Europos Komisijos Žanas Klodas Junkeris. Archyvinė nuotrauka

Europos Komisijos vadovas pažadėjo paramą Skverneliui

103
(atnaujinta 08:32 2016.12.14)
Ministrų kabinetui prisiekus naujoju Lietuvos ministru pirmininku oficialiai tapo Saulius Skvernelis. Šia proga Europos Komisijos vadovas pasveikino politiką.

VILNIUS, gruod 13 — Sputnik. Europos Komisijos (EK) vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) pasveikino pareigas pradedantį eiti premjerą Saulių Skvernelį ir žada paramą, praneša BNS.

"Galite visiškai pasikliauti Europos Komisijos pasiryžimu ir toliau padėti spręsti Lietuvai svarbias problemas, kaip kad energetikos tinklų jungtys, energijos naudojimo efektyvumas ir energijos tiekimo saugumas, taip pat vykdant kitus bendro intereso projektus", — sakoma sveikinimo laiške.

Jį paviešino Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Laiške Junkeris tikisi, kad su Skverneliu galės dirbti "išvien stipresnės ir geresnės Europos labui".

"Neabejoju, kad ryžtingai prisidėsite prie mūsų bendrų siekių plėtoti bendrąją skaitmeninę rinką, energetikos sąjungą ir kitas iniciatyvas, skirtas spręsti šiandien Europos Sąjungai kylančius iššūkius", — dėsto EK vadovas.

Linkėdamas Vyriausybei sėkmės Junkeris išsako viltį greitai susitikti su Skerneliu.

Seime antradienį patvirtinus Vyriausybės programą prisiekė Skvernelio vadovaujamas septynioliktasis Ministrų kabinetas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu antradienį pasirašė dekretą, kuriuo priėmė socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės atsistatydinimą. 

103
Tegai:
parama, vyriausybė, sveikinimas, Europos Komisija, Seimas, Žanas Klodas Junkeris, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujas Seimas — naujas gyvenimas (32)
Dar šia tema
Junkeris: Trampas privalo suvokti, jog Belgija ne "kaimas kažkur Europoje"
Žiniasklaida: ES planuoja sukurti brangų gynybos fondą
EK vadovas: ES neatsiklaups prieš JAV dėl bemuitės prekybos susitarimo
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai