Saugumas. Archyvinė nuotrauka

Europos Sąjunga prieš programišius: kas laimės?

92
ES stiprina priemones kibernetinio saugumo užtikrinimui, nes programišių atakų skaičius prieš Europos Sąjungos institucijų serverius išaugo.

VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Palyginus su ankstesniais metais, išpuolių skaičius prieš ES institucijų serverius išaugo, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Financial Times".

Laikraščio duomenimis, 2016 metais vien į Europos Komisijos (EK) serverį bandyta įsilaužti 110 kartų, o tai 20% daugiau nei pernai.

Kaip pranešama, Briuselyje dėl augančio programišių aktyvumo sustiprintos priemonės kibernetinio saugumo užtikrinimui. Taip, rašo laikraštis, aukšti valdininkai iš ES institucijų dabar naudojasi užšifruotais elektroniniais laiškais, o EK, siekdama apsaugoti savo serverius, plečia bendradarbiavimą su NATO.

"Akivaizdu, kad daugelis Europos institucijų, įskaitant Europos Komisiją, tampa vis daugėjančių kibernetinių atakų iš daugelio šaltinių objektu. Šios grėsmės yra pastovios, agresyvios, pavojingos ir potencialiai žlugdančios", — "Financial Times" cituoja ES komisaro saugumo klausimais Juliano Kingo žodžius.

Pasak jo, tokios atakos "pakerta (ES šalių — Sputnik) tikėjimą demokratija". Jis taip pat pridūrė, kad įsilaužėliai dažnai naudoja anoniminius serverius, todėl sunku nustatyti atakų šaltinį.

92
Tegai:
kibernetinės atakos, programišiai, Julianas Kingas, Europos Sąjunga
Dar šia tema
Trampas nepripažįsta kibernetinių atakų poveikio rinkimų rezultatams
JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"