Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko. Archyvinė nuotrauka

Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę

131
(atnaujinta 10:14 2016.12.17)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pasiūlė Lietuvai bendradarbiauti statant Baltarusijos AE abiejų šalių naudai. Anot Lukašenko, Baltarusija pasirengusi teikti elektros energiją už prieinamą kainą.

VILNIUS, gruod 14 — Sputnik. Baltarusija ir Lietuva turi bendradarbiauti statant ir eksploatuojant Astravo AE, kad ji būtų  naudinga abiems šalims, praneša RIA Novosti su nuoroda į prezidento Aleksandro Lukašenko pareiškimą.

Dar rugpjūtį Lukašenko pareiškė, kad Minskas ir Vilnius turi bendradarbiauti Baltarusijos AE statybos klausimais. Jis paragino "kartu pagalvoti, kaip šią elektrinę ekspluatuoti, o ne stovėti susirėmus kakta į kaktą ir badant vienas į kitą pirštu". Be to, Baltarusijos vadovas pažymėjo, Lietuvoje gaminamos elektros energijos deficitą ir Minsko pasirengimą "elektros energiją tiekti už prieinamą kainą".

"Kalbėdamas apie atominę elektrinę aš jau siūliau buvusiam ambasadoriui: kartu pastatykime ją, kartu pamastykime, kaip ją eksploatuoti, kaip išgauti naudos. Taip mes daugiau laimėsime", — pasakė Lukašenko bendraudamas su nauju Lietuvos ambasadoriumi Baltarusijoje Andriumi Puloku.

Prezidentas taip pat pažymėjo, kas šalims "reikia kartu padirbėti, kad užtikrinti savo saugumą energetikos srityje ir rasti alternatyvių būdų angliavandenilių ir kitų naudingų iškasenų tiekimui".

"Padarykime tai kartu: jūsų protai — mūsų su jumis poreikiai", — pridūrė jis.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

Visos naujienos apie Astravo AE statybas čia>>

Lietuva kritikuoja Baltarusiją, kad statant jėgainę nesilaikoma saugumo standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta kaip nepagrįstus.

Spalio 2-14 dienomis Baltarusijoje TATENA misija tikrino Astravo AE saugumą.

Liepos 10-ąją atliekant bandymus, iš 2-4 metrų aukščio krito pirmojo Astravo AE reaktoriaus korpusas. Baltarusijai po mėnesio paprašius korpusą pakeisti, "Rosatom" sutiko tai padaryti.

131
Tegai:
eksploatacija, statyba, atominė elektrinė, Astravo AE, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Astravas
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (324)
Dar šia tema
Minskas suteiks Lietuvai visą informaciją apie TATENA rekomendacijas
Linkevičius ragina ES būtinai spausti Baltarusiją dėl AE
Ekspertai: korpuso pakeitimas — Baltarusijos reveransas Lietuvai
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680