Drotningholmo rūmai. Archyvinė nuotrauka

Švedijos karalienė ramiai sugyvena su vaiduokliais savo rūmuose

122
(atnaujinta 10:12 2017.01.04)
Stokholmo Loveno saloje 17 amžiaus pradžioje pastatytuose Drotningholmo rūmuose yra vaiduoklių, teigia 73 metų karalienė Silvija, bet karalienei tai nekelia nerimo.

VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Švedijos karalienė Silvia (Silvija) sako, kad karališkuose rūmuose, kuriuose ji gyvena, vaidenasi, praneša BNS.

Daugiau apie tai bus pasakojama dokumentiniame filme, kuris bus rodomas per švedų visuomeninę televiziją.

"Čia yra draugelių… vaiduoklių. Jie visi yra labai draugiški, bet kartais jauti, kad nesi visai viena", — sakė karalienė Silvija televizijos SVT dokumentinio filmo kūrėjams.

"Tai tikrai įdomu, bet visiškai nebaisu", — pridūrė karalienė.

Drotningholmo rūmai, kurie yra įtraukti į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, buvo pastatyti 17 amžiaus pradžioje Stokholmo Loveno saloje.

Šie rūmai yra nuolatinė karaliaus Carlo XVI Gustafo (Karlo XVI Gustavo) ir 73 metų karalienės Silvijos rezidencija. Prieš 40 metų ištekėjusi Silvija yra ilgiausiai savo karališkas pareigas atliekanti Švedijos karalienė.

Princesė Christina (Kristina), Silvijos sesuo, patvirtina karalienės pasakojimą apie Drotningholmo rūmų vaiduoklius.

"Šiuose namuose labai daug energijos. Būtų keista, jeigu ji nepasireikštų kokia nors forma", — sakė Kristina.

"Kalbama, kad visuose senuose namuose yra vaiduoklių. Juose daug amžių gyveno žmonės. Energija išlieka", — pridūrė Silvijos sesuo.

122
Tegai:
vaiduokliai, Drotningholmo rūmai, Silvija, Švedija
Dar šia tema
Pasaulį paliko Ranthamboro karalienė
Princui Philipui, Edinburgo kunigaikščiui, sukanka 95 metai
Karališkų skrybėlaičių laimės juosta
Kapitolijus

Įvardytos remonto išlaidos po Kapitolijaus šturmo

(atnaujinta 17:10 2021.02.25)
Per riaušes buvo išdaužti pastato langai ir durys, o ant senovinių statulų, freskų ir paveikslų pateko kenksmingų chemikalų iš pipirinių dujų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Norint suremontuoti Kapitolijų po sausio 6-osios šturmo reikės mažiausiai 30 milijonų dolerių. Šias išlaidas nurodė dvyliktasis Kapitolijaus architektas Bretas Blantonas (Brett Blanton), praneša CNN.

JAV Atstovų rūmų Asignavimų komitete buvo surengti specialūs posėdžiai dėl pastato žalos. Blatonas atsiuntė rašytinį pareiškimą, kuriame teigė, kad komitetas jau skyrė 30 milijonų dolerių Kapitolijaus remontui. Tačiau, pasak jo, ši suma gali padidėti.

Jis papasakojo, kad per riaušes pastate buvo išdaužti langai ir durys, o ant senovinių statulų, freskų ir paveikslų pateko kenksmingų chemikalų iš pipirinių dujų. Architektas pažymėjo, kad norint atkurti brangius meno kūrinius, reikės profesionalaus valymo ir konservavimo.

JAV Kapitolijų sausio 6 dieną šturmavo buvusio JAV prezidento Donaldo Trampo šalininkai, kurie nepripažįsta lapkričio mėnesio rinkimų, per kuriuos prezidentu išrinktas demokratas Džo Baidenas. Per riaušes įvyko susirėmimai su policija. Žuvo penki žmonės, dešimtys buvo sulaikyti.

Tegai:
pinigai, JAV
Armėnijos premjeras tarp protestuotojų

Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pareikalavo premjero atsistatydinti

(atnaujinta 15:56 2021.02.25)
Savo ruožtu Pašinianas sakė, kad po reikalavimo atsistatydinti iš pareigų atleido Generalinio štabo viršininką Oniką Gasparianą

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Kariškių pareiškimas, raginantis atsistatydinti Armėnijos ministrą pirmininką Nikolą Pašinianą, buvo padarytas be jokio spaudimo, ketvirtadienį pranešė Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

"Tai aiškus generolų ir karininkų, kurių tikslas yra vienas — tarnauti vardan Tėvynės šiuo kritiniu momentu, įsitikinimas ir pozicija. Mes dar kartą patvirtiname savo aiškią poziciją", — generalinio štabo pareiškimą cituoja agentūra "Sputnik Armėnija".

Pats Pašinianas pareiškė, kad perversmo šalyje nebus. Atsakydamas į žiniasklaidos klausimą, ar perversmas pavyks, Pašinianas atsakė: "Ne".

Šiuo metu Pašinianas, apsuptas savo šalininkų, daugiau nei valandą žygiuoja Jerevano gatvėmis. Anksčiau jis pažadėjo kalbėti su savo šalininkais Respublikos aikštėje.

Anksčiau Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pareikalavo atsistatydinti ministrą pirmininką Nikolą Pašinianą ir perspėjo jį nenaudoti jėgos prieš savo žmones. Pašinianas sakė, kad po ginkluotųjų pajėgų reikalavimų atsistatydinti jis atleido generalinio štabo vadą Oniką Gasparianą.

Trečiadienį Armėnijos prezidentas Armenas Sarkisianas Pašiniano teikimu atleido ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pirmąjį pavaduotoją Tigraną Chačatrianą, kuris, pasak žiniasklaidos pranešimų, pašiepė vyriausybės vadovo žodžius apie "Iskander" kompleksus.

Tegai:
Armėnija