Astravo AE statybos aikštelė. Archyvinė nuotrauka

Trečios Astravo AE derybos pirmas 2017 metų pusmetis

109
Lietuva ir Baltarusija sutiko dar kartą aptarti Astravo AE statybų klausimą per šių metų pirmą pusmetį.

VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Dar vienas Lietuvos ir Baltarusijos derybų etapas Astravo AE klausimais planuojamas pirmą 2017 metų pusmetį, pranešė ketvirtadienį Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministro pirmoji pavaduotoja Ija Malkina.

Anksčiau Baltarusijos ir Lietuvos specialistai jau buvo du kartus susitikę aptarti Astravo atominės elektrinės (AE) statybos klausimus. Pirmas susitikimas įvyko 2016 metų birželį Vilniuje, antras rugsėjį Minske.

Anksčiau buvo planuojama, kad šalys iki 2016 metų lapkričio 1 dienos pristatys bendrą ataskaitą dėl atliktų konsultacijų. 2011 metų birželį Lietuva kreipėsi su skundu į komitetą dėl Espoo konvencijos (Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvencija), planuojant Baltarusijos AE statybas, nesilaikymo.

"Mes planuojame surengti trečią etapą per 2017 metų pirmą pusmetį", — sakė Malkina.

Ji taip pat pranešė, kad Baltarusija 2017 metų pradžioje nusiuntė Lietuvos kolegoms oficialų laišką, kur "išreiškė pasiruošimą susitikti bet kuriuo jiems patogiu laiku, siekiant aptarti ypač aštrius klausimus". Tikriausiai, susitikimas įvyks Vilniuje.

Malkina pareiškė, kad Baltarusija ir Lietuva derasi  dėl dviejų esminių klausimų —  elektrinės statybų problemų ir dviejų valstybių bendradarbiavimo, pradėjus veikti jėgainei.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais.Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

109
Tegai:
derybos, Astravo atominė elektrinė (AE), Astravas, Astravo AE, Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerija, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (167)
Dar šia tema
Aplinkos ministerija: pagrindiniai nesutarimai dėl Astravo AE neišpręsti
Baltarusija surengs naujas konsultacijas su Lietuva dėl AE statybos