Fransua Holandas ir Angela Merkel. Archyvinė nuotrauka

Merkel ir Holandas palaiko sankcijas prieš Rusiją

26
(atnaujinta 15:36 2016.12.13)
Angela Merkel ir Fransua Holandas pasisako už sankcijų prieš Rusiją pratęsimą.

VILNIUS, gruod 13 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande (Fransua Holandas) palaiko Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pareiškimą, kad ekonomines sankcijas prieš Rusiją reikės pratęsti, praneša RIA Novosti.

Komentuodama tokį sprendimą Berlyne žurnalistams, kanclerė pabrėžė, kad Minsko susitarimų proceso vykdymas vyksta sunkiai.

"Ukrainoje turi būti įvykdyti Minsko susitarimai. Kol nebus progreso — aš, kaip ir kanclerė, palaikau sankcijų pratęsimą", — pažymėjo Prancūzijos lyderis.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais. Iš pradžių Europos Sąjungos šalys įvedė sankcijas prieš fizinius asmenis, o vėliau pradėjo vykdyti suvaržymo politiką prieš Rusijos ekonomikos šakas.

Ribojimai ne kartą buvo pratęsiami, šiuo metu jie galioja iki 2017 metų sausio mėnesio pabaigos. Kaip sankcijų panaikinimo sąlygą Vakarai įvardija Minsko susitarimų laikymąsį.

Kelios Europos šalys — Vengrija, Graikija, Kipras, Ispanija ir Italija — pasisako už santykių su Maskva gerinimą.

Pagal Minsko susitarimus, Kijevas iki 2015 metų pabaigos turėjo įvykdyti Konstitucijos reformą. Pagrindinės naujos Konstitucijos nuostatos turėjo suteikti Donecko ir Lugansko sričių atskirų rajonų ypatingą statusą.

Kremlius nemato ryšio tarp sankcijų ir Minsko susitarimų.

26
Tegai:
Ukrainos konfliktas, Minsko susitarimai, sankcijos, Fransua Holandas, Angela Merkel, Berlynas
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (213)
Dar šia tema
Kanada įvedė sankcijas prieš Rusijos deputatus
Rusijos URM: Rusija atsakys į Kanados sankcijas
Penkios Europos šalys pratęsė sankcijas Rusijai