Tragedijos vieta. Archyvinė nuotrauka

Berlyno išpuolio vietoje atnaujino darbą kalėdinė mugė

19
(atnaujinta 14:19 2016.12.22)
Mugė, kur prieš kelias dienas sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią, ketvirtadienį atnaujino savo darbą.

VILNIUS, gruod 22 — Sputnik. Berlyno kalėdinė mugė, kurioje prieš tris dienas sunkvežimis traiškė žmones, ketvirtadienį bus vėl atidaryta, pranešė BNS su nuoroda į organizatorius.

Tokiu būdu norima padėti gedinčiam miestui grįžti į normalaus gyvenimo vėžes.

Medinių namukų, iš kurių pardavinėjamas karštas vynas, dešrelės, žaislai ir kalėdinės puošmenos, miestelis bus vėl atidarytas 11:00 valandą (12:00 Lietuvos laiku), tačiau ta dalis, kur pirmadienį didžiulis sunkvežimis paliko kruviną šliūžę, yra palikta tuščia.

Berlyno mugių prekiautojų asociacija paskelbė, kad nebuvo lengva priimti sprendimą vėl atidaryti miestelį.

"Mes vis dar priblokšti ir labai sukrėsti. Galvojame apie sužeistuosius, žuvusiuosius ir jų šeimas, — sakė asociacijos pirmininkas Michaelis Rodenas. — Tokioje situacijoje labai sunku žinoti, kas teisinga."

Sunkvežimiui lekiant per sausakimšą mugę ir traiškant prekystalius, kalėdines eglutes ir pramogautojus, žuvo 12 žmonių, o dar 48 buvo sužeisti. Trečiadienį, gruodžio 21 dieną, Berlyno policja sulaikė teroro išpuolį įvykdžiusį įtariamąjį.

"Iš pagarbos aukoms šioje mugėje Berlyno centre nebus grojama linksma muzika, ryškiai nešvies lemputės", — sakė Rodenas.

Numatytos dvi vietos, kuriose lankytojai galės pagerbti žuvusiuosius, pridūrė asociacija.

19
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų