Princesė Diana. Archyvinė nuotrauka

Princesės Dianos laiškai parduoti tūkstančius svarų

103
(atnaujinta 09:22 2017.01.06)
Kembridžo aukcione viso pasaulio kolekcionieriai varžėsi dėl princesės Dianos laiškų, kuriuose princesė džiaugėsi savo vaikais.

VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Kembridžo aukcione ketvirtadienį už tūkstančius svarų buvo parduoti velionės princesės Dianos laiškai, viename kurių ji skundžiasi, kad jaunasis princas Harry (Haris) "nuolat įsivelia į bėdą" internatinėje mokykloje, pranešė BNS.

Šeši princesės ranka parašyti laiškai buvo skirti Cyrilui Dickmanui (Sirilui Dikmanui), buvusiam Bakingamo rūmų vyriausiajam ekonomui, ir rašyti devintajame bei dešimtajame dešimtmetyje.

Письмо принцессы Дианы
© AP Photo / Cheffins Fine Art
Princesės Dianos laiškas

Viename laiškų, kuris buvo parašytas 1984 metų rugsėjo mėnesį, praėjus penkioms dienoms po princo Harry gimimo, Diana dėkoja Dikmanui už atviruką, kurį šis atsiuntė šiuo "ypač laimingu metu", ir pasakoja, kaip mažyliu džiaugiasi jo vyresnysis brolis princas Wiliamas (Viljamas).

"Viljamas dievina savo broliuką ir visą laiką praleidžia skandindamas Harį savo nesibaigiančių apkabinimų ir bučinių jūroje, beveik neprileisdamas prie jo tėvų", — rašė Diana.

Princesė Diana taip pat sakė, kad ją pribloškė tai, kokią reakciją sukėlė Hario gimimas.

"Vos galiu kvėpuoti per tą daugybę gėlių, kurios čia atkeliauja", — rašė ji.

Karalienė Elizabete II. Archyvinė nuotrauka
AFP / JUSTIN TALLIS / POOL

Šis laiškelis, už kurį buvo tikėtasi gauti iki 600 svarų, buvo parduotas už 3,2 tūkstančių svarų, pranešė "Cheffins" aukcionas Kembridže. Kitame 1992 metais rašytame laiške Diana pasakoja, kad jos sūnums patinka jų internatinė mokykla, "nors Haris nuolat įsivelia į bėdą".

Šie laiškai yra dalis 40-ies su karališkąja šeima susijusių daiktų kolekcijos. Aukciono dalyviai galėjo varžytis internetu ir aukciono salėje. Pasiūlymai plaukė net iš Australijos, Japonijos bei Amerikos, nurodė aukcionas. Tarp kitų parduodamų eksponatų buvo įvairių Britanijos karališkosios šeimos atstovų rašyti kalėdiniai sveikinimai, šventinio pyrago gabalėlis iš karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) vestuvių 1947 metais.

Diana žuvo per automobilio katastrofą Paryžiuje 1997 metais.

103
Tegai:
aukcionas, laiškai, karališkoji šeima, Princas Viljamas, Princas Haris, Princesė Diana, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Švedijos karalienė ramiai sugyvena su vaiduokliais savo rūmuose
Nelengva karališkoji meilė: princas Haris apgynė savo merginą
Britanijos karališkoji šeima vyksta į Prancūziją
Karališkų skrybėlaičių laimės juosta
Pagyvenęs žmogus

Mokslininkai nustatė pagrindinį ilgaamžiškumo veiksnį

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Beveik dvidešimt metų autoriai rinko duomenis, o tada, naudodamiesi daugiamatiniais kiekybiniais genetiniais modeliais, analizavo ryšį tarp telomerų ilgio, jų išsaugojimo ir tolesnio gyvūnų išgyvenimo, atsižvelgiant į įvairius veiksnius

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Beveik 20 metų trukmės laukinių avių tyrimo Škotijoje rezultatai parodė, kad telomerų ilgis, kurį daugiausia lemia genetika ir paveldimumas, koreliuoja su gyvenimo trukme, o ne su jų išgyvenimu, kuris priklauso nuo gyvenimo sąlygų ir aplinkos. Straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences". 

