Respublikonas Donaldas Trampas. Archyvinė nuotrauka

Pergalė pasitvirtino: Rinkikų kolegija nubalsavo Trampą

115
(atnaujinta 13:56 2016.12.20)
Rinkikų kolegija JAV prezidento rinkimų antrajame etape patvirtino Trampo pergalę.

VILNIUS, gruod 20 — Sputnik. Amerikos Rinkikų kolegija pirmadienį patvirtino Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimą 45-uoju JAV prezidentu, praneša BNS.

Šešios savaitės po pergalės prieš demokratę Hillary Clinton (Hilari Klinton) Trampas, kaip ir tikėtasi, gavo daugiau nei 270 būtinų rinkikų balsų ir oficialiai laimėjo rinkimus, pranešė JAV žiniasklaida.

Sausio 20 dieną JAV prezidento poste jis pakeis Baracką Obamą (Baraką Obamą).

"Mes tai padarėme! — Twitter parašė 70 metų milijardierius paaiškėjus rezultatams. — Ačiū visiems mano puikiems šalininkams, mes ką tik oficialiai laimėjome rinkimus (nepaisydami visos šitos iškreiptos ir netikslios žiniasklaidos)".

​Jo komandos paskelbtame pareiškime išrinktasis prezidentas sveikina "triuškinamą balsavimą" jo naudai ir kreipiasi į demokratus, kurie, nepaisydami menkų šansų, bandė jį blokuoti.

"Su šiuo istoriniu žingsniu mes galime žvelgti į šviesią ateitį, — sakė jis. — Aš sunkiai dirbsiu, kad suvienyčiau mūsų šalį ir būčiau visų amerikiečių prezidentas".

Rinkikų kolegijos balsavimas sulaukė didelio dėmesio

Normaliomis aplinkybėmis Rinkikų kolegijos balsavimas didelio dėmesio nesulaukia, nes būna mechaniško patvirtinimo formalumas: rinkikai, kurių dauguma būna partijų nariai, oficialiai atiduoda balsus už tą kandidatą, kuris jų valstijoje laimėjo daugiausiai balsų.

Tačiau šį kartą dėl skaldančio rinkimų kampanijos pobūdžio, Trampo provokuojančios asmenybės ir Klinton pirmavimo beveik trimis milijonais paprastų rinkėjų balsų ant kortos buvo pastatyta daugiau.

Rinkikų kolegija veikia taip: lapkričio 8 dieną balsavę JAV rinkėjai rinko ne tiesiogiai prezidentą, o 538 rinkikus, kuriems pavesta paversti jų valią tikrove. Trampas laimėjo aiškią rinkikų balsų daugumą: 306.

Trampas — gresmė šaliai

Demokratų aktyvistai, laikantys Trampą grėsme šaliai, surengė triukšmingą kampaniją ir ragino rinkikus atsisakyti balsuoti už jį.

Kad užkirstų Trampui kelią į Baltuosius rūmus, jiems reikėjo įtikinti mažiausiai 37 respublikonų rinkikus atsisakyti savo kandidato. Tokia tikimybė buvo laikoma beveik nuline.

Kaip rodo laikraščio "The New York Times" duomenys, iš viso septyni vadinamieji neištikimi rinkikai balsavo ne už savo partijos kandidatą. Tai didžiausias skaičius per visą istoriją.

Vienas Teksaso respublikonų rinkikas, Christopheris Suprunas (Kristoferis Sapranas), viešai pasakė, kad nebalsuos už Trampą, nes šis esąs netinkamas būti prezidentu, dėl įvairių priežasčių, tarp kurių yra interesų konfliktai, susiję su jo didžiuliais verslo holdingais užsienyje.

Sapranas sakė, kad dėl šių savo žodžių sulaukė grasinimų.

Interneto peticiją, kuria rinkikai buvo raginami atmesti Trampą, parėmė maždaug 5 milijonai žmonių. Holivudo žvaigždės, tarp jų — Martinas Sheenas (Martinas Šinas), neseniai paskelbė vaizdo klipą, kuriuo taip pat ragino rinkikus atmesti Trampą.

Respublikonų nacionalinis komitetas (RNC) sveikino pirmadienio balsavimo rezultatą ir ragino demokratus kartą ir visiems laikams pripažinti Trampo pergalę.

"Šie istoriniai rinkimai dabar oficialiai baigėsi, — sakoma RNC vienos iš pirmininkų Sharon Day (Šeron Dėj) pareiškime. — Šalies labui demokratai turi sustabdyti savo ciniškus bandymus pakirsti šių rinkimų teisėtumą".

115
Tegai:
Rinkikų kolegija, JAV prezidento rinkimai, Hilari Klinton, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
Dar šia tema
Žurnalas "Time" paskelbė Donaldą Trampą "Metų žmogumi"
JAV demokratai nori tiesioginių prezidento rinkimų
Kokius klausimus teks spręsti naujam JAV prezidentui
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Girtas vairuotojas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas

Pusantros promilės įpūtęs vairuotojas  neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl gavo baudą ir už saviizoliacijos pažeidimą

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė girtą saviizoliacijos tvarką pažeidusį vairuotoją, praneša spaudos tarnyba.

Ketvirtadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Vilniaus rajono Šulgių kaimo prieigose patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" baltarusiškais numeriais. Vos pažvelgę į vairuotoją pasieniečiai suprato – 53-ejų Vilniaus rajono gyventojas vairuoja apsvaigęs nuo alkoholio.

Vyras kalbėjo nerišliai, išlaipintas iš automobilio svirduliavo, nuo jo sklido alkoholio tvaikas. Pasieniečiai taip pat išsiaiškino, kad šis vairuotojas neseniai lankėsi Baltarusijoje, todėl turėjo iš jos grįžęs izoliuotis. Šios tvarkos jis nepaisė ir išvykęs iš namų pažeidė 14-os dienų jam paskirtą privalomos saviizoliacijos nurodymą.

VSAT pareigūnai Vilniaus rajono gyventoją sulaikė ir iškvietė policininkus. Šie vairuotojui nustatė 1,49 prom. girtumą. Už saviizoliacijos pažeidimą pasieniečiai vyrui skyrė 250 eurų baudą.

Pažeidėją ir jo mašiną VSAT pareigūnai perdavė policininkams, kurie tiria šį įvykį.

Tegai:
saviizoliacija, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000