Popiežius Pranciškus. Archyvinė nuotrauka

Vatikane įvyko tyli malda Rusijos kariuomenės lėktuvo katastrofos aukas

113
(atnaujinta 18:34 2016.12.26)
Popiežius Pranciškus pasimeldė už žuvusius Tu-154 aviakatastrofoje virš Juodosios jūros ir pareiškė užuojautą jų šeimoms ir draugams.

VILNIUS, gruod 26 — Sputnik. Popiežius Pranciškus pirmadienį vadovavo tūkstančių tikinčiųjų tyliai maldai už Rusijos kariuomenės lėktuvo katastrofos Juodojoje jūroje aukas, praneša BNS.

Kalbėdamas daugybei žmonių, susirinkusių Vatikano Šventojo Petro aikštėje minėti pirmojo krikščionių kankinio — švetojo Stepono — dienos, Pranciškus pareiškė savo "tvirtą užuojautą" Rusijos žmonėms, netekusiems artimųjų ir mylimų žmonių per šią tragediją.

Popiežius pabrėžė, kad didelę žuvusiųjų dalį sudarė Rusijos armijos šokių ir dainų ansamblio, 2004 metais surengusio pasirodymą Vatikane tuomečiam Popiežiui Jonui Pauliui II, nariai.

Pranciškus taip pat prašė melstis už šimtus gelbėjimo tarnybų darbuotojų, dalyvaujančių lėktuvo nuolaužų ir žuvusiųjų palaikų paieškose Juodojoje jūroje.

Gynybos ministerijos lėktuvas, skridęs iš Maskvos į Rusijos Hmeimimo oro pajėgų bazę Sirijoje, sudužo sekmadienio rytą, praėjus kelioms minutėms po pakilimo iš Rusijos kurortinio miesto Sočio oro uosto, kur buvo nusileidęs papildyti degalų atsargų.

Katastrofos metu žuvo visi 92 lėktuve buvę žmonės, tarp jų aštuoni įgulos nariai. Tarp žuvusiųjų yra dešimtys visame pasaulyje žinomo Rusijos kariuomenės choro atlikėjų, devyni rusų žurnalistai ir karo zonose dirbusi gydytoja Jelizaveta Glinka, labdaringo fondo "Teisinga pagalba" vadovė.

Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
© Sputnik
Lėktuvo Tu-154 katastrofa Sočyje

113
Tegai:
Tu-154, Popiežius Pranciškus, Vatikanas
Temos:
Tu-154 katastrofa (19)
Dar šia tema
Lietuva kartu su Rusija gedi aviakatostrofos aukų
Rusijos dyzelinis-elektrinis povandeninis laivas Volchov

"National Interest" padarė įspūdį Rusijos povandeninio laivo ginkluotė

(atnaujinta 12:00 2020.10.26)
Straipsnio autorius pabrėžė, kad tokie povandeniniai laivai skirti operacijoms sekliame vandenyje ir pakrančių vandenų zonoje, taip pat kovai su povandeniniais laivais

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Amerikos leidinys "The National Interest" įvertino Rusijos dyzelinį-elektrinį povandeninį laivą B-603 "Volchov", pavadinęs jį povandeniniu laivu su "įspūdingais ginklais".

Žurnalas pažymi, kad šie Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno projekto 636 povandeniniai laivai "Varšavianka" yra aprūpinti raketų sistemomis "Kalibr-PL" ir 533 mm torpedomis, taip pat moderniomis radarais ir ryšio sistemomis.

Straipsnio autorius pabrėžė, kad tokie povandeniniai laivai dėl žemo triukšmo lygio vadinami "juodosiomis skylėmis" ir paaiškino, kad tokio tipo povandeniniai laivai skirti operacijoms sekliame vandenyje ir pakrančių vandenų zonoje, taip pat kovai su povandeniniais laivais.

"Volchov" projekto povandeniniai laivai priklauso trečiajai kartai, jų darbinis tūris siekia 3,95 tūkst. t, povandeninis greitis — 20 mazgų, panardinimo gylis — 300 metrų, įgula — 52 žmonės. Juose sumontuota naujausia inercinė navigacijos sistema, moderni automatizuota informacijos valdymo sistema, didelio tikslumo raketiniai ginklai ir galingi torpediniai ginklai.

Šiuo metu laivų statyklų cechuose statomi dar du serijos povandeniniai laivai — "Magadan" ir "Ufa".

Tegai:
laivynas, ginkluotė, povandeninis laivas, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
Barenco jūroje vyko pratybos dalyvaujant atominiams povandeniniams laivams
Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
"Laikykis, Rusija!" Japonai pasigyrė nauju povandeniniu laivu
Megan Markl ir princas Haris

Megan Markl vyras gali prarasti princo titulą

(atnaujinta 12:20 2020.10.26)
Kodėl jauniausias Britanijos karalienės anūkas turėtų atsisakyti visų karališkų titulų, o jo sutuoktinė — ne, papasakojo leidinio "Express UK" šaltiniai

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Didžiosios Britanijos princas Haris sujaudino visuomenę: paaiškėjo, kad maištingos buvusios aktorės Megan Markl vyras gali netekti titulo dėl Amerikos pilietybės.

Karališkojo sosto atsisakymas ir galutinis Sasekso hercogų persikėlimas į JAV jau įžengė į Didžiosios Britanijos istoriją ir nuliūdino daugelį gerbėjų visame pasaulyje. Tačiau, atrodo, kad tai tik žiedai, ir maištinga pora paruošė naują smūgį karališkajai šeimai.

Kaip pranešė leidinys "Express UK", Haris turės atsisakyti princo ir hercogo titulo, nes jauniausias Elžbietos II anūkas ruošiasi gauti Amerikos pilietybę.

Sprendžiant iš aktyvių gandų žiniasklaidoje ir oficialių jo komentarų, jis tikrai pretenduoja tapti amerikiečiu. Kaip JAV pilietės vyras princas Haris turi visas galimybes gauti tai, ko nori.

Pasak karališkosios ekspertės Marlene Koening, Markl atveju viskas buvo ne taip, nes buvusi aktorė tapo Sasekso hercogiene su amerikietišku pasu rankose.

Primygtinis visuomenės noras atimti iš hercogų titulus sustiprėjo po "priešrinkiminių" Hario pareiškimų ir Markl sprendimo paversti savo gyvenimą realybės šou.

Tegai:
karališkoji šeima, Didžioji Britanija, JAV, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl nuvylė kantrųjį princą Filipą
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Megan Markl surengė princui Hariui slaptą kelionę