Džoana Rouling. Archyvinė nuotrauka

Rouling papasakojo apie penkis naujus filmus Hario Poterio pasaulio

29
(atnaujinta 14:22 2016.10.15)
Kultinių romanų serijos apie Harry Potter (Harį Poterį) autorė papasakojo gerbėjams, kad vietoj trijų knygos "Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti" ekranizacijų, pasaulį išvys penki filmai.

VILNIUS, spal 15 — Sputnik. Kultinių romanų serijos apie Harį Poterį autorė Joanne Rowling (Džoana Rouling) anansavo penkių naujų filmų apie magijos pasaulį, pasirodymą, praneša RIA Novosti.

Anksčiau buvo pranešta, kad pasaulį išvys knygos "Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti" kino trilogija, aprašanti įvykius prieš jaunojo mago gimimą. Tačiau susitikime su skaitytojais Los Andžele autorė, kuri taip pat turėtų tapti ir projekto scenariste, pareiškė, kad viso studija "Warner Brothers" pristatys ne tris, o penkis filmus.

Pasak Rouling, tai nebus Hogvartso mokinių istorijos pratęsimas, o prasiplės herojų pasaulis.

Pirma ekranizacija pasirodys lapkričio 18, o antra planuojama 2018 metų spaliui.

Džoana Rouling — septynių knygų apie berniuką burtininką Harį Poterį, išleistų 1997-2007 metais, autorė. Ši knygų serija yra išversta į 67 kalbas, o bendras tiražas viršija 400 milijonus kopijų.

Iš viso Poterio istorijos, ekonomistų skaičiavimais, 2016 metais atnešė bestelerių autorei 19 milijonų dolerių.

© Ruptly .
Nauja knyga apie Harį Poterį grąžina knygos gerbėjus į vaikystę
29
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (128)
Protestai JAV

Žuvusio Floido draugas papasakojo apie paskutines jo gyvenimo minutes

Riaušės Junginių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Mineapolyje žuvusio afroamerikiečio Džordžo Floido draugas teigė, kad paskutinėmis minutėmis prieš mirtį jis paprašė paaiškinti, kodėl jis buvo sulaikytas, tačiau nerodė jokio pasipriešinimo.

"Nuo pat pradžių jis stengėsi nuolankiausiai parodyti, kad visai nesipriešina... Aš girdėjau jį besiginant: "Prašau pareigūne, kam visa tai?" — sakė Maurice Lester Hall, Floido draugas, kuris buvo su juo jo mirties dieną, rašo "The New York Times".

Anot Hallo, Floidas paprašė, kad kas nors jam padėtų, nes jis miršta.

"Aš amžinai prisiminsiu baimę Floido veide... Kas liks man amžinai, yra tai, kad jam mirštant pamačiau suaugusį žmogų verkiantį", — sakė jis.

Laikraštis pranešė, kad pats Floido draugas, kuris arešto metu buvo apkaltintas šaunamųjų ginklų laikymu, smurtu šeimoje ir narkotikų laikymu, pasakė melagingą vardą ir po dviejų dienų išvyko iš Mineapolio į Hiustoną.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
mirtis, protestai, JAV
Dar šia tema
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
Protestai JAV

Per protestus JAV nustatyta beveik 280 išpuolių prieš žurnalistus

(atnaujinta 17:47 2020.06.04)
Užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Per protestus JAV beveik 280 žurnalistų patyrė smurtą, rodo portalo U.S. Press Freedom Tracker duomenys.

Gegužės 26 - birželio 3 dienomis užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos.

Užfiksuota 180 išpuolių, iš kurių 149 - iš policijos pusės. Portale suskaičiuoti 67 fizinės jėgos naudojimo atvejai, iš jų 42 atvejai iš policijos, 23 ašarinių dujų išpuolių atvejai, 69 - naudojant gumines kulkas ir kitas šaudymo priemones.

Portalo tikslas yra sekti spaudos laisvės pažeidimus JAV. Jos veiklą valdo Spaudos fondas, o jo patariamąją tarybą sudaro keletas įtakingų žurnalistinių organizacijų, tokių kaip Žurnalistų gynimo komitetas ir "Reporteriai be sienų".

Po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties policijos rankose per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga. Keturiems policijos pareigūnams pateikti kaltinimai. Protesto ir riaušių metu nustatyta daugybė policijos išpuolių prieš žurnalistus atvejų.

Dar šia tema
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais