JAV Kongreso rūmai. Archyvinė nuotrauka

JAV skirs 70 mlrd dolerių kovai su Rusijos "slapta įtaka"

28
(atnaujinta 14:34 2016.12.01)
JAV planuoja sukurti specialią grupę, kurios tikslas ― pasipriešinimas Rusijos "slaptos įtakos" aktyviesiems žingsniams.

VILNIUS, gruod 1 — Sputnik. JAV Kongresas priimė įstatymo projektą, kuris numato tarpžinybinės grupės, kuri "atskleis slaptą Rusijos įtaką", sukūrimą, pranešė RIA Novosti.

Punktas apie specialios grupės sukūrimą įjungtas į žvalgybos agentūrų 2017 metų finansinį įstatymą. Dokumentą palaikė 390 kongresmenų, prieš balsavo 30 žmonių.

Projekto dokumentas skelbia "kovą su Rusijos splaptos įtakos tautoms ir vyriausybėms". Dokumente būtent numatomi "manipuliavimas žiniasklaida" ir "įtakos agentų finansavimas".

Iniciatyvos autoriai siūlo į grupės sudėtį įjungti nacionalinės žvalgybos bei Teisingumo, Finansų ir Energetikos ministerijų,  Valstybės departamento ir Federalinio tyrimų biuro (FTB) atstovus.

Planuojama, kad ši grupė kiekvienais metais teiks ataskaitą Kongresui apie atliktą darbą. Be to, grupė turės pranešti apie esminius veiksmus, kurie buvo padaryti, siekiant tinkamai atlikti darbą. Bendrai paėmus, įstatymo projektas numato, kad 2017 metais JAV skirs žvalgybai virš 70 milijardų JAV dolerių. Jeigu Senatas patvirtins dokumentą, jam turės pritarti prezidentas.

Europos Parlamentas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Amerikos žiniasklaidos šaltiniai FTB ne vieną kartą užsiminė apie "Rusijos chakerių" prisidėjimą prie Demokratų partijos kibernetinės atakos JAV prezidento priešrinkiminės kampanijos metu. Žiniasklaidoje dažnai pasirodydavo informaciją, kad tokiu būdu Rusija siekė paveikti prezidentų rinkimų rezultatus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, neigdamas Rusijos prisidėjimą prie atakų, tvirtino, kad Hilary Clinto (Hilari Klinto) priešrinkiminio štabo paviešintuose dokumentuose nebuvo nieko naudingo Rusijai. Anot Putino, isterika buvo didinama, siekiant nukreipti dėmesį nuo dokumentų turinio.

Lapkričio 23 dieną Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurios nuostatos numato kovą su "Rusijos propaganda". Pagrindiniais informacinėmis grėsmėmis paskelbtos agentūra "Sputnik", televizijos kanalas "RT", fondas "Russkij Mir" ir Užsienio reikalų ministerijai pavaldi federalinė agentūra "Rossotrudničestvo".

28
Dar šia tema
Ria.ru pripažinta populiariausia internetine žiniaskaida Rusijoje
Didžiojoje Britanijoje užblokuotos visos "Russia Today" sąskaitos
Simonian paaiškino, kas sukėlė RBS ketinimą aptarti RT sąskaitų uždarymą
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados