Riotgenas griežtai kritikavo kitas Europos vyriausybes, kurios "nenori daiktų vadinti savo vardais" ir nesiima reikiamų priemonių Rusijos atžvilgiu.

Vokietijos įgaliotinis Rusijos klausimais Gernotas Erleris taip pat pranešė, kad jau yra minčių paskelbti sankcijas Rusijai už jos dalyvavimą Sirijos konflikte.

Pasak jo,trečiadienį susirinkę Berlyne  tarptautinės bendruomenės atstovai ir toliau tikisi politinių sprendimų dėl Sirijos ir nesiekia skelbti sankcijas.

Rusijos URM Sergejus Lavrovas, komentuodamas šį pranešimą, išreiškė viltį, kad nugalės sveikas protas, o ne troškimas viskuo kaltinti Maskvą.

"Mes skaitėme apie tai, kad Vokietijoje neva svarstoma galimybė skelbti naujas sankcijas Rusijos atžvilgiu dėl padėties Sirijoje. Tai, žinoma, Vokietijos vyriausybės reikalas, ir sąžinės klausimas tų, kas smerkia tikruosius įvykius Sirijoje", — pasakė Rusijos ministras po derybų su Prancūzijos kolega Jean-Marc Ayrault (Žanu-Marku Eiro).

"Tikiuosi, kad nugalės sveikas protas, visų pirma, o antra, pirmenybė bus teikiama ne norui visur ir visada kaltinti Rusijos Federaciją, o noras užtikrinti situacijos normalizavimą pasaulyje, tame tarpe Ukrainoje, Artimuosiuose Rytuose, atsižvelgiant į tautų, kurios ten gyvena, interesus", — pažymėjo Lavrovas.

92
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (151)
Dar šia tema
Lavrovas: Sankcijos neprivers mūsų atsisakyti savo principų
JAV atšaukė dalį sankcijų Rusijai