Biatlonas. Archyvinė nuotrauka

Biatlonas: anglai boikotavo pasaulio taurės etapą Rusijoje

34
(atnaujinta 09:51 2016.12.22)
Trys rinktinės pasiruošusios boikotuoti Pasaulio taurės etapą Tiumenėje.

VILNIUS, gruod 22 — Sputnik. Didžiosios Britanijos, Čekijos ir Norvegijos biatlono rinktinės ketina boikotuoti Pasaulio taurės etapą Tiumenėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į britų biatlono sąjungą.

Pranešime skelbiama, kad pirmadienį Tarptautinė biatlono sąjunga (IBU) pranešė, jog Didžiosios Britanijos biatlono sąjungos taryba (BBU) priėmė vieningą sprendimą nedalyvauti Pasaulio taurės etape Tiumenėje. Pranešime taip pat pažymima, kad Olimpinių žaidynių Sočyje rezultatus jau galima priimti "kaip pokštą".

Kaip teigia BBU, visų tarptautinių biatlono renginių Rusijoje atšaukimo pareikalavo Norvegija.

"Norvegija pareikalavo, kad IBU atšauktų visus suplanuotus renginius, kol visos procedūros nebus "skaidrios", ir diskvalifikuotų visus Maklareno pranešimo konfidencialioje dalyje paminėtus Rusijos biatlonininkus. Jeigu šie reikalavimai nebus įvykdyti, Norvegija svarstys galimybę boikotuoti visas varžybas Rusijoje", — rašoma pranešime.

Varžybas Tiumenėje boikotuoti nusprendė ir Čekijos biatlono sąjunga. Antradienį Čekijos žiniasklaida paskelbė organizacijos vadovo Iržy Chamza pareiškimą organizacijos Iržy Hamzy, kuris pranešė, kad šalies sportininkai praleis rusišką etapą. Pasak jo, į Tiumenę taip pat gali nevažiuoti Prancūzijos sportininkai.

Antras nepriklausomos Pasaulio antidopingo agentūros komisijos (WADA), kuriai vadovavo Richardas McLarenas (Ričardas Maklarenas), pranešimas apie Rusijos sportininkų dopingo vartojimą buvo paskelbtas gruodžio 9-ąją.

34
Tegai:
biatlonas, WADA, Tarptautinė biatlono sąjunga (IBU)
Temos:
Rusijos sporto dopingo skandalas (18)
Dar šia tema
Hakeriai padėjo: WADA pripažino šeštos dokumentų dalies tikrumą
WADA patvirtino trečios dalies išplatintų dokumentų tikrumą
WADA patvirtino nutekintų dokumentų tikrumą