Telomerų ilgis — chromosomų galai — laikomas svarbiu bendrosios sveikatos ar senėjimo biologiniu žymekliu. Kuo trumpesni telomerai, tuo didesnė mirties rizika — tai yra universali taisyklė visiems stuburiniams gyvūnams. Tačiau iki šiol nebuvo visiškai aišku, kas dar labiau veikia telomerus — paveldimumas ar išoriniai veiksniai.

Ugnikalnio lava
© REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

Norint išspręsti šį klausimą reikia ilgalaikių stebėjimų kelių kartų gyvenime, o tokius tyrimus žmonėms sunku atlikti. Todėl mokslininkai iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Kanados, vadovaujami Danielio Nussey iš Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto Biologijos instituto savo stebėjimams pasirinko trumpesnio gyvenimo rūšį — uždarą Škotijos salose gyvenančių laukinių avių populiaciją.

Beveik dvidešimt metų autoriai rinko duomenis, o tada, naudodamiesi daugiamatiniais kiekybiniais genetiniais modeliais, analizavo ryšį tarp telomerų ilgio, jų išsaugojimo ir tolesnio gyvūnų išgyvenimo, atsižvelgiant į įvairius veiksnius.

Dėl to paaiškėjo, kad gyvenimo trukmė koreliuoja su telomerų ilgiu ir nekoreliuoja su jų išsaugojimu, tai yra išeikvojimo laipsniu. Šiuo atveju pirmasis parametras yra tiesiogiai susijęs su genetiniu paveldėjimu, o antrasis — su aplinkos veiksniais, tokiais kaip stresas ar mityba.

"Mes neradome jokių įrodymų, kad telomerų išsekimas yra susijęs su padidėjusia mirtingumo rizika", — rašo autoriai. "Vietoj to mes nustatėme, kad asmenų vidutinio telomerų ilgio skirtumai yra susiję su ilgesne gyvenimo trukme. Mūsų analizė rodo, kad ši koreliacija tarp vidutinio telomerų ilgio ir individualus gyvenimo laikotarpis turi genetinį pagrindą".

Autoriai mano, kad jų atradimas rodo svarbų genetikos vaidmenį kontroliuojant ilgaamžiškumą ir pažymi būtinybę tęsti tyrimus, nagrinėjant evoliucinį šios kontrolės aspektą.

Tegai:
mokslininkai, amžius
Nemiga

Gydytojas įvardijo efektyvų būdą išsimiegoti

(atnaujinta 10:01 2021.04.11)
Specialistas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Norint išspręsti daugelį miego problemų, dažnu atvejų pakanka keliais laipsniais sumažinti temperatūrą miegamajame, sako amerikiečių nerologas Krisas Vinteris. Ji cituoja leidinys "Men's Health".

Specialistas pažymėjo, kad vėsus oras ne tik padės atsikratyti nemigos, bet ir prisidės prie geresnio ir ilgiau trunkančio poilsio. Tuo pačiu jis mano, kad čiužinio, pagalvės pakeitimas ar "aukštųjų technologijų pižamų" įsigijimas vargu ar padės atsikratyti miego problemų.

Taip pat gydytojas patarė eiti miegoti ir keltis maždaug tuo pačiu metu.

"Nuolatinis grafikas padeda smegenims žinoti, kada laikas miegoti", — paaiškino ekspertas.

Jo teigimu, alkoholio vartojimo sumažinimas, meditacijos ir mankštos taip pat padės pagerinti miego kokybę.

Anksčiau Sečenovo universiteto Nervų ligų ir neurochirurgijos katedros docentas Michailas Poluektovas įspėjo, kad sistemingas miego trūkumas padidina arterinės hipertenzijos, širdies nepakankamumo ir miokardo infarkto išsivystymo tikimybę.

Tegai:
miegas, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Mitybos specialistai įvardijo lengvą būdą valgyti mažiau
Gydytojas papasakojo, kaip atpažinti alergijas
Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį