Filipinų prezidentas Rodrigas Dutertė. Archyvinė nuotrauka

Filipinų prezidentas draus rūkyti viešumoje

90
(atnaujinta 13:33 2016.10.13)
Filipinų prezidentas Rodrigas Dutertė ketina drausti rūkyti visose šalies viešosiose erdvėse.

VILNIUS, spal 11 — Sputnik. Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte (Rodrigas Dutertė) prie savo vykdomo karo su nusikalstamumu prideda dar ir kovą su rūkymu, praneša BNS.

Cigarečių pakelis. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

Sveikatos apsaugos sekretorė Paulyn Ubial (Polin Ubial) antradienį išreiškė viltį, kad iki šio mėnesio pabaigos prezidentas pasirašys  įsaką dėl rūkymo viešose vietose uždraudimo visoje šalyje.

Sveikatos departamentas ragina įvesti draudimą iki lapkričio 4 dienos, kai visiškai įsigalios įstatymas dėl vaizdžių perspėjimo ženklų ant rūkalų pakuočių, Senato biudžeto komiteto posėdyje sakė Ubial.

Pasak sekretorės, Dutertė nurodė viešose erdvėse paskelbti visiško nerūkymo zoną. Anksčiau panašiai buvo pasielgta pietiniame Davao mieste, kai Dutertė buvo jo meras.

Ubial pridūrė, kad viešose erdvėse bus draudžiamos ir elektroninės cigaretės.

"Daugiau nebus rūkoma viešose erdvėse — nei patalpose, nei lauke, — sakė Ubial žurnalistams. — Parkuose, autobusų stotelėse ir net automobiliuose. Visi jie yra laikomi viešomis vietomis."

Sveikatos apsaugos sekretorės pavaduotojas Ericas Tayagas (Erikas Tajagas) sakė, kad šiuo įsakymu siekiama apsaugoti visuomenę nuo netiesioginio rūkymo — dūmų, kuriuos įkvepia žmonės būdami šalia rūkalių.

Dutertės kova su nusikalstamumu

Dutertė, kuris buvo prisaikdintas Filipinų prezidentu birželio 30 dieną, pažadėjo išplėsti Davao vykdytą kovos su narkotikais kampaniją nacionaliniu mastu. Per šį susidorojimą buvo nužudyta maždaug 3,6 tūkstančiai narkotikų prekeivių ir narkomanų, daugiau nei 1,5 tūkstančio įtariamųjų žuvo per susišaudymus su policijos pareigūnais. Žmogaus teisių gynėjai, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos pasmerkė šiuos žudymus.

Daugelis spėlioja, ar Dutertė draus šalyje sprogdinti petardas Naujųjų Metų išvakarėse, kaip anksčiau buvo padaręs Davao mieste. Jeigu draudimas bus įvestas visuose Filipinuose, jis gerokai pakeis audringas šventines tradicijas, dėl kurių kasmet būdavo sužeista šimtai žmonių, o kai kurie žuvo.

90
Dar šia tema
Lietuva švenčia Pasaulinę dieną be tabako
Lenkijos nepilnamečiai negali įsigyti elektroninių cigarečių
Seimas gali uždrausti rūkyti balkonuose
Lietuvos paaugliai atsisako žalingų įpročių