Kariai. Archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Rossi tapo aukščiausio rango nusižudžiusiu JAV kariu

89
(atnaujinta 15:15 2016.10.29)
Jungtinių Amerikos Valstijų armijos veteranų gretose kasdien įvyksta iki 20 savižudybių, dažniausiai dėl depresijos ir potrauminio streso sindromo.

VILNIUS, spal 29 — Sputnik. JAV armijos sausumos pajėgų generolas majoras Džonas Rossi nusižudęs, tapo aukščiausio rango karininku Jungtinių Amerikos Valstijų armijoje, pasitraukęs iš gyvenimo savo noru, pranešė RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "USA Today".

Rossi, kuriam buvo 55 metai, iš gyvenimo pasitraukė dar liepos 31 dieną, tačiau apie tai tapo žinoma tik penktadienį. Generolas nusižudė savo name Alabamoje neužilgo prieš eilinio laipsnio suteikimą. Tyrimo organai dar nežino, kokia galėjo būti savižudybės priežastis. Tačiau šaltinis laikraščiui sakė, kad generolui buvo sunku susidoroti su įvairiapusėmis pareigomis.

Kovą Rossi viešai kalbėjo savižudybės tema, kai konferencijos metu pasakojo apie savižudybes karių aplinkoje. Generolo teigimu, jam dirbant keturi kareiviai pasitraukė iš gyvenimo savo noru.

Savižudybės išlieka problema tarp JAV ginkluotųjų pajėgų veteranų, daugiausiai dėl depresijos ir potrauminio streso sindromo.

Veteranų aplinkoje kasdien įvyksta iki 20 savižudybių. Tačiau tarp karių, tarnaujančių aktyvioje tarnyboje, savižudybių skaičiaus yra toks pats, kaip ir tarp visų gyventojų — 100 tūkstančiui gyventojų per metus tenka 24 savižudybės.

89
Dar šia tema
Berlyno ligoninėje užpuolikas pašovė gydytoją, o vėliau nusižudė
Telšių rajone nužudytas atvykęs į įvykio vietą policijos pareigūnas
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados